[vc_row][vc_column][vc_column_text]

یکی از دلایل مهم زردی گیاهان آپارتمانی ابیاری بیش از اندازه می باشد با ما همراه باشید تا تمامی دلایل برای زردی گیاهان را برای شما توضیح دهیم.

حتماً زردی ناگهانی برگهای گیاهان خانه خود را دیده بودید ، تمام دلایل زرد بودن برگهای این گیاهان را در این مقاله بخوانید.

چه عواملی باعث زردی گیاهان خانه می شود؟

هنگام مراقبت از گیاهان ، چه گیاهان خانگی ، گیاهان سرپوشیده یا گیاهان باغ ، گاهی اوقات متوجه می شوید که برگ های گیاهان به طور ناگهانی زرد می شوند. زرد شدن برگهای گیاه ممکن است نشان دهنده مشکلات گیاه باشد. دلایل زیادی برای زرد شدن برگها وجود دارد که در اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد:

آبیاری بیش از حد:

آب زیاد می تواند برگها را از بین ببرد. هنگامی که خاک به خوبی تخلیه نشود یا به طور عامیانه زهکشی نشود ، مقدار زیادی آب باقی می ماند و سیستم های ریشه به معنای واقعی کلمه می توانند غرق شوند. بدون اکسیژن ، ریشه ها می میرند.

آبیاری بسیار کم:

بعد از اینکه برگهای گیاه خانه شما زرد شد ، ممکن است فوراً فکر کنید که باید مقداری آب به گیاه داده باشید ، زیرا یکی از دلایل زرد شدن برگ گیاه ، عدم آب کافی است. اگر کاسه دارای برگهای زرد است ، حتما خاک گیاه را بررسی کنید تا خشک شود.

اگر خاک موجود در گلدان خشک می باشد ، به همین دلیل برگهای گیاه زرد می شوند و محلول برای آب دادن به گیاه کافی است. حتما گلدان را درون یک کاسه (زیر گلدان) قرار دهید تا آب اضافی که به گیاه می دهید در داخل گلدان جمع شود و ریشه ها در صورت لزوم بتوانند آب بیشتری دریافت کنند.

هوای خشک و زرد شدن برگهای گیاه:

هوای گرم و خشک ممکن است یکی دیگر از دلایل زردی گیاهان باشد ، بنابراین گیاه باید هر از گاهی اسپری شود. مقدار زیادی اسپری نکنید ، فقط به حدی که رطوبت گیاه حفظ شود. البته نیازی به اسپری کردن همه گیاهان نیست و ریختن آب روی برگها باعث لکه گیری برگها می شود. حتما نوع گیاه را بشناسید و نیازهای آن را به خوبی مطالعه کنید. ظهر کاری نکنید. برای تهیه رطوبت می توانید از حالت جزیره استفاده کنید.

آفات حشرات:

اگر هنوز نمی دانید که چرا برگ های گیاه زرد می شود و مطمئن هستید که مشکل کم آبی نیست ، باید حتماً حشرات یا آفات موجود در گیاه را بررسی کنید. آفات و حشرات زیادی وجود دارد که به گیاه آسیب می رساند. همچنین ممکن است گیاه شما تا امروز ضایعه ای داشته باشد.

سموم دفع آفات وجود دارد که استفاده آنها در گلدان ها بی خطر است و گیاه شما را از آفات نجات می دهد ، اما اگر حیوان خانگی دارید ، از تماس با گیاه مریض شوید. روغن neem یکی از ایمنی ترین حشره کش ها برای شما ، کودکان و حیوانات خانگی شما است.

زردی یا بیماری سبز:

علت زرد شدن برگهای گیاه می تواند یک وضعیت غیرطبیعی به نام کلروز باشد. کلرینگ شرایطی است که در آن برگها یک رنگدانه سبز به نام کلروفیل از دست می دهند و زرد می شوند. دلایل خاصی برای زرد شدن برگهای گیاه به دلیل کلروز وجود دارد.

کمبود مواد مغذی یا مشکلات ریشه گیاه:

زرد شدن برگهای گیاه می تواند در اثر آسیب ریشه ایجاد شود. همچنین شرایطی که ریشه در کاسه بسیار باریک باشد و شرایط کمبود مواد مغذی می تواند منجر به زرد شدن برگها شود.

با تغییر گلدان یا اضافه کردن کود به خاک گیاه این مشکلات قابل حل است. گاهی اوقات ریشه گیاهانی که برگهای آنها زرد رنگ شده است از سوراخ در پایین گلدان بیرون می آید ، در این صورت باید گلدان که قبلاً برای گیاه کوچک است ، جایگزین شود. بعضی اوقات این کار ساده کافی است و ریشه های آسیب دیده یا درهم ریخته مشکل آنها را برطرف می کند.

برای قرار دادن گیاه در گلدان دوم ، باید از مقدار بیشتری استفاده کنید و حتما از خاک تازه استفاده کنید ، اما مقداری از خاک سبزیجات قبلی را در اطراف ریشه ها بگذارید. هنگام تعویض گلدان ، گیاه را آب کنید و حتما گیاه را از نزدیک تماشا کنید تا ببینید که آیا پیشرفت خاصی وجود دارد یا خیر. وضعیت گیاه باید طی یک تا دو هفته بهبود یابد.

جای خنک:

مکانهای سرد گیاهان گرمسیری اغلب باعث زرد شدن برگها و ریزش آن می شوند. این برخلاف دوره های کوتاه از سرماخوردگی است که باعث می شود برگها قهوه ای شود و لکه های روشن در بین شریان ها محو شود.

اگر گیاه در تابستان نزدیک به تهویه هوا یا پنجره است ، آن را به مکان بهتری منتقل کنید. مراقب باشید که ببینید برگهای زرد بیشتر پخش می شوند یا خیر.

بدون نور خورشید:

یکی دیگر از دلایل زرد شدن برگهای گیاه می تواند کمبود نور خورشید باشد. اگر این مسئله برای گیاه شما مشکل دارد ، گیاه را به محلی منتقل کنید که نور خورشید به اندازه کافی دریافت می کند تا مشکل را حل کند.

علل زردی گیاهچه ها ، زرد شدن برگ گیاهان

کمبود نور آفتاب می تواند یکی از دلایل زرد شدن برگ گیاه باشد

وقتی علت زرد شدن برگ ها را بررسی می کنید ، می توانید شواهد جدیدی ارائه دهید. عدم وجود مواد مغذی تنها دلیل زرد شدن برگهای گیاه نیست. به عنوان مثال ، کمبود نیتروژن و پتاسیم در برگهای قدیمی تر برجسته تر است. از طرف دیگر ، کلرید نیتروژن در تمام مناطق برگ و رگهای آن نسبتاً یکنواخت دارد.

اما کلروز پتاسیم در لبه های برگ شروع می شود و حتی بین رگهای برگ شکل می گیرد. زرد شدن برگهای جدید می تواند به دلیل کمبود آهن و کلسیم باشد. زردی کمبود آهن در برگهای جوان با رگهای کوچک شایع تر است.

برخلاف کمبود مواد مغذی موجود در گیاه که معمولاً در کل گیاه یکنواخت و کاملاً یکنواخت هستند. مشکلات آفت گیاه معمولاً کاملاً نامتقارن است و می تواند بر هر بخشی از گیاه تأثیر بگذارد.

عفونت ویروسی

اگر گیاه به یک عفونت ویروسی آلوده باشد ، ممکن است برخی از لکه های زرد رنگ در برگ ها در سراسر گیاه پخش شود. این ممکن است همراه با برگ و ساقه و همچنین گلهای بی رنگ باشد. درمان عفونت های ویروسی در گیاهان که می توانند روی همه گیاهان حساس تأثیر بگذارد ، امکان پذیر نیست.

در حالی که ممکن است دردناک باشد اگر یکی از عزیزان خود را داشته باشید ، از گیاهانی که به آن شک دارید خلاص شوید. وسایل باغ را قبل از استفاده از گیاهان دیگر بشویید.

مشکلات شاخ و برگ باعث ایجاد حشرات و حتی برخی بیماریهای باکتریایی قارچی می شود. در بعضی موارد ، آسیب گیاه به دلیل حشرات می تواند برگهای گیاه را زرد کند. برای شکار حشرات می توانید از روشهای غیر سمی مانند گیاهان مقاوم در برابر آفات ، روغنهای گیاهی استفاده کنید و از سموم دفع آفات آلی که در خاک تخریب می شوند استفاده کنید.

راه هایی برای جلوگیری از زرد شدن برگ گیاهان

هوای گرم در زرد شدن گیاه موثر نیست و گلها را در بخاری نمی گذارد.

• نور مستقیم خورشید همچنین باعث سوزش برگها و زرد شدن آن می شود. فقط نور غیر مستقیم (نور فیلتر شده). برگ های آسیب دیده را رها کنید و گیاه خود را برای بهبود ریشه ها آب دهید.

لقاح بیش از حد نوک برگ را می سوزاند و لقاح کافی است یک بار در ماه.

انتهای برگ می تواند از خاک خشک ، آفات ، قارچ ها ، نمک انباشته شده ، پوسیدگی ریشه و هوای گرم باشد. برای نمک انباشته شده می توانید آن را درون یک کاسه ماسه ریخته ، سپس آب و سپس گلدان را درون آن قرار دهید (گلدان باید بالاتر از سطح آب باشد) .این باعث می شود نمکی جمع شده در خاک کاهش یابد. این کار را یکبار در ماه انجام دهید.

کپک پودری روی برگها برگهای آسیب دیده را جمع می کند و به خوبی تهویه می شود.

بعضی اوقات برگهای پیر شروع به زرد شدن می کنند ، که طبیعی است ، پیر می شوند.

گلدان کوچک است و ریشه ها محکم است و گیاه زرد می شود.

[/vc_column_text]

دسته گل ارکیده و رز منیاتور

قیمت اصلی 8,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 8,000,000 تومان است.

باکس گل ارکیده همراه با انتوریوم و رز

قیمت اصلی 7,550,000 تومان بود.قیمت فعلی 7,500,000 تومان است.

پاچیرا ارتفاع 2 متر

قیمت اصلی 6,800,000 تومان بود.قیمت فعلی 6,500,000 تومان است.

جام گل آنتوریوم و گل رز

قیمت اصلی 6,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 6,350,000 تومان است.

گل ورونیکا و‌ رز مینیاتور

قیمت اصلی 6,500,000 تومان بود.قیمت فعلی 6,200,000 تومان است.

دسته گل شاخه بلند رز قرمز درجه یک هلندی 150 شاخه

قیمت اصلی 6,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 5,800,000 تومان است.

باکس گل رز مینیاتوری و هلندی

قیمت اصلی 6,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 5,800,000 تومان است.

دسته گل ارکیده و رز مینیاتوری

قیمت اصلی 6,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 5,700,000 تومان است.

جار گل رز و زنبق

قیمت اصلی 5,600,000 تومان بود.قیمت فعلی 5,500,000 تومان است.

باکس گل رز 100 شاخه

قیمت اصلی 5,100,000 تومان بود.قیمت فعلی 5,000,000 تومان است.

باکس گل رز رنگین کمانی

قیمت اصلی 5,000,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,700,000 تومان است.

گل زاموفیلیا ابلق

قیمت اصلی 4,700,000 تومان بود.قیمت فعلی 4,600,000 تومان است.
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

آئونیوم خورشیدی سطل 3

قیمت اصلی 45,000 تومان بود.قیمت فعلی 42,000 تومان است.

آدنیوم گلدان 14

قیمت اصلی 140,000 تومان بود.قیمت فعلی 120,000 تومان است.

آکوبا سطل 4

قیمت اصلی 150,000 تومان بود.قیمت فعلی 145,000 تومان است.

آگلونما برگ هندوانه ای

قیمت اصلی 270,000 تومان بود.قیمت فعلی 260,000 تومان است.

آگلونما برگ هندوانه ای سطل 3

قیمت اصلی 260,000 تومان بود.قیمت فعلی 250,000 تومان است.

آگلونما حبابی

قیمت اصلی 240,000 تومان بود.قیمت فعلی 235,000 تومان است.

آگلونما سفید سطل 4

قیمت اصلی 265,000 تومان بود.قیمت فعلی 260,000 تومان است.

آگلونما سفید غول پیکر

قیمت اصلی 1,100,000 تومان بود.قیمت فعلی 990,000 تومان است.

آگلونما قرمز

قیمت اصلی 380,000 تومان بود.قیمت فعلی 350,000 تومان است.

آلوئه ورا متوسط دارای پاجوش

قیمت اصلی 60,000 تومان بود.قیمت فعلی 50,000 تومان است.

ائونیوم بلک (خورشیدی بلک)

قیمت اصلی 55,000 تومان بود.قیمت فعلی 50,000 تومان است.

اچینو سایز 14

قیمت اصلی 55,000 تومان بود.قیمت فعلی 45,000 تومان است.
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “علت زرد شدن برگ گیاهان

 1. Kh.shahab گفت:

  سلام دوستان ،این گل هویای من هست ،هفت سال میشه که دارمش ،طی این سالها حتی یک برگ هم ازش زرد نشده بود ،امسال از مهر ماه ،که به گل نشست،بعدش زرد شدن برگهاش شروع شده ،اوایل هفته ای یکی دو تا برگ بود ولی الان در هفته دو سه نوبت با این حجم برگاش زرد میشه و میریزه
  چکارش کنم؟
  اینو هم بگم طی تمام این سالها همیشه توی آشپزخونه بوده ، خاکشو از وقتی خریدم عوض نکردم ،در تابستان کود سه بیست میدادم که از شدوع پاییز قطع کردم.

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   اگر جاش سرد نیست و تهویه خوبه و بتازگی جابجا نشده ممکنه بخاطر آبیاری باشه چون توی زمستون باید آبیاری رو کم کنید. اگر آبیاری هم اوکی هست و تاحالا گلدان رو عوض نکردید باید تا بهار صبر کنید و بعد گلدان رو عوض کنید. یه گلدان بزرگتر با خاک سبک ولی حتما صبر کنید تا هوا گرم بشه.

 2. Sima گفت:

  سلام وقت بخیر
  من گل پتوسم برگاش زرد شده علت جی می‌تونه باش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *