با گل بابا آدم بیشتر آشنا شوید

اگر شما در محیط شهرهای بزرگی مانند تهران زندگی می کنید از آلودگی هوا رنج می برید، گل بابا آدم یک انتخاب درجه یک برای تصفیه هوای محیط شما است. گل بابا آدم با دارا بودن برگ های بسیار بزرگ می تواند کمک شایانی به تصفیه هوای محیط شما داشته باشد. این گیاه ریشه ای آسیایی دارد و دست بر قضا در محیط های اطراف تهران رشد بسیار خوب دارد. این گیاه عزیز و دوست داشتنی علاوه بر چهره زیبایی که دارد خواص درمانی نیز دارد که ریشه آن به دلیل وجود مقدار زیادی آهن می تواند برای افرادی که دچار کم خونی هستند مفید باشد.

با گل بابا آدم بیشتر آشنا شوید

از دیگر فواید این گیاه می توان به درمان نقرس اشاره کرد. شما می توانید فقط با فراهم کردن محیطی با نور متوسط و برنامه ریزی درست در آبیاری و همچنین زهکشی مناسب خاک، این گل را در منزل و یا حتی در محیط کارتان نگهداری کنید. در ادامه با مشکلاتی که در طول نگهداری گل بابا آدم با آن مواجه خواهید شد شما را بیشتر آشنا خواهیم کرد.

گیاه یا گل بابا آدم که با نام آلوکازیا نیزشناخته می‌شود دارای ظاهری شیک و مجلل می باشد و در دکوراسیون های مدرن بسیار کاربرد دارد. علاوه بر زیبایی ظاهری دارای خواص زیادی نیز می باشد برای دانستن ویژگی ها و خواص این گیاه با ما همراه باشید.

یکی از ویژگی های این گیاه خواص دارویی آن می باشد نام لاتین این گیاه alokasia می باشد و قادر به رشد در مناطق مختلفی می باشد ارتفاع این گیاه از یک و نیم متر تا دو مترمی باشد و قادر به رشد تا ۷۰ سانتیمتر در طبیعت می باشد. این گیاه دارای ساقه های پوست ماری و کرکهایی روی آن وجود دارد.

این گیاه دارای میوه ای به شکل فندق و زرد رنگ می باشد زیبایی این گیاه به گل های جذاب و چشمگیرش آن می باشد. گیاه بابا آدم دارای ریشه های بلند و دراز استکه هویجی شکل هستند ورنگ های آن نقره‌ای می باشد این گیاه دارای ریشه ها سفید رنگ و شیرین اما با بوی نامطبوع است.

اگر در فکر گل بامبو هستید و می خواهید سفارش اینترنتی گل را برای اولین بار تجربه کنید به شما تبریک می گوییم زیرا شما با سفارش گل از با کیفیت ترین و منظم ترین گل فروشی خانم گل، تازه ترین گل ها را به عزیزانتان هدیه میدهید و تجربه ی یک خرید اینترنتی گل موفق را به دست می آورید. با ما همراه شوید تا شما را با خرید اینترنتی گل بامبو بیشتر آشنا کنیم.

بابا آدم یکی از گیاهان زینتی است که علاوه بر زیبایش در طب سنتی از خواص و ریشه های آن نیز استفاده می‌شود این گیاه با نام های مختلفی از جمله باردان، زردان، فیلوش و آراقیطون شناخته می شود این گیاه بیشتردر نواحی تهران و البرز رشد می کند.

اگر تصمیم به نگهداری این گیاه در منزل دارید باید در قدم اول یک گلدان بزرگ برای آن تهیه بکنید. پس از انتخاب گلدان مناسب باید مکانی مناسب برای گلدان انتخاب نمایید مکان مناسب جایی است که نور مستقیم خورشید نباشد زیرا تابش نور مستقیم باعث سوختگی برگهای آن می‌شود بابا آدام گیاهی مقاوم است وبه سرعت به محیط جدید نگهدار‌ی‌اش عادت میکند و شروع به رشد میکند نکته بعدی در نگهداری از این گیاه رطوبت است برای رشد نیاز به رطوبت بالایی دارد پس حتما رطوبت بابا آدم را تامین کنید.

علت کوچک شدن برگ بابا آدم

علت کوچک شدن برگ بابا آدم

عمده ترین مشکلی که باعث می شود تا برگ های گل بابا آدم روز به روز کوچک تر شود، قرارگیری آن در گلدان نامناسب است. برای کاشتن گل بابا آدم شما نیاز دارید تا گلدانی تهیه کنید که اندازه آن بیش از اندازه بزرگ نباشد. بزرگ بودن گلدان سبب می شود تا مواد مغذی به خوبی به ریشه این گیاه نرسد. نکته ای که درباره این گل باید بدانید این است که ریشه این گل مانند هویج است و به صورت عمودی در خاک رشد می کند.

علت جمع شدن برگ بابا آدم

گل بابا آدم

جمع شدن یا چروک شدن برگ های گل بابا آدم می تواند ریشه در آبیاری کم و یا وجود حشرات در آن گلدان داشته باشد. کمبود آب سبب می شود تا بافت درونی گل بابا آدم خشک و در نتیجه چروک شود. وجود حشرات و شته هم بی تاثیر نیست چون حشرات از مواد مغذی در برگ ها تغذیه می کنند و از رسیدن مواد مغذی به برگ ها جلوگیری می کنند.

چرا برگهای گل بابا آدم زرد میشود

گل بابا آدم

رایج ترین مورد در زردی برگ گل بابا آدم آبیاری بیش از حد مجاز آن است. زمانی که آبیاری بیش از حد مجاز باشد، خاک گلدان محیط باتلاقی پیدا می کند. محیط باتلاقی باعث می شود تا مواد مغذی به ریشه نرسد. از آثار مخرب محیط باتلاقی نبود اکسیژن است که ریشه در نبودن اکسیژن می پوسد و باعث زردیی برگ گیاه خواهد شد. برای رفع این مورد باید شما برایی گلدان خود از خاک مناسب و زهکشی درست استفاده کنید.

علت کم رنگ شدن برگ بابا آدم

گل بابا آدم

علت اصلی کم رنگ شدن برگ های گل بابا آدم تابش مستقیم نور خورشید است. تابیدن بیش از حد نور به برگ های این گل می تواند باعث از بین رفتن رنگ سبز آن شود. برای جلوگیری از کم رنگ شدن برگ های گل بابا آدم، باید آن را در محیطی قرار دهید که نور آفتاب به طور غیر مستقیم به آن بتابد. همچنین شما می توانید با اضافه کردن کود مناسب و مواد مغذی در خاک از کم رنگ شدن برگ های این گل جلوگیری کنید.

آیا گیاه بابا آدم گل میدهد?

گل بابا آدم

گل بابا آدم معمولاً دارای برگ های بسیار بزرگی است که کمتر دیده شده که گلدهی داشته باشد. برگ های این گل در طول فصول مختلف رنگ هایی به خود می گیرد که خود آن جایگزین زیبای گلبرگ ها است.

آیا گل بابا آدم سمی است؟

گل بابا آدم

یکی از سوالات متداولی که اکثر مردم آن را می پرسند این است که آیا این گل بابا آدم سمی است یا خیر. باید در جواب این سوال بگوییم که بله،‌ این گل، یک گیاه سمی است. برگ گل بابا آدم حاوی موادی است که به محض رسیدن در دهان و جویده شدن، آزاد می شوند و باعث مشکلاتی مانند التهاب دهان و تنگی نفس خواهد شد. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است این گل را در معرض و دسترس کودکان، حتی حیوانات قرار ندهید.

علت سوراخ شدن برگ بابا آدم

گل بابا آدم

اگر در سطح برگ های گل بابا آدم خود سوراخ هایی را دیدید، پیشنهاد می کنیم در حین آبیاری از برخورد قطرات آب با برگ ها جلوگیری کنید. از عواملی که می تواند باعث سوراخ شدن برگ های این گل شود می توان به کمبود مواد مغذی و همچنین خشکی خاک آن اشاره کرد. در موارد بسیار نادری هم سوراخ شدن سطح برگهای این گل مربوط به وجود آفات است.

علت خشک شدن برگ بابا آدم

گل بابا آدم

یکی از علت های خشک شدن برگ های گل بابا آدم، تابش مستقیم و طولانی مدت نور آفتاب است. تابیدن نور مستقیم آفتاب بر روی برگ های این گل باعث می شود برگ های آن دچار سوختگی شود. وجود لکه های ریز قهوه ای هم می تواند این دلیل باشد که شما هنگام آبیاری آب را روی سطح برگ های آن ریخته اید و آب مانده روی برگ در برابر نور خورشید باعث سوخته شدن و خشک شدن آن نقاط شده است. نکته بعدی در خشک شدن برگ گل بابا آدم این است که خاک آن خشک است و رطوبت کافی را جذب نکرده.

علت خم شدن برگ بابا آدم

گل بابا آدم

علت خم شدن برگ بابا آدم، تشنگی بسیار زیاد آن است. گل بابا آدم به دلیل کم و بزرگ بودن برگ های آن به محض نرسیدن آب کافی برای دچار خمیدگی می شوند. اما مهمترین عامل خمیدگی این گیاه عدم تعادل در رطوبت محیط است. این گل به دلیل داشتن برگ های بزرگ و ریشه ای استوایی، باید در محیطی باشد که رطوبت محیط آن به اندازه کافی موجود باشد.

علت باز نشدن برگ بابا آدم

گل بابا آدم

از علت های باز نشدن برگ بابا آدم می توان به عدم تغذیه مناسب آن است. برای این که شما بتوانید برگ های زیبای این گل را مشاهده کنید، کافی است مواد مغذی آن را از طریق کوددهی مناسب فراهم کنید. کمبود رطوبت هوا نیز بی علت در این امر نیست و با ایجاد رطوبت کافی می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

علت زرد شدن نوک برگ بابا آدم

گل بابا آدم

زردی نوک برگ گل بابا آدم دلایل مختلفی اعم از کمبود مواد مغذی، تابش نور خورشید و همچنین آبیاری نامناسب دارد. تابش نور خورشید باعث سوختگی برگ گل بابا آدم می شود و آبیاری نامناسب هم باعث می شود تا رطوبت مد نظر به برگ ها به موقع نرسد. کمبود مواد مغذی را باید با استفاده از کود های مایعی که در بازار وجود دارد برطرف نمود.

نگهداری گل بابا آدم در خانه

اگر شما هم علاقه دارید که گل بابا آدم را در خانه خود نگهداری کنید، باید این مورد را در نظر داشته باشید که مهمترین مقوله در نگهداری گل بابا آدم، ایجاد فضایی است که رطوبت آن کافی باشد. رطوبت کافی معمولاً در خانه ها به اندازه ای نیست که گل بابا آدم در آن دوام آورد. برای ایجاد رطوبت می توانید از دستگاه های ایجاد رطوبت نیز استفاده کنید. قدم بعدی در نگهداری آبیاری آن است باید دقت کنید تا ریشه این گیاه در آب غوطه ور نباشد.

درمان زرد شدن برگ بابا آدم

اصلی ترین دلیل زردی برگ گل بابا آدم آبیاری بیش از حد آن است. آبیاری بیش از حد باعث می شود تا محیط خاک برای دریافت اکسیژن مناسب نباشد. برای درمان زردی در گل بابا آدم فقط کافی است که خاک موجود در گلدان را زهکشی کنید تا بعد از آبیاری، آب موجود در خاک به طور کامل تخلیه شود.

تکثیر بابا آدم از طریق برگ

برای تکثیر گل بابا آدم باید بهترین فصل را انتخاب کنید تا ریشه ایجاد شود. بهترین فصل معمولاً برای تکثیر این گل فصل بهار است. در این فصل شما می توانید با استفاده از وسایلی مانند چاقو پاجوش های موجود در این گل را از آن جدا کرده و در گلدانی که خاک آن از مواد مغذی پر شده است بکارید.

 

خواص گیاه بابا آدم

همانطور که درمطالب قبل توضیح داده ایم خواص دارویی بابا آدم درون ریشه آن باشد از خواص ریشه های آن می‌توان به پتاسیم، کلسیم، منیزیم و آهن اشاره کرد. در طب سنتی معتقد هستند که این ریشه ها سرد می باشند و هنگام استفاده باید آنها را به صورت جوشانده و یا دم کرده استفاده کرد از این گیاه برای درمان نقرس، تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد این گیاه به دلیل فراوانی آهن می تواند کمک بسیاری در رنگ پریدگی و کم خونی داشته باشد.

نور مورد نیاز بابا آدم

گیاه بابا آدم نیاز به نور متوسطی دارد و در صورت نگهداری درمکانی با نورمستقیم برگهای آن میسوزد و قهوه ای میشود نورغیرمستقیم کنار پنجره های شرقی برای نگهداری این گیاه مناسب میباشد.

دمای مناسب برای بابا ادم

بهترین درجه برای نگهداری این گیاه دمای بین ۱۵ الی ۱۸ درجه سانتیگراد می باشد اگر دمای محیط نگهداری آن پایین تر از درجه ذکرشده باشد گیاه شما شوک زده میشود. اما اگر دما پایین تربرود قسمت های پایینی گیاه به خواب زمستانی فرومی رود اما گیاه از بین نمی رود اما پس از تمام شدن فصل سرما گیاه رشد خود را شروع میکند.

آبیاری‌ بابا آدم

این گیاه به رطوبت علاقه دارد ونیاز آبی آن بیشتر از برخی گیاهان می باشد این گل را میتوانید هفتهای 2 یا 3 بار آبیاری کنید. زمان تشخیص نیاز گیاه به آبیاری هنگامی است که خاک رطوبت خود را از دست داده باشد در فصل سرما به دلیل خواب زمستانی گیاه میزان و تعداد آبیاری را باید کاهش دهید.

کوددهی این گیاه

این گل برای داشتن برگ های پهن و سبز نیاز به تقویت کننده دارد می‌توانید برای تقویت این گیاه از کود سه بیست و یا 10-0-20 به شکل 50% رقیق هر ماه یکبار استفاده کنید

رطوبت مناسب برای بابا آدم

این گیاه رطوبت دوست می باشد و در مکانی که رطوبت بالایی داشته باشد به خوبی به رشد خود ادامه می دهد. رطوبت مورد نیاز این گیاه را به دو صورت می توان تامین کرد اول می‌توان رطوبت گیاه را از طریق غبار پاشی تامین کرد غبار پاشی را می‌توانید هفته ای یک بار و یا دو بار برای این گیاه انجام بدهید.

روش دوم درست کردن جزیره است در این روش باید در زیر گلدان ها سنگریزه قرار بدهید سپس آب بریزید و گلدان را روی سنگریزه ها قرار دهید به این صورت گیاه از طریق تبخیر می تواند رطوبت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

خاک مناسب برای این گل

خاک مناسب برای این گیاه خاکی سبک همراه با مواد مغذی و عالی می باشد که به رشد گیاه کمک زیادی میکند برای خاک باباآدم می‌توانید از ترکیب پیت‌ماس و پرلیت استفاده کنید. توجه کنید زهکشی بسیار مهم است به دلیل اینکه اگر زهکشی گلدان مناسب نباشد ریشه های گیاه دچار پوسیدگی میشود.

تعویض گلدان بابا آدم

گلدان بابا آدم باید گلدان بزرگ باشد زمان مناسب برای تعویض گلدان هر دو سال یکبار میباشد زمانی که ریشه ها از گلدان بیرون زدن می توانید گلدان را تعویض کنید گلدان جدید باید یک یا دو سایز از گلدان قبلی بزرگتر باشد.

آفات و بیماری این گل

با وجود مقاومت زیاد اما بابا آدم کمی حساس است تمام بخش های این گیاه می تواند دچار مشکل شوند بروزبیماری در این نوع گیاه به شکل نقطه های تیره همراه با حاشیه زرد روی برگ گیاه نمایان میشود در هنگام مشاهده این مشکلات می توانید به راحتی پیشگیری کنید.

یکی از روشهای پیشگیری این مشکلات خشک نگه داشتن و عدم آبیاری بیش از حد می باشد. در قدم بعدی باید مکانی با تهویه هوای مناسب تهیه بکنید در این صورت گیاهی با رشد مناسب و سالم خواهید داشت.

بیشترین افاتی که بابا آدم را مورد حمله قرار می دهند شپشک آردی، شپشک معمولی، شته و تار عنکبوت می‌باشند. برای پیشگیری در برابر آفات نیز می توانید هر ماه ۴ بار گیاه را با محلول آب و صابون اسپری کنید این عمل علاوه بر پیشگیری در برابر آفات به تمیز نگه داشتن برگ های گیاه کمک می کند. هنگام حمله این آفات به گیاه باید از ضدعفونی کننده های مخصوص ازجمله روغن چریش استفاده کنید این ضدعفونی کننده ها باعث از بین رفتن آفات و تخم های آن ها می شود.

علت زرد شدن برگهای بابا آدم چیست

آبیاری نامناسب: بیشترین علت برای زرد شدن برگ های این گیاه آبیاری نامناسب و رطوبت بیش از حد خاک می باشد بابا آدم دوست ندارد خاکش مدام خیس و اشباع شده باشد. برای آبیاری این گیاه باید برنامه مناسبی داشته باشید آبیاری را تا جایی ادامه دهید که آب از حفره های ته گلدان خارج شود سپس آب زیر گلدانی را خارج کنید.

بابا آدم گیاهی رطوبت دوست می باشد و اگر رطوبت مورد نیاز آن را فراهم نکنید موجب پژمرده شدن گیاه و پدیدار شدن نقاط و لکه های به رنگ قهوه‌ای بر روی سطح برگها می‌شود از عوارض های بعدی خشکی خاک می توان به خشک شدن برگ ها و ریزش آنها اشاره کرد برای پیشگیری از بروز این مشکل روطوبت مکان های نگهداری گیاه تان را افزایش دهید برای تأمین رطوبت روش های مختلف از جمله غبار پاشی و یا درست کردن جزیره وجود دارد که در بالا به آنها اشاره شده است.

نور نامناسب: بهترین نور برای رشد باباآدم کنار پنجره های شرقی همراه با نورفراوان اما غیرمستقیم می باشد چنانچه گیاه را در برابر تابش نور مستقیم قرار دهید برگهای آن زرد شده و پس از مدتی دچار ریزش میشوند.

آفات ها: گیاه که ضعیف باشد بیشتر در معرض حمله حشره ها قرار میگیرد حشرات مکنده مانند کنه تارعنکبوتی که قادر است رطوبت و مایعات که در گیاه وجود دارد را جذب کند در این هنگام گیاه سریعآ واکنش نشان می دهد و برگها و ساقه هایش زرد رنگ می شود.

برخی از زرد شدن ها طبیعی هستند منظور از طبیعی بودن، زرد شدن برگهای پایینی گیاه هستند که با رشد برگ های جدید برگ های قدیمی انرژی برای رشد را به برگهای جدید انتقال میدهند.

علت قهوه ای شدن برگ های بابا آدم چیست

اگر نور دریافتی بابا آدم بیش از حد نیازش باشد منجر به قهوه ای شدن نوک برگهای گیاه میشود گاهی وقتها گیاه بابا آدم در نور کم و سایه رشد بهتری خواهد داشت و سالم تر باقی می ماند.

آبیاری نامناسب: کم آبی و یا افراط در آبیاری می تواند منجر به قهوه ای شدن برگ های بابا آدم شود اما در این حالت احتمال کم آبی کشیدن گیاه بیشتر میباشد بابا آدم گیاهی رطوبت دوست است و نیاز به آبیاری زیادی دارد پس ممکن است دلیل قهوه ای شدن این گیاه تشنگی کشیدن گیاه باشد.

ازحشره کش ها استفاده نکنید: یکی دیگر از دلایل قهوی شدن برگ ها استفاده از سموم و حشره کش ها برای مقابله با آفت ها هستند که به این حالت سوختگی شیمیایی می گویند در هنگام استفاده از این حشره کش ها دقت کنید که نباید بیشتر از مقدار توصیه شده استفاده کنید برای از بین بردن حشرات در قدم اول باید از راههای خانگی استفاده کنید و اگر این راه ها کمکی به گیاه نکرد می توانید سراغ سموم شیمیایی بروید.

بیماری گیاهی و قارچ: بعضی مواقع گیاه بابا آدم به قارچ و لکه های باکتریایی مبتلا می‌شود که در نهایت موجب قهوه‌ای شدن سطح برگها می‌شود برای مقابله با این نوع قارچ های باکتریایی باید آبیاری را در اول صبح انجام دهید و برگهای آلوده را جدا کنید.

آیا گیاه بابا آدم سمی است؟

گیاه بابا آدم بسیار سمی می باشد جویدن برگ های این گیاه توسط انسان و یا حیوانات خانگی موجب التهاب دهان و آسیب به دستگاه گوارش می شود در بعضی مواقع خورده شدن برگ این گیاه موجب ملتهب شدن مجرای تنفس نیز می‌شود بنابراین این گیاه را به دور از استرس کودکان و حیوانات قرار دهید در صورت خورده شدن این گیاه حتما به پزشک مراجعه نمایید.

تکثیر بابا آدم:

این گیاه زینتی مانند بسیاری از هم خانواده هایش مثل زاموفیلیا، پوتوس، فردوس مونسترا از طریق قلمه زنی و یا قسمت کردن ساقه قابل تکثیراست. بهترین زمان برای تکثیر این گیاه اوایل ویا اواخر بهار یعنی شروع رشد گیاه می باشد.

1- در قدم اول باید گیاه را به آرامی از گلدان خارج کنید و خاک اطراف ریشه را به آرامی کنار بزنید.

2- در قدم دوم باید توپ های ریشه ها را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید البته در این مرحله باید دقت کنید که در هر قسمت جدا شده باید چند غده که به شکل سیب زمینی هستند در ریشه ها وجود داشته باشد. برای جدا کردن قسمت های مختلف ساقه به تیغ کاتر و یا یک چاقوی تمیز نیاز دارید توجه کنید که هر قسمتی به یک گیاه جدید تبدیل خواهد شد.

3- در مرحله سوم باید قسمت‌های مختلفی را که جدا کرده اید در گلدان های جداگانه بکارید باید از خاک مناسب با زهکشی بالا استفاده کنید برای بالا بردن سطح زهکشی می‌تواند به ترکیب خاک کمی پریلیت اضافه کنید. پس از کاشتن گیاهان در گلدان ها باید آن را آبیاری کنید روشهای دیگری برای ریشه دار کردن گیاهان انتقال آنها به آب می باشد. قلمه ها را باید در محیط مناسب به دور از وسایل گرمایشی و سرمایشی قرار بدهید.

هرسی گل بابا آدم:

این گیاه نیاز به هرس ندارد فقط زمانی باید این امر را اعمال کنید که برگها و ساقه های آن مریض شده باشد.

قیمت گل بابا آدم

این گیاه زینتی و لوکس را می‌توان با قیمت بسیار مناسب از سایت خانم‌گل تهیه کنید شروع قیمت این گیاه زینتی از ۸۰ هزار تومان تا ۴۰۰ هزار تومان می باشد.

 

خرید اینترنتی گل بابا آدم

شما دوستداران این گیاه با اعتماد به سایت خانم گل می توانید با خیال راحت این گیاه زینتی را با قیمت مناسب تهیه کنید و به عزیزان خود هدیه بدهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “گل بابا آدم

 1. نادر گفت:

  گل بابا آدم من یک برگ آسیب دیده داشت بریدم حالا مرتب از جای برش آب میچکه ،نگرانم ،باید چکار کنم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت به خیر طبیعی هستش مشکلی نیست شرایط نگهداری گل بابا ادم به صورت خلاصه میگم رعایت کنید انشالله درست میشه. گرما دوسته، رطوبت خوبم نیاز داره( رطوبت کم باعث کوچیک شدن برگ های جدید میشه)، آبیاری با خشکی سطح خاک، نیاز به کود های تقویتی در طول رشد.

 2. سجاد جوان گفت:

  سلام برای تکثیر غیر از غده ها و پاجوش میشه از برگش استفاده کرد؟
  سوال اینجا پیش اومد ک یکی از برگهای گل بابا آدم شکست خواستم بدونم میشه ریشه دارش کرد یا نه؟
  ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت به خیر یکی از گیاهانی که نمیشه با برگ تکثیرش کرد گیاه بابا ادم هستش. متصفانه نمیشه کاری کرد و باید برگ گیاه را دور بندازید.

 3. محمد قاسمی گفت:

  سلام
  گیاه با با آدم من از یک مرحله به بعد تمام برگها درست در سمت راست و پایین سوراخ شده اند همه برگها مشابه هم سوراخ شده بدنیا می‌آیند لطفا راهنمایی فرمایید

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   اول ازهمه با ذره بین کامل پشت وروی برگها را بازدید کن ببین موجودی مثل کنه میبینی یا نه که انشالله نباشه. اگر نبود احتمالا مشکل شوک جابجایی است انشاالله که گلدان عوض نکرده باشی شرایط نگهداری رابا طریقه کوددهی تاعید را برات مینویسم سه چیز را اگر نمیتونی براش تهیه کنی باباادم نخرید رطوبت محیط حدود۷۰ تا۹۰ درص، گردش هوای بالا، نورخیلی خوب غیرمستقیم. باباادم به نورخیلی خوب نیاز داره نور باید به همه قسمتهای گیاه بتابه اگر نورش تامین نشه برگهاش حالت افتاده پیدا میکنه وکم کم یکی یکی زرد میشه .آبیاری با خشک شدن چهارپنج سانت. رطوبت محیط خیلی زیاد در حد شرجی نیازداره این گیاه درشمال بیرون ازخانه نگهداری میشه بخور سرد، مه پاشی و جزیره رطوبتش راتامین میکنه افتادگی برگهاش کمبودکلسیم است یک قاشق چایخوری اسید امینه و یک قاشق چایخوری ۱۰_۵۲_۱۰را در یک لیتر اب حل کنید و به گیاهانتون بدید بعد از ۴۵ روز یک قاشق چایخوری جلبک دریایی و یک قاشق چایخوری۳۶_۱۲_۱۲ دریک لیتراب حل کنید و به همه گیاهاتون بدید این کار را هر۴۵ روز تا عید انجام بده.

 4. Naser گفت:

  علت پوسیدگی ریشه کج شدن ساقه به یک طرف و کوچک ماندن برگ جدید چی می‌تونه باشه؟
  آبیاری هفته ای یکبار کود سه بیست ماهی یکبار کود آهن به فاصله ۱۵روزه از سه بیست ماهی یکبار
  جزیره درست کردم و گلدان بالاتر از جزیره هست
  دستگاه بخورسرد روزانه روشن هست
  غبار پاشی هم انجام میدم
  پشت پنجره جنوبی به فاصله یک متر با پرده حریر قرار گرفته
  لطفاً توضیح بدید کلافه شدم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   گل بابا ادم از دسته گیاهانی هستش که نیاز به رطوبت فراوان دارد همه این کارهای که انجام دادید برای رشد و سبز ماندن گیاه کمک می کنند ولی کامل نیست باید براش بی نهایت رطوبت تهیه کنید.

   1. امیر گفت:

    سلام باباآدم من وقتی یه برگ جدید میده برگ قدیمیش زرد میشه و خشک میشه آیا طبیعیه؟

    1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

     سلام وقت به خیر بله طبیعی هستش کلا باباادم یه برگ جدید بزنه یه برگ دیگشو از دست میده.

    2. محمرضا.توحید گفت:

     سلام خیر درست نیست متاسفانه پاسخ کارشناس کاملا اشتباهه اگر هر دو الی سه هفته یک با از کوداستفاده کنیم دیگر با رشد یک برگ برگ دیگری ازدست نخواهیم داد بلکه به ازای چندبرگ جدید برگ قدیمی قدرت سبزینه خودرا به برگهای جدید خواهد داد اگر قرارباشد به ازی یک برگ جدید یک برگ ازدست بدهیم که دیگر یک باباادم پرپشت وتنومند نخواهیم داشت بلکه یک گل با چند برگ که یک پروسه راتکرارمیکند را خواهیم داشت. البته یک نکته درمورد کوددهی اینکه گیاه بابا ادم تنوع را دوست دارو واگر هردفعه یک کود جدید را بدهیم بیشتر دوست خواهد داشت موفق باشید

  2. منا گفت:

   آبیاری کمه گلدان بزرگه نور کمه

  3. مهدیس گفت:

   آبیاری باید هر دو روز یکبار باشه و کاملا سبراب بشه طوری که اب از گلدان خارج بشه

   1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

    بله دقیقا به نکته بسیار مهمی اشاره کردید در رابطه با گل بابا آدم.

 5. رضوان گفت:

  سلام من خیلی پرورش گل دوست دادم اما چون نمی تونم بهش مرتب برسم نمی خرم چون شک ندارم خشک میشه

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت به خیر تا حالا چه گلی خرید کردید که نتونستید نگهداری کنید؟ هر گلی شرایط نگهداری خاص خودش داره اگر این شرایط را رعایت کنید هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.