گل بنجامین گل محبوب آپارتمانی و خانه های ویلایی

مکان های نگهداری: آپارتمان و مکانهای سرپوشیده
خصوصیت برگ: برگ‌های سبز روشن و بیضی شکل و نوک تیز
نام علمی: Ficus benjamina
منطقه رشد گیاه: جنگل‌های استوایی آسیا
خاک مورد نیاز: خاک کمپوست

اکثر مردم گل بنجامین را به دلیل ارتفاع و نوع شاخه و برگ هایش در دسته درختچه ها قرار می دهند. بنجامین برخلاف ظاهرش که پر و محکم است، جزو آن دسته از گیاهانی محسوب می شوند که بسیار حساس است. اگر شما بتوانید با مسائل نگهداری این گل آشنا شوید،‌ به راحتی و در طولانی مدت می توانید از زیبایی بی حد و نظیر این گل لذت ببرید. اگر شما هم به دنبال یک محیط عاری از مواد مضر و هوای پاک هستید ما خرید گل بنجامین را به شما پیشنهاد می کنیم. گل بنجامین جزو بهترین گل هایی است که شما می توانید در خصوص تصفیه هوا از آن استفاده کنید.

انواع گل بنجامین

این گل مانند سایر گل ها دارای انواع مختلف است که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. گل بنجامین با توجه به نوع و گونه، شرایط مراقبت و نگهداری از آن نیز فرق می کند.

معرفی گیاه بنجامین:

این گیاه زیبا را در ادارات شرکت ها و خانه ها مشاهده کرده ایم و می دانیم که دارای برگهای سبز تیره رنگ و درقسمتی سفید می‌باشند که شاخه‌های ظریفی به ساقه خاکستری آن متصل شده است یکی از فواید نگهداری این گیاه تصفیه هوای محیط نگهداری آن می باشد.

گیاه بنجامین بلک

این گیاه می تواند مواد سمی موجود در هوا را از بین ببرد گل بنجامین دارای نام های مشترکی از جمله درخت فیکوس و بنجامین می باشد البته نام فارسی این گیاه فیکوس بنجامین است و نام علمی آن ficus benjamina باشد و نام انگلیسی آن weeping fig یا انجیر مجنون است.

بنجامین بومی کشور هند و قسمت جنوب شرقی آسیا می باشد. در صورت نگهداری مناسب در محیط باز می توانید شاهد ارتفاع ۴ ‏الی۵ متری این گیاه باشید اگر این گل را خریداری کردید وبه منزل بردید پس از مدتی شاهد ریزش برگهای آن خواهید بود در صورت بروز این مشکل نگران نباشید زیرا این گیاه با جابجا شدن محیط نگهداری اش دچار استرس می شود و استرس در این گیاه با ریزش برگ مشخص میشود.

گل بنجامین

می توانید با فراهم ساختن مکانی مناسب و شناخت نیازهای این گیاه و داشتن اطلاعات کافی از آفات و بیماری های مربوط به آن به راحتی این گیاه را پرورش دهید این گیاه دارای انواع مختلفی از جمله بنجامین بلک و بنجامین سیلور و غیره می باشد که در هرکدام نگهداری متفاوت می باشد اما در هر نوع از آنها باید بسیار دقت شود زیرا گیاه بنجامین بسیار حساس است در بین بنجامین های مختلف بنجامین ابلق بسیار مورد توجه قرار گرفته است و طرفداران بسیاری دارد.

اگر در فکر خرید گل لاکی بامبو هستید و می خواهید سفارش اینترنتی گل را برای اولین بار تجربه کنید به شما تبریک می گوییم زیرا شما با سفارش گل از با کیفیت ترین و منظم ترین گل فروشی خانم گل، تازه ترین گل ها را به عزیزانتان هدیه میدهید و تجربه ی یک خرید اینترنتی گل موفق را به دست می آورید. با ما همراه شوید تا شما را با خرید اینترنتی گل بامبو بیشتر آشنا کنیم.

نور مناسب برای گیاه بنجامین

گل بنجامین

این گیاه به مکانی روشن و با نور غیر مستقیم نیاز دارد اگر این گیاه را در خانه نگهداری می کنید حتماً آن را در کنار پنجره‌های نورگیر قرار دهید پنجره های جنوبی بهترین گزینه برای نگهداری این گیاه می باشد سعی کنید که مکان نگهداری گیاه تان را جابجا نکنید زیرا باعث استرس گیاه میشود در این صورت برگهای آن شروع به ریزش می کند. زمانی که نور مستقیم به این گیاه بتابد باعث صدمه زدن به آن میشود پس آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

دمای مناسب گیاه بنجامین

گل بنجامین

دمای مطلوب این گیاه ۱۵ الی ۲۵ درجه می باشد و گیاه در این شرایط می‌تواند رشد بهتری داشته باشد و سرحال و شاداب باشد توجه کنید که در فصل زمستان باید این گیاه در محیط سربسته نگهداری شود زیرا به سرمای بیش از اندازه حساس است و دمای زیره ۱۰ درجه را نمی تواند تحمل کند دمای معمولی خانه برای نگهداری این گیاه مناسب است.

خاک مناسب گیاه بنجامین

گل بنجامین

خاکی برای این گیاه مناسب است که زهکش مناسب داشته باشد تا بتواند به راحتی آب را از خود عبور دهد دقت کنید خاکی که انتخاب می کنید باید سرشار از مواد مفید و مورد نیاز این گیاه باشد مانند مواد آلی می توانید از خاکی استفاده کنید که حاوی ورمیکولیت و شن باشد در ترکیب این خاک نیز می توانید از دو قسمت ماسه و یک قسمت کود دامی و قسمت دیگر خاک باغچه استفاده کنید . سایت خانم گل خاک کمپوست یا کود حیوانی به شما دوستداران این گیاه را پیشنهاد می‌کند.

زمان آبیاری بنجامین

هنگامی که تصمیم به نگهداری این گیاه گرفته‌اید باید در مراقبت از آن بسیار دقت کنید شما می توانید از یک دستگاه بخور برای مرطوب نگه داشتن محیط نگهداری این گیاه استفاده کنید دقت کنید که این گیاه رطوبت دوست می باشد پس سعی کنید همواره محیط آن را مرطوب نگه دارید اما در آبیاری آن دقت کنید زیرا اگر این گیاه در آب غوطه ور شود باعث آسیب به ریشه‌های آن می‌شود.

گل بنجامین

زمانی باید آبیاری انجام شود که سطح خاک گلدان خشک شده باشد در این هنگام شما می توانید گیاه تان را آبیاری کنید اما توجه کنید که خاک نباید بیشتر از ۳ بند انگشت خشک شود شما می توانید از آب جوشیده سرد شده برای آبیاری این گیاه استفاده کنید اما دقت کنید که از آب خیلی سرد استفاده نکنید زیرا برای این گیاه مضر می باشد در نتیجه می توان گفت که باید در فصل تابستان هفته ای دو بار این گیاه را آبیاری کرد و در فصل زمستان یک بار آبیاری کافی می باشد.

گل بنجامین ابلق

این نوع گل دارای برگ هایی سبز و با نوار سفید رنگ است. گل بنجامین ابلق به اندازه ای رشد می کند که شما شاخه های آن را به حالت آویزان شده می بینید. این نوع گل نسبت به نوع دیگر گل بنجامین نیازمند نور بیشتری برای رشد خود است.

گل بنجامین بلک

گل بنجامین بلک را شما ها اکثراً آن را مشاهده کرده اید. این گل دارای برگ های سبز و تیره است و ساقه و شاخه های پرتراکم آن سبب شده تا محبوبیت آن نسبت گل بنجامین ابلق بیشتر باشد.

شرایط و روش نگهداری بنجامین ابلق در آپارتمان

گل بنجامین

گل بنجامین در همه گونه هایش یک گل بسیار حساس است. از عواملی باعث می شود تا این گل دچار آسیب دیدگی شود،‌ جا به جایی آن است. گل بنجامین را اگر از یک محیط به محیط دیگر منتقل کنید دچار استرس تغییر محل می شود. علاوه بر تغییر محل، باید نسبت به تغییر دما،‌ نور و رطوبت نیز دقت کنیم،‌ چرا که این تغییرات در کنار ریزش برگ های آن در برخی از موارد سبب نابودی گل بنجامین می شود. حال شاید برای شما سوال پیش بیاید که پس باید چه اقداماتی برای جلوگیری از این مهم انجام دهیم.

تاثیر نور در رشد گل بنجامین

گل بنجامین

گل بنجامین برای رشد مناسب نیاز دارد که نور غیر مستقیم آن هم به مقدار فراوان دریافت کند. اگر ما این گل را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهیم‌ بی تردید باعث مرگ آن خواهیم شد. نور مستقیم باعث ریزش برگ ها و خشک شدن آن می شود. پیشنهاد می کنیم که برای جلوگیری از ریزش و خشک شدن برگ های گل بنجامین، آن را در کمار پنجره های شرقی قرار دهید.

تاثیر آبیاری در رشد گل بنجامین

گل بنجامین هم مانند سایر گل ها و گیاهان، تنش خشکی سبب می شود تا آن آسیب ببیند. اولین نکته و مهمترین نکته برای آبیاری گل بنجامین این است که به هیچ عنوان از آب سر برای آبیاری استفاده نکنید. بهتر است از آب ولرم برای آبیاری استفاده کنیم. دومین مورد مهم در آبیاری، انجام آبیاری با آبی است که املاح کمتری داشته باشد.

گل بنجامین

برای به دست آوردن این مهم کافی است آب را درون یک ظرفی ریخته و  تا 24 ساعت آن را تکان ندهید تا کلر و املاح موجود در آن نه نشین شود و پس از آن برای آبیاری استفاده کنید. سومین مورد در آبیاری که باید به آن دقت شود خشک بودن سطح خاک برای آبیاری مجدد است. شما باید قبل از آبیاری انگشت خود را به عمق سه الی چهار سانتی متری خاک برده تا از رطوبت خاک اطمینان حاصل کنند. اگر خاک مرطوب باشد نیازی به آبیاری مجدد ندارد. معمولاً آبیاری در تابستان و زمستان نیز تفاوت دارد. شما در تابستان می بایست هفته ای یک بار آبیاری کنید و در زمستان هر دو هفته یک بار این کار را انجام دهید.

تاثیر دما در رشد گل بنجامین

گل بنجامین

دما در رشد گل بنجامین به گونه ای است که اگر محیط بیش از حد سر باشد،‌ برگ های آن دچار ریزش خواهد شد. بهترین دما برای رشد مناسب گل بنجامین دمای 15 الی 20 درجه سانتی گراد است. دمای بالا هم سبب خشک شدن خاک گلدان می شود که همین امر باعث می شود تا گل آسیب ببیند.

شرایط نگهداری گل بنجامین در زمستان

گل بنجامین

اولین نکته ای که در نگهداری گیاه بنجامین باید به آن توجه کنیم آن است که با ورود به فواصل سر سال مانند پاییز و مخصوصاً زمستان این گل را به درون خانه ها منتقل کنیم. گل بنجامین در سرما بسیار آسیب پذیر است. دمای محیط در زمستان باید بین 15 الی 20 درجه باشد و از کود به هیچ عنوان استفاده نکنیم. استفاده کود در زمستان باعث مرگ حتمی این گل خواهد شد. آبیاری در زمستان نیز نسبت به سایر فصل ها تغییر خواهد کرد و به دو هفته ای یکبار تغییر خواهد کرد.

طرز نگهداری گل بنجامین ابلق در منزل و آپارتمان

گل بنجامین

شاید شما هم علاقه داشته باشید که گل بنجامین را در درون منزل خود نگهداری کنید. اما برای نگهداری در منزل نکاتی است که باید رعایت کنید. اولین قدم برای نگهداری گل بنجامین در منزل، ایجاد رطوبت مناسب برای آن است. شما می توانید با قرار دادن یک ظرف در کنار آن باعث شوید تا از طریق بخار شدن آب درون ظرف، رطوبت مورد نیاز بنجامین را تامین کنید. آبیاری در منزل هم با آبیاری در محیط باز متفاوت است. در منزل سعی کنید آب را منظم و در یک تایم مشخص اضافه کنید. البته باید قبل از آبیاری مطمئن شوید تا سطح خاک خشک باشد.

آیا کود سه بیست برای بنجامین خوب است

گل بنجامین

استفاده از کود مناسب برای بنجامین جزو بیشترین سوالاتی است که علاقه مندان به این گل برایشان پیش می آید. کود سه بیست یا 202020 دارای مواد مغذی است که برای رشد گیاهان مفید است اما برای رشد بهینه این گل می توانید از کودهای مختلف که در بازار به اسم کود های npk موجود است بهره ببرید. کود های npk را بهتر است به صورت مایع استفاده کنید تا مواد مغذی درون آن بهتر جذب ریشه شود.

برای تقویت گل بنجامین چه باید کرد

برای تقویت گل بنجامین باید از خاک مناسب و کود مناسب بهره ببرید. کود مناسب برای رشد این گیاه یکی از مهمترین عوامل است که بیشتر به آن اشاره شد. یک دیگر از عوامل تقویت گل بنجامین ایجاد فضای کافی برای داشتن ریشه است که این مورد نیز رابطه مستقیم با نوع خاک و اندازه گلدان دارد. برای آن که بدانیم چه خاکی برای گل بنجامین بهتر است پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

چه خاکی برای گل بنجامین مناسب است

گل بنجامین

خاک از ارکان مهم رشد گل بنجامین است که باید توجه ویژه داشته باشید. بهترین خاک برای رشد گل بنجامین خاک لوم است. خاک لوم خاکی است که مواد تشکیل دهنده آن از ماسه، رس و مواد آلی تشکیل می شود. منظور از مواد آلی، وجود برگ های خشک و پوسیده است. یک نوع دیگر خاک که می شود از آن برای بنجامین استفاده کرد، خاک کمپوست است که شما می توانید با مراجعه به گلفروشی ها آن را تهیه کنید.

علت ریزش برگ بنجامین

ریزش برگ های گل بنجامین میتواند علل مختلفی داشته باشد که عمده تری این اتفاق تغییر مکان آن است. تغییر مکان گل بنجامین باعث می شود که آن دچار استرس تغییر محل شود. از علل دیگر این اتفاق باید به مواردی همچون سرما و کمبود رطوبت محیط اشاره کنیم. گل بنجامین به شدت به سرما حساس است و به محض قرارگیری در محیط سرد برگ های آن ریزش پیدا می کند. کمبود رطوبت محیط هم بی دلیل در این مهم نیست. کمبود رطوبت باعث می شود تا برگ ها طراوت کافی را نداشته باشند و درنتیجه دچار ریزش شوند. یکی از راهکارها برای جلوگیری از کمبود رطوبت آن است که شما هر رو از طریق اسپری آب را روی برگ این گل پخش کنید.

علت زرد شدن برگ گل بنجامین

زردی گل بنجامین هم دلایلی مانند خشک شدن و ریزش برگ های آن دارد. سرما و کمبود رطوبت دلیل اصلی این مورد است اما دلیلی که اکثراً آن را مورد توجه قرار نمی دهند، تغییر محل است. گل بنجامین بعد از آن که به محیط جدید منتقل می شود دچار زردی برگ ها می شود که باید برای جلوگیری از این امر محیط را برای رشد آن فراهم کنیم.

آیا گل بنجامین نیاز به آفتاب دارد

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که گل بنجامین به آفتاب نیاز دارد باید بگوییم این گل برای رشد به نور کافی نیاز دارد اما نور کافی منظور نوری است که به صورت غیر مستقیم به برگ های آن تابیده شود. نور شدید آفتاب سبب سوختگی برگ های گل بنجامین می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “گل بنجامین

 1. صبا ثابت گفت:

  سلام من زمستون یک گل بنجامین ابلق خریدم حالش خوب بود وهر هفته ی بار بهش آب میدادم و در اردیبهشت گلدونشو عوض کردم بازم حالش خوب بود وهر هفته ی بار بهش آب میدادم ولی دوهفته پیش خیلی هواگرم شد وبرگاش شروع به ریختن کردن و من هم هفته دو بار بهش آب میدادم ولی ریزش برگش زیاده اول زرد میشن ومیریرن ولی برگ سبز شم شکننده و می‌ریزه لطفاً دلیلش چیه کمکم کنید ممنون میشم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   بنجامین یکی از حساس ترین گیاهان درمقابل ناملایمتی است.
   نورخیلی خوب غیرمستقیم میخواد.
   ابیاری با خشک شدن یکسوم خاک.
   مه پاشی هرروز.
   جزیره همیشه میخواد.
   ماهی یکباربهش اسبدامینه بده اسپری هم هفته ای یکبار.

 2. غزل گفت:

  سلام،من بنجامین نئون دارم،اولش که خریدم خوب بود ولی الان یک ماه و نیم گذشته برگ هاش دارن میریزن،می خواستم ببینم تاچقدر طبیعی؟ینی چه مدت طول می‌کشه به محیط جدید عادت کنه؟

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   بنجامین خیلی حساسه رطوبت محیط حدود ۶۰ درصد میخواد هر روز از فاصله یک متری مه پاشی بشه جزیره هم داشته باشه.
   بهترین روش کوددهی درطول سال :
   ۱_آبیاری با اسیدهیومیک سه ماه یکبار
   ۲_ دوهفته بعدازاسیدهیومیک یک قاشق چایخوری جلبک دریایی ویک قاشق 36-12-12 راباهم ترکیب ودریک لیتراب مانده حل وبه همه گیاهانت بده.
   ۳- یکماه بعد یک قاشق چایخوری اسیدامینه ویک قاشق 10-52-10 راباهم ترکیب ودریک لیتراب مانده حل وبه همه گیاهان بده.
   ۴_ کود۲۰_۲۰_۲۰درکل سال سه ماه یکبار ( کاکتوس ،زامی،سانسوریا ودرکل گیاهان گوشتی اصلا ۲۰_۲۰_۲۰ نیازندارند).
   ۵_ کلات آهن 45 روز یکباربرای گیاهان برگ سبز وبرای گیاهان برگ رنگی وابلق سالی ۲ الی ۳ بار.
   ۶_ردیفهای ۲و۳ درشش ماهه اول سال چهارهفته یکبارودرشش ماهه دوم سال شش هفته یکبارانجام شود.

 3. محمدرضا گفت:

  سلام من ۴هار ماهی هست که گل بنجامین ابلق خریدم از همان روز اول حدود۷۰ سانت رشد داشته و برگاش ریخت کم کم شاخه هاش خشک شدن که الان حدود۲۰ سانت از ساقه با چنتا شاخه کوچک ولی برگها طعبیی است اما میترسم اینم خشک بشه چه راهکاری داره لطفا راهنمایی کنید

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   احتمالا گیاه شوک دیده
   نور: به نورخیلی خوب و زیاد ولی فیلترشده نیاز داره نور باید جوری بهش بتابه که همه جای گیاه نوربخوره در غیر اینصورت برگهای ریرش میریره، تهویه هوا یکی دیکه از فاکتورهای نگهداری بنحامین هست گردش هوا را دوست داره نوع ابلقش بیشترنورمیخواد.
   ابیاری: به ابیاری متوسط نیازداره یعنی وقتی خاکش یکی دو سانت خشک شد ابیاری بشه زمان نمیشه براش تعیین کرد خاک مرطوب باشه البته نه خیس.
   رطوبت : هرکاری میتونید برای تامین رطوبتش انجام بدید درتابستان مه پاشی هرروزولی ازفاصله یک متری ، تامین جزیره وحتی دستگاه بخور سرد.
   بنجامین به جابجایی محیط خیلی حساس هست همچنین به باد کولر. ماهی یکبارازاسیدامینه استفاده بشه.

 4. الهام گفت:

  من بنجامین ابلق هستش چند روز خریدم ولی برگهاش می‌ریزه جاشام کوچیکه باید عوض کنم ولی چون برگهاش می‌ریزه دست نزدم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   بنجامین ابلق خیلی حساسه، سر شاخه های خشک رو هرس کن و برگهایی که رنگش تغییر کرده رو بردار و بهش هیومیک اسید بده و چند روز هم روش کاور بکش.

   1. میثم دهقانی گفت:

    سلام.بنجامین ابلغ تماما برگاش ریخته.چطور دوباره زندهش کنم که دوباره برگ بده؟؟

    1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

     گیاهی لجباز ، بداخلاق ،حساس ولی زیبا
     نور:به نورخیلی خوب وزیادولی فیلترشده نیازداره نوربایدجوری بهش بتابه که همه جای گیاه نوربخوره درغیراینصورت برگهای زیرش میریره ، تهویه هوا یکی دیکه ازفاکتورهای نگهداری بنحامین هست گردش هوارادوست داره نوع ابلقش بیشترنورمیخواد
     ابیاری:به ابیاری متوسط نیازداره یعنی وقتی خاکش یکی دوسانت خشک شد ابیاری بشه زمان نمیشه براش تعیین کرد خاک مرطوب باشه البته نه خیس
     رطوبت : هرکاری میتونید برای تامین رطوبتش انجام بدید درتابستان مه پاشی هرروزولی ازفاصله یک متری ، تامین جزیره وحتی دستگاه بخور سرد
     بنجامین به جابجایی محیط خیلی حساس هست همچنین به باد کولر
     بهترین روش کوددهی درطول سال
     ۱_آبیاری با اسیدهیومیک سه ماه یکبار
     ۲_ دوهفته بعدازاسیدهیومیک یک قاشق چایخوری جلبک دریایی ویک قاشق 36-12-12 راباهم ترکیب ودریک لیتراب مانده حل وبه همه گیاهانت بده
     ۳- یکماه بعد یک قاشق چایخوری اسیدامینه ویک قاشق 10-52-10 راباهم ترکیب ودریک لیتراب مانده حل وبه همه گیاهان بده
     ۴_ کود۲۰_۲۰_۲۰درکل سال سه ماه یکبار ( کاکتوس ،زامی،سانسوریا ودرکل گیاهان گوشتی اصلا ۲۰_۲۰_۲۰ نیازندارند)
     ۵_ کلات آهن 45 روز یکباربرای گیاهان برگ سبز وبرای گیاهان برگ رنگی وابلق سالی ۲ الی ۳ بار
     ۶_ردیفهای ۲و۳ درشش ماهه اول سال چهارهفته یکبارودرشش ماهه دوم سال شش هفته یکبارانجام شود.

 5. سعیدد گفت:

  سلام ممنون از اطلاعاتتان من بنجانینن دارم تو خاک هزارپا رده چرا و چه کاری انجام بدم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   برای از بین بردن کرم خاکی، هزار پا هر گرم دیگه دو روش مرسوم هست ۱_ ترفتد تشت ۲_ سم
   ترفند تشت :‌سطح خاک را با ماسه بپوشان بعد گلدان را سه الی چهارساعت بگذار داخل یه تشت اب ( ۱_ اب داخل تشت تا نصفه گلدان برسه ۲_ ته گلدون با ته تشت کمی فاصله باشه ) اینجوری کرم ها چون نمیتونن تنفس کنند مجبوربه فرار از ته گلدون میشن ولی اگر فایده نداشت باید از سم سوین یا سایپرمترین استفاده کنی. یک قاشق چایخوری دریک لیتراب حل کن (این مقدارملاک است هرچقدرنیازداری درست کن ) درسه مرحله درزمان ابیاری به خاک بده.

 6. هانا گفت:

  سلام وقت‌تون بخیر
  بنجامین من از نوع بلکِ و نزدیک به یک هفته‌س خریدمش. برگ‌هاش حالت خشک پیدا کردن و آوندای برگا کاملا دیده میشن، جوونه‌ها هم خشک شدن. چیکار باید بکنم؟

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   نور:به نورخیلی خوب وزیادولی فیلترشده نیازداره نوربایدجوری بهش بتابه که همه جای گیاه نوربخوره درغیراینصورت برگهای زیرش میریره ، تهویه هوا یکی دیکه ازفاکتورهای نگهداری بنحامین هست گردش هوارادوست داره نوع ابلقش بیشترنورمیخواد
   ابیاری:به ابیاری متوسط نیازداره یعنی وقتی خاکش یکی دوسانت خشک شد ابیاری بشه زمان نمیشه براش تعیین کرد خاک مرطوب باشه البته نه خیس
   رطوبت : هرکاری میتونید برای تامین رطوبتش انجام بدید در تابستان مه پاشی هر روز ولی از فاصله یک متری ، تامین جزیره و حتی دستگاه بخور سرد
   بنجامین به جابجایی محیط خیلی حساس هست همچنین به باد کولر.
   با رعایت نکات گفته شده حال گیاهتون عالی میشه.

 7. احمدرضا خلیفه گفت:

  سلام ممنون از مطالب بسیار ارزشمندتان من ار گل بنجامین طلایی دارم حدود دو ماهی هست خریدم پشت پنجره جنوبی گذاشتم برگهاش دو هفته ای هست زرد میشه ومیریزه چه راهکاری دارین

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   برگ ریزی گل بنجامین در اوایل طبیعی می باشد چرا که تغییر محیط داشته و از محیط گلخونه وارد خانه شما شده اجازه بدهید گیاه خود را با محیط خانه شما وفق بدهد.

 8. الهام گفت:

  سلام وقت بخیر از مطالب قشنگتون ممنونم
  متاسفانه من‌ تقریبا یک روز نه یک روز به گیاهم آب کافی دادم
  احساس میکنم بیحال پلاسیده شده بنجامین‌من از نوع ابلق هست
  پشت پنجره هست ونور کافی آفتاب رو می بینه
  میشه راهنمایی کنید بگید باید برای این مشکل چه کنم
  و آیا گیاه من از بین رفته ؟؟؟

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   گل بنجامین خیلی حساس برای درمان این مراخل را انجام بدید یک قاشق چایخوری اسید امینه و یک قاشق چایخوری ۱۰_۵۲_۱۰رادریک لیتر اب حل کنید و به گیاهانتون بدید بعد از ۴۵ روز یک قاشق چایخوری جلبک دریایی و یک قاشق چایخوری۳۶_۱۲_۱۲ دریک لیتر اب حل کنید و به همه گیاهاتون بدید این کارراهر۴۵ روز تا عید انجام بده.
   گل بنجامین حساس به جابجایی است باید همون موقع با اسید امینه ابیاری میکردی نور خیلی خوب غیرمستقیم میخواد ابیاری با خشک شدن دو سه سانت کامل سطح خاک .مه پاشی هفته ای دو تا سه بار جزیره همیشه داشته باشد.

 9. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید. مطالب خیلی خوب و مناسب بود.
  من یک سوال دارم . گیاه من ظاهرا از نوع بلاک می باشدولی برگهای آن لول می شود.آیا نوع آن است؟ زیرا رشد خوبی دارد و تا نزدیک سقف رشد کرده. برک ها سبز و براق ولی لول است.
  به نظر شما مشکلی است ؟ من باید کاری کنم که برگ ها لول نشوند یا لول نباشند؟
  متشکرم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت به خیر خوشحالیم این مطلب براتون مفید بوده. چند تا عامل داره براتون میگیم انشالله که گیاهتون بتونه شادابیشو به دست بیاره.
   1- به گیاهتون نور نمیرسه یکی از دلایل لول شدن اینکه گیاه تو اتاق تاریک بوده است.
   2- یکی از دلایل دیگه ابیاری کم و تشنه موندن گیاه می باشد.
   3- یکی از دلایل دیگه حرارت نامناسب می باشد.
   اگر بتونید این شرایط که بالا بهتون گفتیم رعایت کنید میتونید از لول شدن گیاهتون جلوگیری کنید.

   1. الهه گفت:

    سلام خسته نباشید من امروز بنجامین خریدم الان متوجه شدم تعداد زیادی از برگاش حالت قرمز یا قهوه ای رنگه آیا مشکلی داره؟

    1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

     سلام وقت به خیر.
     خیر مشکلی ندارد اگر گیاهتون برگاش زرد یا نریخته مشکلی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *