گیاه برگ بیدی

گیاهی مقاوم و سرسخت و انتخابی مناسب برای اداره جات و بانک ها می باشد که اگر نور مورد نیاز برگ بیدی را تامین کنید از زیبایی این گیاه لذت خواهید برد. از این گیاه زیبا برای پوشش گلدان های حجیم و بزرگ بسیار استفاده می شود برگ های این گیاه دارای واریته نقره‌ای و بنفش رنگ روی  سطح سبز هست که اگر نور مناسب برایش تامین نشود برگ ها به رنگ سبز در می آیند.

بهتر است جوانه های گیاه را هرس کنید تا گلدانی پرتر داشته باشید می‌توانید از ساقه های بلند برای تکثیر این گیاه استفاده کنید این گیاه به نور متوسط رو به بالا احتیاج دارد و از نور غیر مستقیم بیزار است.

اگر نور مورد نیاز برای گیاه تامین نشود گیاه بلند و دارای ظاهری نامرتب می شود این گیاه که نام علمی آن ترادسکانتیا است به خانواده عنکبوتی ها بر می گردد و همانند عنکبوتی ها نگهداریش بسیار راحت می باشد چند برابر کردن زیبایی برگ بیدی می توانید آن را در یک گلدان بنفش بکارید و از زیبایی آن لذت ببرید.

فقط باید دقت کنیم که ساقه های این گیاه بسیارحساس می باشد پس دقت کنید که گیاه را در جایی قرار دهید که رفت آمد ای کمتری دارد و امکان برخورد با گیاه کمتر است این گیاه در فصل شروع گلدهی می‌کند گلهای این گیاه معمولاً به رنگ سفید صورتی و یا بنفش هستند این گیاه را برای گلدان های آویزی توصیه می‌کنیم اکنون با سایت خانم‌گل همراه باشید تا شما را در نگهداری از این گیاه زیبا راهنمایی بکنیم.

اگر این گیاه در فصل تابستان در فضای باز نگهداری می کنید بهتر است آن را در نیم ساعت قرار دهید به طوری که گیاه به دور از نور مستقیم خورشید باشد. گل برگ بیدی از خانواده commelinaceae میباشد و به wanderingjew نیز معروف است. این گیاه متعلق به جنوب کانادا تا آرژانتین میباشد.

برگ بیدی گیاهی  با قیمت مناسب با رشد سریع و کم توقع برای کسانی که در نگهداری از گل و گیاه حرفه‌ای نیستند می باشد و ما پیشنهاد می کنیم حتما از این گل را در خانه هایتان داشته باشید.

آبیاری گل برگ بیدی:

برگ بیدی گیاهی است که می توان گفت به آبیاری نسبتاً بالایی احتیاج دارد اگر خاک گیاه همیشه مرطوب باشد (منظور از مرطوب بودن خاک غربابی کردن خاک نیست) مطمئن باشید که گلی سالم با رشد عالی خواهید داشت. آبیاری گیاه را هر زمان که سطح خاک تا ۳ سانتیمتر خشک شد انجام دهید.

می‌توان گفت این گیاه در فصل تابستان هر هفته به 2 بار آبیاری احتیاج دارد و در فصل زمستان هر دو هفته یکبار اگر خاک برگ بیدی را غرغابی کنید ریشه های آن پس از مدتی پوسیده می‌شود و از بین می‌رود پس در هر نوبت آبیاری مطمئن شوید که بیش از حد اندازه نیاز گیاهان را آبیاری نکرده اید.

نور مناسب گیاه برگ بیدی:

برگ بیدی نیاز به نور فراوان اما غیر مستقیم دارد اگر این گیاه نور مورد نیازش را تامین نکند و برگهایش واریتیمه ودر عین حال زیبابی خود را از دست می‌دهد و به مرور زمان برگ ها کمرنگ خواهند شد. منظور از نور فراوان نور غیرمستقیم پشت پنجره های جنوبی می باشد اگر این گیاه در معرض تابش نور مستقیم قرا بگیرد برگهایش می سوزد و خشک می شود باید دقت کرد برگ بیدی هایی برگهای آنها واریته رنگ بیشتری دارند به نور بیشتری نسبت به برگ‌های سبز دارند.

دمای مناسب گیاه برگ بیدی

برگ مختلفی دارد اما می‌توان گفت تمامی نوحه‌های برگ بیدی دمای بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد را می پسندند و در دماهای بالاتر نیز می توانند به رشد خود ادامه دهند در دماهای بالاتر باید میزان آبیاری گیاه را افزایش دهید یا تشنگی نکشد اما برگ بیدی دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد را نمی‌تواند تحمل کند و در هر صورت قرار گرفتن در این محیط برای تغییر رنگ می‌دهند و آسیب می‌بینند.

رطوبت مورد نیاز برای گل برگ بیدی

نیاز برگ بیدی برگ بیدی به رطوبت فراوانی احتیاج ندارد حتی رطوبت برایش اصلاً فراهم نشود به رشد خود ادامه می دهد و شرط اول برای ریش رشد این گیاه تامین رطوبت نیست.

خاک مناسب برای گیاه برگ بیدی

خاک مورد نیاز برگ بیدی ایم و بدی نسبت به ترکیب های خاک گلدان احساس نمی باشد و در نو و در دو نوع خاکی می تواند به خوبی رشد کند همچنین می توان برای این گیاه از خاک مخصوص گیاهان آپارتمانی که در فروشگاه گل و گیاه موجود است استفاده کرد اما خاک ایده‌آل این گیاه خاک معمولی همراه مقداری ماسه و شن می باشد.

آیا برگ بیدی گل سمی است این گیاه سمی باشد تا برابر این گیاه را در دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید در صورت خورده شدن به پزشک مراجعه کنید.

کود دهی گل برگ بیدی

برگ بیدی همانطور که در مطالب قبلی  گفته شد برگ‌بیدی گیاهی بسیار کم توجهی می باشد و نیاز آنچنانی به کود دهی ندارد اگر خاک گلدان این گیاه خاک غنی است پس  نگران کوددهی برگ‌بیدی نباشید اما اگر میخواهید گیاه تان بیشتر تقویت شود می‌توان از کودهای مایع محلول در آب هر ماه یک بار استفاده کنید در هنگام استفاده از این کودهای محلول حتماً طبق دستورالعمل روی دسته بندی آن عمل کنید. افراد در کوده منجر به آسیب زدن وزنه رفتن طرح های زیبا روی برگ هایش می شود و باعث از بین رفتن ریشه های برگ بیدی میشود.

هرس کردن گیاه برگ بیدی

هرس کردن برگ بیدی دارای رشد سریع و مداوم می باشد اگر این گیاه رسن شود سابقه هایش بلند و جدول رشد آن عربی خواهد شد برای داستان گلدانی پر و گیاهی سرحال باید به طور مداوم از ساقه های گیاه را هرس کنید تقریباً باید ۳۰ درصد مرتباً هرس شود.

برگ بیدی یکی از گیاهانی است که می‌تواند درون آب نگهداری کرد این گیاه زیبا را می توان درون یک شیشه یا گلدان و پر آب نگهداری کرد جالب است بدانید بربری در این شروع وقت دهی میکند و به سرعت ریشه دار می شود اما پس از مدتی گیاه نیاز به دریافت مواد مغذی از داخل خاک می باشد بنابراین پس از گذشت چند ماه گیاه را در منطقه کنید نیازهای برگ بیدی شامل تضاد فسفر و پتاسیم تهیه این تقویت کننده و دشوار نیست و می توانید به راحتی در فروشگاه گل و گیاه تهیه کنید در آب نگهداری می کنید می توانید تقویه کننده کننده ها را در داخل آب که برگردی داخل آن است اضافه کنید درگیری یکی از گیاهانی است که می توان به راحتی آن را تکثیر کرد شما میتوانید قلمه‌های به طول ۱۰ سانتی متر از گیاه جدا کنید و به مدت ۱۰ روز و ما را داخل آب قرار دهید پس از اگر ما می توانیم آن را به خاک منتقل و در غیر این صورت گرما را می‌توان در آنها هم نگهداری کرد.

تکثیر برگ بیدی برای تکثیر این گیاه از روش قلمه زدن استفاده می‌کنند این روش تکثیر بسیار آسان بوده و قرنها پس از گذشت دو هفته شروع به ریشه زنی می کند و قلم ها را می توانیم هم در خاکی و هم در داخل آب نگهداری کنید.

قلمه زدن گل برگ بیدی

در این روش آسان برنامه ها به سرعت شروع به ریشه زدن می‌کنند توجه کنید که قلمه گیری باید از ساقه های سالمی که انتخاب شود باید دقت کنید که گیاه با مبالغ را برای تکثیر انتخاب کرده باشید قلمه ها را با یک قیچی و یا چاقوی تعویض جدا کنید تمیز بودن وسایل به دلیل کار چین شدن قلمه ها می باشد برای جدا کردن قلم‌ها باید سابقه به طول ۱۰ سانتی متر از محل برش برگها و ساقه جدا کنید این قسمت محل ریشه زایی قلمه ها می باشد پس از جدا کردن قلمه ها می تواند آنها را یا در خاک و در آب ریشه دار کنید روش قلمه زدن برگ بیدی در آب ریشه دار کردن قلمه ها یک روش آسان است که برای اکثر گیاه حال به کار می رود از این روش بیشتر برای گیاهانی که دارای ساقه های ضخیم هستند استفاده میکنند برگ بیدی نیست جز گیاهانی با سابقه های ضخیم است که می‌توان آن را در آب ریشه دار کرد در این مرحله باید ظرف مورد نظر خود را با یک لیوان آب آشامیدنی پر کنید بهتر از ظرفی و انتخابی باریک استفاده کنید پس برگهای اضافه قلمه ها را جدا کنید وجود دو یا سه برگ کافی است وجود وقت درون آب موجب آسیب به قلم ها و پوسیدگی آنها می‌شود پس از قرار دادن قهرمان ها در ظرف مورد نظر آنها را به محیط با نور ملایم انتقال دهید بعد از گذشت یک تا سه هفته شاهد ریشه‌دار شدن قلم‌ها خواهید شد برای ریشه دار کردن قلمه ها در آب چند نکته را باید توجه کرد

۱- قلمها را نباید نور مستقیم قرارداد اگر قلمه ها را کنار پنجره جنوبی نگهداری می کنید باید بدانید که اصلاً امکان مناسبی را انتخاب نکرده اید به دلیل این که تابش نور مستقیم از ریشه زدن قلمه ها جلوگیری می کند

2- دقت کنید که برکات تا زمان قلمه زدن نباید داخل آب قرار بگیرد و همواره باید بالاتر از سطح آب سه آب لیوان ها را هر چند روز یکبار تعویض کنید ریشه دار شدن قلمه ها می توانید آن ها را به گلدانی انتقال دهید ۵ برای پرشدن نشان دادن گلدار می توانید چندین کلمه را داخل یک گلدان بکارید.

زدن برگ بیدی در خاک برای قلمه زدن برگ بیدی در خارج ابتدا لازم است که گلدان به طول ۱۰ سانتی متر تهیه کنید و داخل آن را با خاک مرطوب که آبی کامپیوتر میباشد پر کنید سپس باید برگهای اضافه کرد ما را جدا کنید در قدم بعدی می توانید برای ریشه زایی بهتر قلمه ها را به هورمون های ریشه زایی ۳۴ کنید اگر نوشته برای ممکن است نگران نباشید چون ابری واجب نیست و فقط به سرعت ریشه زایی افزایش کمک می‌کند پس از انجام تمامی کارهای گفته شده گرما را می‌توان در خاک قرار دهید و پس از گذشت چند بار شاهد ریشه‌دار شدن آنها باشید.

چند نکته برای ریشه دار کردن قلمه ها در خاک

یک بعد از کاشتن قلمه ها در خاک بهتر است گیاه را کاور کنید تا به کردم به معنای کشیدن یک پلاستیک روی برنامه‌ها و ایجاد چند سوراخ برای تنفس گیاه می باشد شدن قلمه ها می توانید پلاستیک ها را از روی گیاه بردارید چرا باید به دور از نور مستقیم و در مکانی با نور ملایم قرار بدهید

قبل از ریشه دار شدن قلمه های آبیاری واجب نیست  کاور کردن گیاه رطوبت را ماه ها برای گیاه حفظ می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *