مقدمه

استفاده از کود سه بیست برای گلهای آپارتمانی

اگر به گل و گیاه بسیار علاقه دارید و به سلامتی و طراوت آنها اهمیت میدهید ، باید آنها را با کود سه بیست تغذیه کنید. کود سه بیست تمام نواقص و نیازهای گیاه را برطرف می کند و به رشد و سلامت آن کمک می کند. نیتروژن موجود در این کود به فتوسنتز گیاه و کیفیت محصول و همچنین به رشد بذر و میوه و رشد سریعتر شاخ و برگ کمک می کند.

 کود سه بیست یکی از تقویت کننده های کامل است که برای گیاهان بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این کود برای گیاهان بسیار مفید است و به آنها در رشد زیاد کمک می کند. این تقویت کننده حاوی 20٪ فسفات ، 20٪ ازت و 20٪ پتاسیم است. از آنجا که حاوی 20 درصد از هر یک از این سه ماده است ، کود سه بیست نامیده میشود. علاوه بر این کود ، ریز مغذی ها  نیز به گیاه می رسند و رشد آن را بهبود میبخشند.

شما می توانید از کود سه بیست  برای انواع محصولات زراعی استفاده کنید و رشد محصولات زراعی را افزایش  دهید تا نتایج عالی و بهره‌وری بهبود یافته را ببینید.

این کود به عنوان کود کامل شناخته می شود زیرا حاوی تمام عناصر مورد نیاز گیاه است و تغذیه کامل گیاه را میتواند فراهم کند. پس این کود برای هر نوع گیاهی مناسب وقابل استفاده است،  وبرای رفع کمبود و نیاز گیاهان از کود سه بیست میتوانید استفاده کنید.

اگر در فکر خرید گل بامبو لاکی هستید و می خواهید سفارش اینترنتی گل را برای اولین بار تجربه کنید به شما تبریک می گوییم زیرا شما با سفارش گل از با کیفیت ترین و منظم ترین گل فروشی خانم گل، تازه ترین گل ها را به عزیزانتان هدیه میدهید و تجربه ی یک خرید اینترنتی گل موفق را به دست می آورید. با ما همراه شوید تا شما را با خرید اینترنتی گل بامبو بیشتر آشنا کنیم.

مهمترین عامل در فتوسنتز گیاهان فسفر است که به بهبود ریشه زایی و افزایش گلدهی درختان و گل ها کمک می کند و وجود پتاس در کودهای سه بیست باعث  گلدهی زود هنگام در گیاهان زینتی میشود و باعث میشود میوه ها بهتر رشد کنند .

مقدار و زمان استفاده از کود سه بیست:

مقدار مورد استفاده شما برای گیاهان بیشتر به شرکت سازنده کود و همچنین به دلایل مختلف دیگر بستگی دارد و میزان استفاده هر گیاه با گیاه دیگر متفاوت است. اما به طور کلی:

انواع کودهای مناسب گلها رسید 😍

قیمت اصلی 18,000 تومان بود.قیمت فعلی 15,000 تومان است.

فروش کود ها میکرو 🌵

قیمت اصلی 18,000 تومان بود.قیمت فعلی 15,000 تومان است.

کود ورمی کمپوست

قیمت اصلی 18,000 تومان بود.قیمت فعلی 15,000 تومان است.

کود سه بیست برای گیاهان خانگی و ساکولنت های با اندازه کمتر از یک وجب استفاده می شود.

1. در بهار و تابستان به همان اندازه که گل رشد می کند ، باید یک یا دو قاشق مرباخوری از این کود هر دو هفته یک بار داده شود.

2. در بهار و زمستان ، نباید از این کود به گیاهان و کاکتوس ها داده شود و گلها باید با همان مقدار دو قاشق غذاخوری هر دو ماه یک بار کود داده شوند.

کود سه بیست باید برای کاکتوس ها و گیاهان آپارتمانی بارشد متوسط  به شرح زیر استفاده شود:

1. در بهار و تابستان ، هرچه گل بزرگ شود ، هر دو هفته دو قاشق چایخوری از این کود را استفاده کنید.

2. در زمستان و پاییز ، تقویت کردن کاکتوس هارا متوقف کنید و به همان میزان دو قاشق چای خوری، برای گیاهان دیگر استفاده کنید.

البته باید در هنگام بزرگ شدن گیاهان مراقب باشید ، هنگامی که گیاهان رشد بیشتری دارند به  مواد غذایی بیشتری احتیاج پیدا میکندد و باید بسیار مراقب باشید که آنها را سالم نگه دارید ، زیرا اگر کار اشتباهی انجام دهید ، گیاه شما کاملاً از بین می رود. بنابراین ، هنگام کوددهی گیاهان بزرگتر  ، باید با متخصصان گل و گیاه مشورت کنید.

میزان مصرف کود 3 بیست

میزان کودی که باید برای محصولات خود استفاده کنید،  به مساحت زمین و تعداد گیاهان شما بستگی دارد ، اما به طور کلی می توانید 1 تا 2 کیلوگرم از این کود را برای این محصولات تهیه کنید و سپس از آنها استفاده کنید. برای کمک به رشد بهتر گیاهان با یک متخصص محصولات زراعی مشورت کنید.

 میزان مصرف این کود برای استفاده در محصولات باغی به اندازه و مساحت زمین شما بستگی دارد. البته نوع درخت در محصولات باغی بسیار متفاوت است ، برخی از درختان به کود بیشتری احتیاج دارند و بعضی از درختان از سایر مواد موجود در خاک تغذیه می کنند و به مقدار کمی از این کود احتیاج دارند ، بنابراین برای محصولات باغی خود نیز باید از متخصصان کمک بگیرید. فعالیت ها و دانش آنها با این نوع محصولات مرتبط است. لازم به ذکر است حداکثر نیاز درختان به کود سه بیست  از 200 گرم تا 500 گرم است.

علائم کمبود کود سه بیست در گیاهان:

همانطور که گفته شد ، عنصر های اصلی کود سه بیست ، پتاس ، فسفر و ازت هستند که هر یک در رشد گیاهان نقش مهمی دارند. اگر گیاه شما به هر دلیلی هیچ یک از این عناصر را نداشته باشد ، علائم زیر را به همراه خواهد داشت.

1. علائم کمبود نیتروژن:

کمبود نیتروژن در گیاهان باعث زرد شدن برگهای قدیمی می شود ، رشد گیاه به شدت آسیب می بیند و زرد شدن برگ ها به تدریج در برگهای بالاتر گسترش می یابد.

2. علائم کمبودپتاس:

اگر گیاه شما دچار کمبود پتاس باشد ، برگهای پایین گیاه  زرد میشوند و به آرامی می سوزند تا برگهای فوقانی از گیاه را از  بین ببرنو. ج.د پتاسیم برای یک گیاه بسیار مهم است ، زیرا کیفیت میوه های درختی و پروتئین موجود در میوه به این عنصر بستگی دارد.

3. علائم کمبود فسفر:

همچنین اگر گیاه از نظر فسفر کمبود باشد ، برگهای جوان کوچک می شوند و جوانه انتهای گیاه بسیار ضعیف خواهد بود.درنتیجه  گیاه به هیچ وجه خوب رشد نمی کند.

2. علائم کمبود پتاسیم:

اگر گیاه کمبود پتاس داشته باشد ، برگهای پایین آن زرد شده و به آرامی می سوزند تا برگهای فوقانی از بین بروند. Potash jD برای یک گیاه بسیار مهم است ، زیرا کیفیت میوه های درختی و پروتئین موجود در میوه به این عنصر بستگی دارد.

3. علائم کمبود فسفر:

همچنین اگر گیاه از نظر فسفر کمبود باشد ، برگهای جوان کوچک می شوند و جوانه نهایی گیاه بسیار ضعیف خواهد بود. در نتیجه ، گیاه به هیچ وجه خوب رشد نمی کند و به تدریج از بین می رود این کود برای کل گیاهان قبل از گلدهی و برای گیاهان بدون گل در کل فصل رشد توصیه می شود.

می توان این کود را  همراه با  آب آبیاری اسپری کرد‌ وهم میتوان به صورت محلول پاشی استفاده کرد.همچنین قابلیت جذب سریع و اثر عالی دارد

نحوه استفاده از کود سه بیست :

سیستم های آبیاری: 1 تا 5 گرم پودربسته به اندازه گیاه  و جثه گیه دارد ، یک قاشق چایخوری سرخالی ، معادل 2.5 گرم ، در 1500 میلی لیتر (معادل یک بطری آب معدنی) ترکیب و حل کنید سپس و به گیاهانتان را تغذیه کنید. اگر گیاه به مدت طولانی رشد نکرده و تغییر زیادی در آن ایجاد نشده است ، می توانید یک قاشق چای خوری سرخالی معادل 2.5 گرم در 500 میلی لیتر ( معادل یک بطری کوچک آب معدنی) برای تغذیه گیاه مصرف کنید.

روش اسپری یا محلول پاشی: 1 گرم (معادل 1/3 قاشق چایخوری) را در 250 میلی لیتر (یک فنجان) حل کرده و روی گیاه اسپری کنید. می توان آن را هر 10 روز یکبار برای اسپری کردن استفاده کرد  و هر 14 روز یکبار برای آبیاری استفاده کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “کود سه بیست

 1. طییه سلطانی گفت:

  سلام کود سه بیست برای گل گوش گرگی مناسبه؟؟

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام بله مناسب هستش میتونید استفاده کنید.

 2. 🌱🌱🌱دوستدار گل و گیاه 🌱🌱🌱🌱 گفت:

  سه بیست + هیومیک اسید + اهن هر دوهفته یکبار یک قاشق چایخوری در یک لیتر اب
  البته برای ساکولنتها و گلدار ها ۱۲_۱۲_۳۶
  برای کاکتوس ها ۱۰_۵۲_۱۰

 3. ابوالفضل گفت:

  سلام .. ممنون از پاسخگویی مناسب‌تون.. یه سوال داشتم و اونم اینکه که پارسال یه گلدون نسترن از بازار گل خریدم با گل خیلی زیاد .. اون رو تو باغچه خونه کاشتم.. بعد از یک ماه گل ها ریختن .. و امسال هم فقط برگ داده .. از گل خبری نیست .. کود ۱۲.۱۲.۳۶ درست کردم و پاش ریختم ولی هیچ تاثیری نداشت .. آیا راه حلی داره یا نه ؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید ممنون

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   بهترین روش کوددهی درطول سال.
   ۱_آبیاری با اسیدهیومیک سه ماه یکبار.
   ۲_ دوهفته بعدازاسیدهیومیک یک قاشق چایخوری جلبک دریایی ویک قاشق 36-12-12 راباهم ترکیب ودریک لیتراب مانده حل وبه همه گیاهانت بده.
   ۳- یکماه بعد یک قاشق چایخوری اسیدامینه ویک قاشق 10-52-10 راباهم ترکیب ودریک لیتراب مانده حل وبه همه گیاهان بده.
   ۴_ کود۲۰_۲۰_۲۰درکل سال سه ماه یکبار ( کاکتوس ،زامی،سانسوریا ودرکل گیاهان گوشتی اصلا ۲۰_۲۰_۲۰ نیازندارند).
   ۵_ کلات آهن 45 روز یکباربرای گیاهان برگ سبز وبرای گیاهان برگ رنگی وابلق سالی ۲ الی ۳ بار.
   ۶_ردیفهای ۲و۳ درشش ماهه اول سال چهارهفته یکبارودرشش ماهه دوم سال شش هفته یکبارانجام شود.

 4. آتنا گفت:

  برای ساکولنت ها ۳بیست اصلا مناسب نیست باید ۱۲۱۲۳۶استفاده بشه

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت به خیر بله ولی در مواقعی می توان از کود سه بیست استفاده کرد.

 5. ریحانه امیدی گفت:

  سلام برای رشد یوکا چی مناسبه
  و از کود سه بیست میشه ازش بزای یوکا استفاده کرد یانه

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام بله می توانید از کود سه بیست برای گل یوکا استفاده کنید در فصل زمستان از کود سه بیست استفاده نکنید چرا فصل خواب گیاه می باشد.

 6. هستی گفت:

  سلام آیا کود سه بیست برای گل اشک تمساح و برای ساکولنت ها خوبه

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام کود سه بیست برای همه گیاهان خوب هستش میتونید استفاده کنید. 2 هفته یکبار می تونید استفاده کیند.

 7. مهناز گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  آیا کود سه ۲۰ برای زاموفیلیا هم خوب است یا نه؟
  اگر خوبه به چه میزان و در چه فصولی و هرچند وقت ؟
  اگر خوب نیست ،از چه کودی برای زاموفیلیا استفاده کنم؟
  از کود سه بیست برای کاکتوس استفاده کردم و نتیجه خوبی داشت ولی تعدادی از ساکولنت هام سیاه شدند و ازبین رفتند(مثل سم اسبی،کراسولا قاشقی و آئونیوم) مشکل چی میتونه باشه؟
  با تشکر

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت به خیر بله کود سه بیست برای همه گیاهان مناسب هستش برای زاموفیلیام خوب هستش اصولا در موقع فصل خواب گیاه استفاده نکنید (زمستان). در فصل تابستان میتونید 2 هفته یکبار استفاده کنید. برای گیاهان دیگه که گفتید براتن مقدور بود عکس گلاتون بفرسید کامل توضیح بدیم.

 8. m_k_00_11 گفت:

  کود دادن قبل از طلوع بهتره یا عصر اول صب سخته بیدار شدن

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   چون این روزا هوا گرمه اول سعی کن خیلی کم مصرف کنی. هر چی هوا رو ب خنکی بره تاثیرش مثبت تره و گیاه کمتر دچار تنش میشه

 9. okhovat.a گفت:

  نحوه استفاده از کود سه بیست برای گل ها به چه صورت هستش؟

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   کود سه بیست دارای 20 درصد فسفات، 20 درصد ازت و 20 درصد پتاس می باشد. به این دلیل که 20 در صد از هر کدام از این سه عنصر را در خود جای داده است به آن کود سه بیست می گویند. همراه این کود مواد غذایی میکرو هم به گیاه می رسد و رشد آن را بهبود می بخشد. از کود سه بیست می توانید برای تمامی محصولات باغی و زراعی که در حال رشد هستند استفاده کنید تا نتیجه عالی و کارکرد بهبود دهنده آن را مشاهده نمایید.

   1. مهدی گفت:

    سلام خسته نباشید آیا میشه از کود گلدهی یا ۱۰ -۵۲-۱۰ برا کشت هیدروپونیک استفاده کرد

    1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

     سلام بله میتونید استفاده کنید موردی نداره.

 10. هانیه گفت:

  سلام
  ببخشید، کود های محلول در آب مثل 3بیست رو باید دو هفته یکبار موقع آبیاری گیاه، بهشون بدیم، یا اول آبیاری کنیم، و چند ساعت بعد ترکیب آب و کود رو بدیم؟

  1. msgol2020 گفت:

   سلام وقت به خیر بله کود سه بیست 2 هفته یکبار به گلاتون بدید همراه اب قاطی کنید بعد به گلاتون بدید. این اشتباه رو نکنید که اول اب بدید بعد چند وقت دیگه بهشون کود سه بیست بدید. با اب قاطی کنید به گلاتون 2 هفته یکبار بدهید.

 11. کامی گفت:

  سلام‌هر چند روز یک بار باید کود داد بعد قبل آب دهی یا بعد آب دهی

  1. msgol2020 گفت:

   سلام کود سه بیست را 2 هفته یکبار میتونید به گلاتون بدهید.

  2. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   از قطره بامبو هر 3 هفته یکبار برای بامبو های خودتون استفاده کنید. اب بامبو رو هم می تونید هر موقع اب کدر شد تعویض کنید.

 12. پریناز گفت:

  سلام ازینکه اطلاعات زیادی رو در مورد در اختیار ما می گذارید بینهایت سپاس گذارم فقط یه سؤال داشتم اینکه چه مقدار از پودرسه بیست رایاچه مقدار آب باید قاطی بشه تا محلولش درست بشه

  1. msgol2020 گفت:

   سلام خوشحالیم که مطلب کود سه بیست براتون مفید بوده میتونید یک قاشقی چای خوری را در یک لیتر اب حل کنید وبع گلاتون بدهید.

 13. علی گفت:

  سلام وقت بخیر من کود ۳ بیست دارم میخاستم بدونم ک دو هفته ایی یکبار ب چ میزلن ابیاری بشه اونقدری کود بدم ک اب اضافیش از ته گلدون بیرون بزنه؟ و اینکه بجای اب کود بدم؟

  1. msgol2020 گفت:

   سلام ممنون برای چه گل های میخواهید از کود سه بیست استفاده کنید؟ به طور کلی میتونید برای هر گیاهی از کود استفاده کنید. تو هر ماه میتونید با توجه به گیاهتون از کود سه بیست استفاده کنید.

 14. سعید گفت:

  سلام وقت بخیر
  کود سه بیست می‌توان برای حسن یوسف استفاده کرد

  1. msgol2020 گفت:

   سلام بله برای گل حسن یوسف میتونید از کود س بیست استفاده کنید ولی دقت کنید که 2 هفته ای یکبار باشه.

 15. مهران گفت:

  نور غیرمستقیم از پنجره جنوبی،آبیاری هفته ای یکبار

 16. مهران گفت:

  سلام وقت بخیر گل فیکوس الاستیکا دارم تا هفته پیش گل دهی خوبی داشت ولی از هفته پیش رشدش کم شده و برگ جدید لوله ای شده خواستم ببینم از کود مایع سه بیست استفاده کنم خوب میشه؟به چه صورت استفاده کنم ممنون

  1. msgol2020 گفت:

   سلام شرایط نگهداری فیکوس آلاستیکا رو برامون بگید تا کمکتون کنیم. نور مستقیم میخوره؟ شرایط ابیاریم بگشید برامون

 17. mohamadjafari گفت:

  سلام ممنون بابت مطالب مفیدتون. کود سه بیست میشه برای گل کاغذی استفاده کرد؟ چه روز میتونم استفاده کنم؟

  1. msgol2020 گفت:

   سلام بله کود سه بیست را میتونید برای گل کاغذی هم استفاده کنید. 2 هفته یکبار از کود سه بیست برای گل کاغذی استفاده کنید.

   1. امیر رادان گفت:

    سلام میشه برای گل پتوس از کود سه بیست استفاده کرد ؟
    اگه میشه میزان استفاده رو بفرمایید با هر چند وقت یک بار ؟

    1. msgol2020 گفت:

     سلام کود سه بیست برای هر گلی میشه استفاده کرد. برای گل پتوس هم میتونید استفاده کنید دو هفته ای یکبار استفاده کنید و با آب قاطی کنید و به گل پتوس بدید.

 18. پروا گفت:

  میشه زمانی که قلمه میگیریم از یک گیاه برای ریشه دهی استفاده کرد؟

  1. msgol2020 گفت:

   سلام اگر براتون ممکن هست اسم گباه رو بفرمائید. بله میتونید استفاده کنید.

 19. علیرصاصفری گفت:

  سلام،کودسه بیست رامیتوان برای درختان چون سیب وگلابی وسایرمیوه ها استفاده کرد؟وزمان آن راهم میفرمایید.باتشکر

  1. msgol2020 گفت:

   سلام بله کود سه بیست رو میتونید در برای کل درختان و همین طور گل و گیاه استفاده کنید. بهتر در زمان گلهی استفاده نکنید.

 20. سام گفت:

  سلام خسته نباشید و ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار دیگران قرار میدید ما یه درخت زردآلو داریم که سال اول و دوم بشدت میوه داد ولی بعد هرس شاخهای زیادش الان سه سال میشه هیچ باری نمیده ولی درخت ظاهر فوق العاده سالم و سرحالی داره هرکاری میکنیم شکوفه و‌بار نمیده

  1. msgol2020 گفت:

   سلام خسته نباشید ممنون دوست عزیز اگربراتون امکان پذیر هست برامون عکس بفرسید. از کود سه بیست هم میتونید برای تقویت درختتون استفاده کنید.

 21. اکبر گفت:

  سلام مطلب بسیار مفید بود. کود سه بیست برای گل فردوس مناسب هستش؟

  1. msgol2020 گفت:

   سلام دوست عزیز ممنون بابت انرژی خوبتون. بله میتونید از کود یه بیست برای گل فردوس استفاده کنید. بهار فصل مناسبی برای استفاده از کود سه بیست می باشد.

 22. miran گفت:

  بهترین زمان استفاده از کود سه بیست چه فصلی از سال می باشد؟

  1. msgol2020 گفت:

   بهترین زمان استفاده از کود سه بیست در فصل بهار می باشد. در بقیه ایام سال هم میتوانید استفاده کنید و مشکلی برای گیاه شما پیش نمیاد.

   1. پانیذ گفت:

    سلام ممنون از راهنماییهای خوبتون . این کود سه بیست شب یا روز به گلهاداده شود فرق ندارد؟

 23. امیر گفت:

  کود سه بیست برای گل سانسوريا میتونم استفاده کنم؟

  1. msgol2020 گفت:

   بله دوست عزیز میتونید از کود سه بیست برای همه گل های خود استفاده کنید. نحوه استفاده از کود سه بیست را هم در مقالمون نوشتیم

 24. msgol2020 گفت:

  موارد استفاده از کود سه بیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *