تغییر دکوراسیون منزل و زیباسازی محیط خانه یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید در محل زندگی خود انجام دهید. زمانی که دست به تغییر دکوراسیون می زنید، ایده های مختلفی به ذهن شما خطور خواهد کرد اما بدون تردید یکی از بهترین راه ها برای تغییر دکوراسیون منزل و زیباسازی محیط زندگی، استفاده از گل و گیاه برای دکوراسیون است. استفاده از گل و گیاه باعث می شود شما احساس زنده بودن و طراوت را در محیط خانه خود استفاده کنید. انرژی سرشاری که گیاهان به شما می دهند را از هیچ جسم و وسیله ای دریافت نخواهید کرد. هنگامی که به گل و گیاهان مختلف نگاه می کنید، چشم شما نوازش داده خواهد شد و بویی به درون ذهن شما ورود خواهد کرد و آرامش را به سلول ها شما تزریق خواهد کرد. اما آیا می دانید که باید چطور خانه خود را با گل و گیاه تغییر دکوراسیون دهید؟ به راستی چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟ برای پاسخ به این سوال، 5 دقیقه از زمان خود را طرف مطالعه این مطلب کنید.

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟

تغییر دکوراسیون منزل و زیباسازی محیط

چگونگی چیدمان منزل با گل و گیاه

گفتیم که استفاده از گل و گیاه در فضای خانه می تواند چه تاثیری را بر محیط زندگی شما بگذارد. اما چگونگی چیدمان منزل با استفاده از گیاهان نیز بسیار شرط است. شما باید چیدمان درستی را انتخاب کنید که در ان گیاهان بتوانند در زیبا ترین ظاهر خود نمایان شوند. از طرفی انتخاب نوع گل و اندازه ان نیز بسیار مهم است. حتی اینکه شما چه گلدانی را برای هر محیط انتخاب می کنید نیز دارای اهمیت است. پس سعی کنید قبل از اینکه تغییری در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید، ابتدا گلی که قصد خرید ان را دارید مشخص کنید و سپس یک گلدان مناسب را برای آن برگزینید. در ادامه هم بهترین گل ها را برای استفاده در فضای مختلف خانه به شما معرفی خواهیم کرد و هم خواهیم گفت که چگونه  می توانید خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنید؟

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟

چگونگی چیدمان منزل با گل و گیاه

چیدمان گل و گیاه در فضای خالی خانه با سایز های مختلف

اولین و بهترین فضایی که می توانید برای استفاده از گل و گیاه در خانه خود استفاده کنید، قسمت های خالی است که در درون محیط خانه خود به ان دسترسی دارید. برای همه ما پیش آمده که قسمتی از خانه، خالی از وسایل باشد. این قسمت مستعد ترین بخش برای قرار دادن گل و گیاه است.

اگر قصد دارید بهترین دکوراسیون را با استفاده از گل و گیاه در این بخش برای خود تنظیم کنید باید به اندازه فضا توجه کنید و بر اساس ان به دنبال خرید گل و گلدان باشید. برای مثال اگر فضای خالی در اختیار شما کمی زیاد باشد، بهتر است به خرید گل هایی مثل فیلودندرون و دراسنا به همراه گلدان های بزرگ و سنگی فکر کنید. اما اگر فضای شما کوچک بود، باید به دنبال گیاهی بروید که در گلدان های کوچک جا می شوند و اندازه خودشان نیز کوچک است. در این شرایط می توانید از گل های ارالیا و انتوریوم استفاده کنید.

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟

چیدمان گل و گیاه در فضای خالی خانه با سایز های مختلف

چیدمان گل و گیاه در حوالی میز غذاخوری

میز غذاخوری همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای چیدمان گل و گیاه بوده است. شما می توانید در کنار میز غذاخوری از گیاهان مختلف برای ایجاد تغییر دکوراسیون استفاده کنید. البته این موضوع به شرطی قابل اجرا است که شما نور و فضای کافی را در اختیار داشته باشید. در صورت محیا بودن شرایط می توانید از سانسوریا یا برگ انجیری استفاده کنید.

به غیر از حوالی میز غذاخوری، می توانید با قرار دادن یک گلدان نه چندان بزرگ بر روی میز، تغییر گسترده ای را در محیط خود به وجود بیاورید. اما برای این کار باید سعی کنید یک گلدان کوچک را انتخاب کنید. بهترین گزینه ها برای این انتخاب شما،پتوس های مرمری هستند.

چیدمان گل و گیاه در پذیرایی منزل

سالن پذیرایی مهم ترین بخش خانه شما برای تغییر دکوراسیون است. قسمتی که مهمان به ان ورود می کند، همیشه مورد توجه مالک قرار می گیرد و سعی می کند تا بهترین دکوراسیون را برای ان بخش قرار دهد. شما می توانید با استفاده از گل و گیاه، این قسمت را به خوبی چیدمان کنید تا پذیرایی خانه شما زیبا تر از همیشه به نظر برسد. البته زمانی این امر محقق خواهد شد که شما گل و گلدان مناسب انتخاب کنید و ان را در قسمت خوبی قرار دهید.

گوشه دیوار یا کنار تلویزیون، بهترین فضا ها برای قرار دادن گل و گیاه است. شما می توانید با خرید گل هایی که برگ های بزرگ و پهن دارند، دکوراسیون منزل خود را خاص تر از همیشه کنید. البته خرید گل های سایز بزرگ با برگ های پهن به افرادی توصیه می شود که پذیرایی بزرگی در اختیار دارند. سعی کنید این گل ها را در قسمتی از پذیرایی قرار دهید که کمی نور به آن ها بتابد.

چگونه خانه خود را با گل و گیاه چیدمان کنیم؟

چیدمان گل و گیاه در پذیرایی منزل

چیدمان گل و گیاه در اتاق خواب

شاید کمتر کسی به این مسئله فکر کند که چیدمان اتاق خواب با گل و گیاه تا چه حد می تواند سخت باشد. شما علاوه بر اینکه بایدفضای مناسبی را در اتاق خواب برای قرار دادن گل انتخاب کنید، باید به فکر انتخاب گلی باشید که با وضعیت خواب شما آسیبی نرساند.

در چیدمان اتاق خواب با گل و گیاه توصیه می کنیم متناسب با وسایل موجود در اتاق خواب شما و اندازه ان ها، سایز گل را انتخاب کنید. اما بیشتر به دنبال خرید گل هایی باشید که تصفیه کننده هوا هستند و به شما کمک می کنند تا خواب با کیفیت تری را تجربه کنید. گل یاس و اسطوخودوس چنین قابلیت هایی را دارند و برای چیدمان فضای اتاق خواب نیز بسیار مناسب هستند. پس برای خرید ان ها کمی بیشتر فکر کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *