گیاه بامبو در خانه

بامبو یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید برای انتخاب گل و گیاه و نگهداری از ان در محیط خانه داشته باشید. نگهداری از گیاه بامبو در خانه خواص بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. حتما تا به حال نیز از خواص گل بامبو و نگهداری این گیاه در خانه شنیده اید.

یکی از اصلی ترین دلایل توصیه ما به نگهداری از گیاه بامبو در خانه، زیبایی منحصر به فردی است که این گیاه به دکوراسیون منزل شما خواهد داد. علاوه بر این گیاه بامبو می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روحیه شما داشته باشد. توصیه می کنیم قبل از اشنایی با خواص گل بامبو، ابتدا یک جای مناسب برای قرار دادن ان انتخاب کنید تا هر روز بتوانید به سیمای زیبای این گیاه نگاه کنید.

خواص چوب بامبو در خانه

یکی از عجیب ترین موضوعاتی که می توانید در خصوص بامبو بدانید، خواصی است که چوب این گیاه در خانه خواهد داشت. شاید عجیب باشد بدانید که چوب بامبو به عنوان یکی از مستحکم ترین مصالح ساختمانی شناخته می شود. مقاومت و استحکامی که چوب بامبو در ساخت و ساز خواهد داشت برابر با فولاد است. چوب بامبو الیاف محوری دارد به همین خاطر خاصیت ارتجایی بسیار خوبی را نیز دارا می باشد.

به خاطر خواصی که چوب بامبو دارد در بیشتر مناطق زلزله خیز دنیا از این محصول برای ساخت و ساز استفاده می کنند. شاید تعجب کنید اگر بدانید چوب بامبو علاوه بر مقاومت بسیار خوب در برابر فشار های بیرونی، می تواند در برابر اتش نیز بسیار مقاوم عمل کند به طوری که این چوب قادر است دمای 4000 درجه سانتی گراد را نیز تحمل کند. بد نیست این را نیز اضافه کنیم که چوب بامبو می تواند به راحتی حمل و نقل شود زیرا وزن ان در برابر اهن چندان زیادی نیست.

فواید گیاه بامبو در خانه

خواص گل بامبو در خانه تنها به زیباسازی فضا و بهتر کردن دکوراسیون محدود نمی شود. حضور گیاه بامبو در خانه می تواند خواص زیادی را با خود به همراه داشته باشد زیرا این گیاه در فرهنگ های مختلف، معانی متفاوتی دارد. برای مثال در فرهنگ چینی این گیاه را به عنوان نماد قدرت و استقامت می دانند. اکنون قصد داریم برخی از مهم ترین فواید گیاه بامبو در خانه را به شما معرفی کنیم تا بیشتر با این گیاه شگفت انگیز آشنا شوید.

تصفیه هوا و کاهش استرس از خواص بامبو

اگر بخواهیم کمی جزئی تر در خصوص خواص گل بامبو صحبت کنیم باید بگوییم این گیاه می تواند تاثیر بسیار خوبی در تصفیه هوا داشته باشد. بامبو به خاطر ویژگی های منحصر به فردی که دارد قادر است آلاینده های موجود در هوا را به خود جذب کند و هوای پاک و سالمی را برای تنفس در اختیار شما قرار دهد. خواص گل بامبو به این گیاه این اجازه را خواهد داد که رطوبت هوای محیط اطراف خود را نیز تنظیم کند. به همین خاطر است که توصیه می کنیم حتما بامبو را در محیطی قرار دهید که زندگی می کنید.

البته علاوه بر تصفیه هوا، گیاه بامبو می تواند در کاهش استرس افرادی که در ان محیط زندگی می کنند نیز تاثیر مثبت بگذارد. محققان استفاده از بامبو را یک روش طبیعی برای درمان استرس و اضطراب می دانند زیرا رنگ سبز ان می تواند دیدگان انسان را به خود جذب کند. همچنین گیاه بامبو قادر است صدای بسیار گوش نوازی را از خود بروز دهد. فقط کافیست کمی باد به بدنه ان بوزد.

گل بامبو برای ثروت و موفقیت

یکی از نظریه های پر طرفداری که در خصوص گیاه بامبو وجود دارد، جذب ثروت توسط این گیاه است. اغلب مردم بر این باورند که جذب ثروت یکی از خواص گل بامبو است زیرا در فرهنگ فنگ شویی در واقع بامبو را نماد ثروت و جذب سرمایه می دانند. به خاطر همین موضوع در غرب اغلب از این گیاه در خانه ها و حتی محیط کار خود استفاده می کنند.

حتی برخی افراد معتقدند بامبو علاوه بر ثروت، نماد موفقیت و استواری نیز می باشند. استقامت و مقاومتی که چوب بامبو دارد باعث شده برخی افراد بر این باور باشند که وجود بامبو می تواند منبعی برای استواری در برابر سختی ها باشد. با توجه به خواص گل بامبو که در این دو قسمت به شما معرفی کردیم پیشنهاد می کنیم حتما برای خرید گل بامبو و نگهداری ان در خانه اقدام کنید.

علت بستن ربان قرمز به بامبو

اگر در تصاویری که از گیاه بامبو منتشر می شود با دقت نگاه کنید می بینید که بدنه بامبو را با ربان های رنگارنگ می بندد. اغلب از رنگ های سفید و قرمز برای این کار استفاده خواهند کرد. حتما برای شما نیز این سوال مطرح شده است که علت بستن ربان قرمز به بامبو چه چیزی می باشد؟

در این رابطه باید بگوییم عنصر آتش در فنگ شویی در واقع نماد شهرت و معروفیت است. به همین خاطر کی از عناصر ضروری برای چیدمان متعادل فنگ شویی نیز بستن ربان قرمز به بدنه گیاه بامبو است. برای اینکه نماد اتش را بهتر نشان دهند، از ربان های قرمز و یا نارنجی رنگ برای بستن بامبو استفاده می کنند. هر چند می توان از ربان های قهوه ای و صورتی رنگ نیز استفاده کرد. در مجموع باید بگوییم به خاطر فنگ شویی، ربان های رنگی علی الخصوص قرمز رنگ را به بامبو می بندند.

محل قرار دادن بامبو

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که در خصوص باور فنگ شویی پرسیده می شود، در مورد محل قرار دادن این گیاه است. آیا خواص گل بامبو ارتباطی با محل قرار دادن این گیاه خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در باور فنگ شویی، محل قرار دادن بامبو بسیار حائز اهمیت است. شما باید سعی کنید بهترین نقطه از خانه یا محیط کار را برای قرار دادن این گیاه استفاد کنید.

با توجه به دیدگاه هایی که از باور فنگ شویی مطرح شده است، توصیه می شود که در صورت خریداری این گیاه، سعی کنید ان را در قسمت شمالی و یا شمال شرقی منزل خود قرار دهید. این باور به این خاطر است که قراردادن بامبو در این نقطه می تواند انرژی مثبت محیط را افزایش دهد. پس سعی کنید محلی مناسب را برای قرار دادن بامبو انتخاب کنید تا بتوانید از خواص گل بامبو بهره مند شوید.

اومد نیومد گل بامبو

آیا به راستی گل بامبو اومد نیومد دارد؟ آمد نماید گل بامبو به عقیده افراد بستگی دارد. اکثر مردم مشرق زمین به خوش یمن بودن گل بامبو ایمان دارند. برای مثال ان ها عدد 2 را عدد عشق واقعی و عدد 6 را عدد شانس خود می دانند. شما با هیچ توضیحی نمی توانید دیدگاه ان ها نسبت به باورهایشان را تغییر دهید.

به همین خاطر باید در پاسخ به امد و نیامد گل بامبو این گونه پاسخ دهیم: اومد یا نماید داشتن گل بامبو تماما به دیدگاه و نوع تفکر شما بستگی خواهد داشت. در باور فنگ شویی این مسئله یک موضوع اثبات شده است. شما نیز می توانید با استناد به این موضوع، به خواص گل بامبو ایمان داشته باشید.

گل بامبو برای چی خوبه؟

حال که اطلاعات لازم در خصوص خواص گل بامبو را به دست اوردید و دانستید که گل بامبو برای چی خوبه، باید به دنبال خرید این محصول و نگهداری هر چه بهتر ان باشید. همان طور که گفتیم گل بامبو برای جذب ثروت و تصفیه هوا بسیار مفید عمل خواهد کرد.

این گیاه می تواند برای کاهش استرس و اضطراب نیز بسیار موفق عمل کند به همین خاطر توصیه می کنیم برای بهره مندی از خواص گل بامبو، همین حالا وارد وبسایت خانم گل شوید و گل بامبو را برای خود خریداری کنید. با توجه به خواص گل بامبو، خرید ان و نگهداری در محیط خانه خالی از لطف نخواهد بود.

بامبو گیاهی همیشه سبز و گلدار است که آن را با نام های دیگری مثل گیاه روبانی، دراسینای روبانی، بلژیکی همیشه سبز و بامبوی خوش شانس نیز می‌شناسیم. بامبو بومی مناطق استوایی آفریقا و قسمت های کوچکی از آسیای جنوب شرقی می باشد.

این گیاه در شرایط مناسب رشد می تواند حدود ۱/۵ متر رشد کند. برگ های بامبو معمولاً طولی حدود ۲۰ الی ۲۵ سانتی‌متر دارند و عرض آنها بین ۴ تا ۵ سانتی‌متر می باشد. خرید لاکی بامبو به دلیل نگهداری نسبتاً ساده و زیبایی منحصر به فرد، طرفداران بسیاری دارد. اما جدا از این موارد بامبو خواص دیگری نیز دارد که افراد زیادی را تشویق می کند از این گیاه جادویی در دکوراسیون منزل خود بهره ببرند. در این مقاله با ما همراه باشید تا با خواص جادویی بامبو آشنا شوید.

فواید نگهداری بامبو در منزل

محل قرار گرفتن بامبو در فنگ شویی

به طور کلی گیاهان در فنگ شویی دارای جایگاه خاص و ویژه‌ای هستند. اما بامبو تنها گیاه ۵ عنصر محسوب می شود و به همین سبب در فنگ شویی جایگاه خاص تری نسبت به دیگر گیاهان دارد. در فنگ شویی بامبو را گیاهی حامل خوش شانسی، صلح و ثروت می‌دانند. همچنین این گیاه محافظی در برابر انرژی های منفی و ارواح شیطانی است. در ادامه به این می پردازیم که قرار دادن بامبو در نقاط مختلف چه مزایایی به همراه دارد.

  • گوشه ثروت:

برای جذب ثروت و رفاه، ابتدا باید گوشه ثروت یا xun را پیدا کنید. برای این کار در ورودی مکانی که قصد قرار دادن بامبو را دارید بایستید. از زاویه‌ای که ایستاده‌اید گوشه سمت چپ را بیابید. حال بامبو خود را در گوشه سمت چپ قرار دهید. تعداد بامبو برای جذب ثروت باید ۳ یا ۹ ساقه باشد. بامبو را می توانید در منزل و یا محل کار خود قرار دهید تا به توسعه کاری و افزایش ثروت شما کمک کند.

فواید نگهداری بامبو در منزل

  • گوشه روابط:

قرار دادن بامبو در گوشه‌ی روابط می تواند شما را در بهبود رابطه و ایجاد رابطه‌ای سالم و هماهنگ یاری دهد. برای پیدا کردن گوشه روابط در خانه یا اتاق خوابتان کافی است مقابل در ورودی اتاق بایستید و گوشه سمت راست را پیدا کنید. این نقطه گوشه روابط اتاق شما است. برای بهبود روابطتان دو ساقه بامبو را در این ناحیه بگذارید یکی از بامبو ها نماد شما و دیگری نماد شریک زندگی شما است پس بهتر است سعی کنید بامبو ها را هم اندازه انتخاب کنید تا رابطه‌ای متعادل و هماهنگ میان شما و شریکتان شکل بگیرد.

  • قرار دادن بامبو در نزدیکی ورودی:

قرار دادن بامبو در نزدیکی ورودی منزل، فوایدی مثل هماهنگی خانواده، رشد و شروعی تازه را به همراه دارد.

  • گذاشتن بامبو روی میز:

میز در فنگ شویی نماد کار، حرفه و مسیری است که شما در زندگی انتخاب کرده‌اید. قرار دادن بامبو بر روی میز کار می‌تواند به رشد شما در حرفه و کارتان کمک زیادی کند‌.

تعداد بامبو در فنگ شویی

شاید شما هم شنیده باشید که بهتر است تعداد بامبو فرد باشد و این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا تعداد بامبو باید فرد باشد؟ زوج یا فرد بودن بامبو چه تاثیراتی دارد؟ در فنگ شویی این اعتقاد وجود دارد که اعداد فرد با خوش شانسی انسان ارتباطی مستقیم دارند. اما تعداد بامبو چه به صورت زوج و چه به صورت فرد می تواند تاثیرات متفاوتی روی زندگی شما بگذارد. با ما همراه باشید تا به طور دقیق تر به تعداد بامبو و تاثیرات آن در زندگی بپردازیم.

فواید نگهداری بامبو در منزل

یک ساقه‌ی بامبو: موجب رشد و ترقی می شود. هدیه دادن یک ساقه‌ی بامبو معمولا بین تجار رواج دارد و نشان دهنده آرزوی خوب برای توسعه و ترفیع در کار است. دو ساقه‌ی بامبو: همانطور که قبل تر گفتیم

دو شاخه بامبو : برای بهبود روابط است و نشان دهنده عشق است. دو ساقه‌ی بامبو خوشبختی به همراه دارد و هدیه دادن آن به زوج ها نشان دهنده آرزوی خوب برای رابطه‌ی آن ها است.

سه ساقه‌ی بامبو : رایج ترین تعداد برای خرید بامبو ۳ ساقه است. در فنگ شویی معتقدند که هر کدام از این شاخه ها نوعی شانس به همراه دارد. شانس ثروت، عمر طولانی و شادی، که هر ساقه یکی از این شانس ها را به همراه دارد.

چهار ساقه‌ی بامبو : معمولا بامبوی چهار ساقه‌ای را در هیچ مکانی نمی یابید. دلیل این امر بد یمن بودن این تعداد است. بامبو چهار ساقه‌ای آرزوی مرگ را به همراه دارد و هدیه دادن این بامبو بسیار توهین آمیز و زشت است. به این دلیل بامبوی چهار ساقه‌ای نه هدیه داده می شود و نه در جایی نگهداری می شود.

پنج ساقه‌ی بامبو : پنج ساقه‌ی بامبو به شما جسم و ذهنی سالم، شغل و درآمدی خوب را اعطا میکند. هر کدام از ساقه ها یکی از پنج جنبه اصلی زندگیتان را در بر میگیرد که شامل ذهن، جسم، معنویت، شهود و احساسات است.

شش ساقه‌ی بامبو : این تعداد بامبو موجب جذب مال و ثروت، خوشبختی و فرصت های طلایی می شود.

هفت ساقه‌ی بامبو: اگر هدف اصلی زندگی شما سلامتی است و اهمیت بسیاری به این امر می دهید، هفت ساقه‌ی بامبو گزینه‌ای مناسب برای شماست.

هشت ساقه‌ی بامبو : در فرهنگ چین عدد ۸ نماد رشد و ترقی محسوب می شود. به همین علت هشت ساقه‌ی بامبو نمادی از رشد و پیشرفت است. همچنین برخی معتقدند که این تعداد بامبو برای افزایش قدرت باروری بسیار مناسب و کمک کننده است.

نه ساقه‌ی بامبو: این تعداد بامبو نماد شانس و برکت است.

ده ساقه‌ی بامبو: ۱۰ ساقه‌ی بامبو شادی و رضایت را به همراه دارد. هدیه دادن ۱۰ ساقه‌ی بامبو بدین معناست که برای آن فرد آرزو می کنید که به هر چه میخواهد برسد.

بیست و یک ساقه‌ی بامبو : ۲۱ عدد ساقه‌ی بامبو بسیار قدرتمند است و شما را برای رسیدن به بزرگترین خواسته هایتان یاری می کند. این تعداد بامبو سلامتی و ثروت بسیار به همراه دارد و هدیه دادن آن به معنای بهترین آرزو ها برای طرف مقابل است.

فواید نگهداری بامبو در منزل

چرا به بامبو روبان قرمز می بندند؟

بستن روبان قرمز به بامبو، به ۵ عنصر بودن بامبو بر میگردد. حال ۵ عنصر بودن بامبو به چه معنا است؟ بامبو می تواند ۵ عنصر چوب، آب، خاک، آتش و فلز را به همراه داشته باشد.

  • چوب: خود بامبو عنصر چوب را شامل می شود‌.
  • آب: آبی که بامبو با آن رشد می کند.
  • خاک: خاکی که بامبو در آن رشد می کند.
  • آتش: گلدان های سفالی مخصوص بامبو که در کوره‌های آتش ساخته می شوند و یا بستن روبان قرمز به دور بامبو برای نشان دادن عنصر آتش.
  • فلز: نگهداری بامبو در گلدان یا ظرف های فلزی و یا آویزان کردن سکه به بامبو برای نشان دادن عنصر فلز.
  • بستن روبان قرمز و آویزان کردن سکه به بامبو به منظور ۵ عنصره کردن این گیاه است که در نهایت موجب افزایش تاثیرات بامبو در زندگی می شود.

۵ عنصره بودن فقط مخصوص گیاه بامبو است و در دیگر گیاهان کاربرد نخواهد داشت.

فواید نگهداری بامبو در منزل

آیا بامبو را میتوان در گلدان کاشت؟

بامبو را می توان هم در آب و هم در خاک نگهداری کرد. نگهداری بامبو در آب کمی راحت تر است اما مزیت نگهداری بامبو در خاک این است که گیاه بامبو در خاک نسبتا عمر بیشتری خواهد داشت. نکته‌ای که برای نگهداری بامبو در خاک باید به آن توجه کنید گلدان مناسب برای بامبو است. از آنجایی که بامبو گیاهی قد بلند است، وقتی در گلدان قرار میگیرد ممکن است در اثر باد خم شود. پس گلدان بامبو باید سنگین باشد. یا از گلدان های سنگین استفاده کنید و یا برای سنگین کردن گلدان در آن سنگ ریزه بریزید‌. گلدان های پلاستیکی گزینه‌ی مناسبی برای نگهداری بامبو نمی باشند. از گلدان های بتنی، چوبی و یا سفالی استفاده کنید.

فواید نگهداری بامبو در منزل

آیا بامبو به نور احتیاج دارد؟

بامبو نیز مثل دیگر گیاهان برای رشد به نور نیاز دارد. نور مورد نیاز بامبو نوری زیاد اما غیر مستقیم است. پس بامبو را در مکانی نگهداری کنید که نور زیادی دریافت کند اما از نور مستقیم خورشید دور باشد. نور مستقیم خورشید باعث سوختن و زرد شدن بامبو می شود. بامبو را در خانه و نزدیکی پنجره نگهداری کنید تا هم نور مورد نیاز خود را دریافت کرده و هم از نور مستقیم آفتاب به دور باشد.

قطره مخصوص گل بامبو

برخی افراد ترجیح می دهند بامبو را در آب نگهداری کنند. از آنجایی که آب مواد مغذی کمی دارد استفاده از کود های تقویت کننده برای بامبو از واجبات است. اما استفاده از کود های شیمیایی عادی برای بامبو باعث آلوده شدن آب آن و ابتلای بامبو به بیماری های متفاوت می شود. پس استفاده از این کود ها کار عاقلانه‌ای نیست. برای تقویت بامبو و همچنین جلوگیری از بیمار شدن آن باید از کود های مایع بامبو یا همان قطره‌ی بامبو استفاده کنید. این کود ها آب بامبو را آلوده نمی کنند و مواد مغذی مورد نیاز بامبو را دارا می باشند.

فواید نگهداری بامبو در منزل

آیا ظروف بامبو قابل شستشو است؟

اگر قصد دارید بامبو را در گلدان آب نگهداری کنید باید آب و گلدان آن را همیشه پاکیزه نگه دارید. یکی از اقداماتی که برای تمیز نگه داشتن محیط نگهداری بامبو باید انجام دهید تعویض آب گلدان و همچنین شستشو و ضد عفونی کردن آن است. تعویض آب و شستشوی گلدان باید حداقل ماهی یکبار انجام شود تا از ابتلای بامبو به قارچ و افات جلوگیری شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *