آب عامل حیات موجودات زنده است. فرقی نمی کند، چه انسان ها و چه جانوران، همگی برای حیات خود به مصرف آب نیاز دارند. گیاهان نیز به مشابه انسان ها و حیوانات، به مصرف اب نیاز دارند. ادامه حیات گیاهان به شدت به مصرف آب وابسته است. آب حتی برای گیاهان دارای مواد مغذی است که مصرف ان می تواند تاثیر زیادی در روند رو به رشد ان ها داشته باشد. اما آیا تا به حال به روش آبیاری گیاهان خود توجه کرده اید؟ چگونه گیاهان و گل های خود را ابیاری می کنید؟ به راستی بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف چگونه است؟ چند روش برای آبیاری گیاهان و گل های اپارتمانی وجود دارد؟ هر روشی که برای آبیاری گیاهان می شناسید را کنار بگذارید. در این مطلب قصد داریم بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف را به شما معرفی کنیم که با رعایت دقیق ان می توانید حیات دوره را به گیاهان خود ببخشید.

بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

ابیاری گیاهان اپارتمانی

معرفی انواع روش های آبدهی گل های مختلف

قبل از اینکه در مورد بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف با شما صحبت کنیم قصد داریم روش های مختلفی که برای آبیاری گیاهان وجود دارد را با یکدیگر بررسی کنیم. روش هایی که استفاده از هر یک ان ها باعث می شود گیاهان به آب مورد نیاز خود برسند و از ان تغذیه کنند. به کلی 6 روش برای آبیاری گیاهان وجود دارد.

آبیاری از قسمت روی خاک یا همان آبیاری از بالا، استفاده از گلدان های هوشمند برای آبیاری، آبیاری با استفاده از بطری سوراخ شده، آبیاری از قسمت زیر گلدان، آبیاری به وسیله نخ کنفی و آبیاری قطره ای، 6 روشی هستند که می توان برای آبیاری گیاهان و گل های مختلف استفاده کرد. در بین این روش ها، آبیاری از بالا یا همان آبیاری قسمت رویی خاک، شایع ترین روشی است که مردم از ان برای آبدهی گل های مختلف خود استفاده می کنند. اما آیا این روش بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف است؟

بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

معرفی انواع روش های آبدهی گل های مختلف

بررسی بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

گفتیم که 6 روش برای آبدهی به گیاهان وجود دارد. در بین این 6 روش، نمی توان یک مورد را به عنوان بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف معرفی کرد. به کلی تمام روش های آبیاری که از قسمت پایین باعث آبدهی به گیاه می شوند، روش مناسبی برای آبیاری هستند. با توجه به اینکه آبیاری از بالا در بین مردم رایج تر است اما آبیاری از پایین، به عنوان بهترین روش آبیاری گیاهان مختلف شناخته می شود.

شاید برایتان سوال باشد که چرا آبیاری از پایین به عنوان روش برتر آبدهی گیاهان شناخته می شود؟ در این روش آب کمتری هدر می رود و مشکلات ناشی از آبیاری نیز در این روش کمتر است. اما مهم ترین دلیل توصیه ما به استفاده از این روش، حفظ مواد مغذی و رسیدن ان ها به گیاه است. در این روش مواد مغذی آب، راهی برای اینکه از خاک خارج شوند نخواهند داشت. این کار به شما این اطمینان خاطر را خواهد داد که مواد مغذی به صورت کامل به ریش گیاه می رسد و ان را سیراب خواهد کرد.

بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

بررسی بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

چگونه می توان آبیاری از پایین گیاهان را انجام داد؟

اکنون که دانستید آبیاری از پایین گیاهان بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف است، باید به فکر راه یا راه هایی برای تزریق اب از این روش به گیاهان باشید. به صورت کلی 3 روش برای آبدهی به گیاهان از پایین وجود دارد. برای اینکه با این راه ها اشنا شوید، به ادامه مطلب به خوبی توجه کنید.

قرار دادن گروهی گیاهان برای آبدهی در سینی

یکی از 3 روشی که برای آبدهی به گیاهان از پایین وجود دارد، قرار دادن گروهی گیاهان برای آبدهی در سینی است. شما می توانید چند گیاه را به صورت گروهی از پایین آب دهید. برای استفاده از این روش تنها به یک سینی  لبه دار نیاز دارید. سینی را تا حدود یک سوم ظرفیتش پر از اب کنید و سپس گیاهانی که خاکشان خشک شده است را در سینی قرار دهید.

این کار باعث می شود، ریشه گیاهان آب درون سینی را ظرف چندین ساعت به سمت خود بکشند و آب مورد نیاز گیاه شما تامین شود. یکی از مزیت هایی که این روش دارد، آبیاری دسته جمعی گیاهان شما در مدت زمانی کوتاه است. شما می توانید در کسری از ثانیه و خیلی راحت، هر گیاهی که خاکش خشک شده است را در سینی قرار دهید تا آب مورد نیازش را دریافت کند.

بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

چگونه می توان آبیاری از پایین گیاهان را انجام داد

استفاده از بشقاب های مخصوص برای آبدهی گل های مختلف

شما می توانید همان روش آبدهی از پایین به گل ها و گیاهان مختلف را به صورت فردی و با استفاده از بشقاب های لبه دار مخصوص انجام دهید. برای این کار تنها کافیست یک بشقاب لبه دار را پر از اب کنید و زمانی که تاریخ آبیاری گیاه شما فرا رسید، گیاهتان را در درون ان بشقاب پر از آب قرار دهید.

این کار باعث می شود تنها ظرف 2 ساعت، گیاه شما به وسیله ریشه هایی که در خاک دارد، آب را از پایین جذب کند. هنگامی که آب بشقاب خالی شد می توانید گل را جا به جا کنید. این روش به خاطر اینکه اب را به آرامی وارد خاک می کند می تواند گیاه را کامل سیراب کند، جزو روش های مناسب ابیاری از پاییان مطرح شده است.

استفاده از گلدان های هوشمند

گلدان های خود آبیار یا همان هوشمند، آخرین روشی هستند که شما می توانید برای آبدهی به گیاهان از پایین استفاده کنید. این روش در کاهش مصرف اب و صرفه جویی در مصرف این انرژی کمک زیادی خواهد کرد. این گلدان ها هر گاه که احساس کنند گیاه شما به آبیاری نیاز دارد، آب مورد نیازش را تامین خواهند کرد.

بهترین طریقه آبدهی به گل های مختلف

استفاده از گلدان های هوشمند

در این روش شما نیازی ندارید که مرتب به گیاهان خود سر بزنید. هر از گاهی مخزن آب این گلدان های هوشمند را پر کنید تا به صورت خودکار این گلدان گیاه شما را آبیاری کند. شاید عجیب باشد بدانید، مخزن این گلدان ها هر ماهی یک بار نیاز به پر شدن دارند. این روش نسبت به دو روش قبلی کمی هزینه بردار تر هستند به همین خاطر اکثر مردم از دو روش قبلی برای آبدهی گیاهان از پایین استفاده می کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *