بهترین روش های نگهداری از گل بامبو + نشانه ها و درمان مریضی گل بامبو

بامبو، خیزان و یا همان گیاه خوش قدم. در نگاه اول شما به دلیل عظمت و بزرگی ساقه هایش تصور می کنید که بامبو یک درخت است، اما این تصور شما اشتباه است. این گیاه یک درخت نیست، بلکه یک نوع علف است که می تواند به شکل بزرگی رشد کند. اگر شرایط محیطی درستی برای رشد انتخاب کنید، شما شاهد رشد آن تا حدود 40 متر نیز خواهید بود. با توجه به نوع چوب و رنگی که دارد عاشقان زیادی نیز دارد. از ساقه این گیاه در طراحی دکوراسیون های مدرن امروزی بهره می برند.

شاید برای شما هم جالب باشد که غذای مورد علاقه خرس پاندا است. این گیاه را شما می توانید به صورت گلدانی از گلفروشی ها و یا گلخانه ها تهیه کنید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با شرایط نگهداری بامبو و دلایل زرد شدن و خشک شدن و خاک مناسب و دیگر بیماری های این گیاه آشنا کنیم. پس پیشنهاد می کنیم اگر شما هم علاقه به خرید بامبو دارید با ما همراه باشید.

گل بامبو نیاز به آب جوشیده شده سرد شده دارد باید از آب تصفیه شده استفاده کرد اگر از آب شیر استفاده می کنید باید ۲۴ ساعت آب را کنار بگذارید تا ته نشین شود و کولر موجود در اب از بین برود کولر موجود در اب باعث زرد شدن ساقه و زرد شدن برگها می باشد. دقت کنید که مکان نگهداری این گیاه نباید مداوم جابجا شود باید آنها را در یک مکان مشخص و ثابت بگذارید اصولاً نباید گیاهان دیگر را جابه جا کنید جابجایی زیاد باعث ازبین رفتن گیاه شما خواهد شد.

 1. بامبو را به هیچ وجه در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید این گل به نور متوسط و غیر مستقیم احتیاج دارد یکی از دلایل که باعث زرد شدن ساقه می شود نور مستقیم خورشید می باشد خیلی از شما فکر می کنید که این گیاه نیاز به نور مستقیم خورشید دارد در صورتیکه اینطوری بامیو هیچ نیازی به نورمستقیم ندارد.
 2. برای جلوگیری از بیماری‌ ساقه ها و قارچی نشدن گیاه هر 7 روز آب بامبو رو تعویض کنید و حتما به این نکته توجه کنید که در زمان تعویض اب گلدان را به خوبی بشورید تا گل شما قارجی نشود.
 3. برای تقویت گیاه بامبو ماهی یک بار از قطره تقویتی استفاده کنید.
 4. برای جلوگیری از قارچ گرفتن بامبو قطره قارچ کش تهیه کنید و هر دو ماه یکبار از قطره قارچ کش برای گیاه تان استفاده کنید.
 5. دقت کنید که گیاه تا جایی که ریشه دارد باید داخل آب باشد اگر گیاه فاقد ریشه است تا ۳ الی ۵ بند آن را داخل آب قرار دهید.
 6. طریقه استفاده از قطره به ازای هر یک شاخه بامبو یک قطره داخل آب بریزید می توانید ماهی دوبار ا قطره استفاده کنید استفاده بیش از حد می توانند به آن اسیب برسانند.
 7. طریقه استفاده از قارچ کش یک قاشق چای خوری سر خالی از قارچ کش در یک و نیم لیتر آب حل کنید سپس انتهای همه شاخه ها را سه دقیقه داخل محلول بزنید و سپس خارج کنید.
 8. دقت کنید که نباید این گل را در کنار وسایل گرمایشی و یا سرمایش قرار دهید این گل کمی حساس می باشد پس در نگهداری از آن دقت کنید.

بعد از خرید بامبو به دلیل جابجایی و شکستگی گیاه زرد شدن چند برگ آن طبیعی است و تقریباً ۴ هفته طول می‌کشد تا به محیط جدید عادت کند پس نگران زرد شدن در یک ماه اول نباشید تا زمانی که به شرایط جدید عادت نکرده به هیچ عنوان گیاه را جابجا نکنید. پس از این که گیاه به محیط جدید سازگار شد میتوانید تقویتی و قطر دادن را شروع کنید و شاهد ریشه زایی و برگ جدید دادن آن باشید.

شیوه های نگهداری بامبو

آفات و مشکلات بامبو ها:

به طور کلی روش نگهداری از بامبو ساده است اما بعضی مواقع ممکن است گیاه شما دچار بیماری شود بیماری‌های این گیاه شامل قارچ شپشک کنه و زرد و قهوه ای شدن ساقه و برگ هایش است که در همین مقاله برایتان توضیح خواهیم داد.

چرا بامبو قارچی میشود؟

به دلیل اینکه هر ۱۴ روز یکبار آب بامبو را تعویض نمی کنید و یا گلدان را نمی شورید رطوبت محیط نگهداری زیاد است رطوبت یکی از عوامل کشنده گل بامبو هستش و میتوانند سریع گل شمارو از بین ببرد.

نشانه های بامبو قارچی چیست?

 • ساقه گیاه از سبز پررنگ به زردی می زند دقت کنید که منظور از زردی سبزه کمرنگ نیست گیاهی که قارچ داشته باشد زرد میشود.
 • یکی دیگر از نشانه های قارچ در بامبو سیاه شدن ریشه ها و نرم شدن ساقه است.
 • توده های سیاه رنگ بر روی ساقه دیدید نشان از وجود قارچ است.
 • زرد شدن کلیه برگ ها.
 • زرد چروک و نرم شدن ساقه.
 • پدیدار شدن لکه های قهوه ای بر روی ساقه.
 • وجود حشرات سفید رنگ نشان از قارچی شدن گیاه است.
 • تار عنکبوت بستن روی شاخه نشان از قارچ گرفتگی بامبو است.

اگر هر کدوم از این علایم در مورد گل بامبو شما مشاهد شد احتمال زیاد گل شما قارچی شده اگر نیاز به کمک دارید می توانید با مشاوران سایت خانم گل در تماس باشد و مشکل خودتون را حل کنید.

شیوه های نگهداری بامبو

درمان بیماری قارچ در گیاه چگونه است؟

اگر ساقه از پایین به شدت زرد و نرم شده است با یک وسیله تیز و برنده که ضدعفونی شده است آن قسمت از ساقه را به شکل ببرید سپس ساقه را قارچ کشی کنید اگر توده های قهوه ای روی گیاه مشاهده کردید با استفاده از یک وسیله تیز توده ها را جدا کنید سپس با استفاده از قارچ کش گیاه را ضدعفونی و قارچ کشی کنید.

از چه قارچ کشی برای بامبو استفاده کنیم؟

می توانید برای بامبوها از قارچ کش به کاربندازیم و یا مانکوزب و یا از سم آفت کش مالاتیون یا ایمدیا استفاده کنید سایت خانم‌گل استفاده از ایمدیا را توصیه می کند.

قارچ کش با یک قاشق چای خوری سر خالی در یک و نیم لیتر آب حل کنید طریقه استفاده از سرم یک سی سی در یک و نیم لیتر آب است قارچ کش و سم را هم می‌توانید روی گیاه اسپری کنید قارچ کش را می توانید داخل آب هم بریزید.

دلیل زرد شدن برگ گیاهان بامبو:

وجود نور مستقیم افراط در کود دهی و یا شوری آب دلایلی هست که باعث می شود بامبو شما برگاش زرد میشود بامبو گل حساسی هست که می توانید با رعایت نکات بالا به راحتی از گل خود نگهداری کنید.

 • علت زرد شدن ساقه بامبو: ابتلا به قارچ کم آبی
 • سوختگی نوک برگ ها: وجود نور زیاد و مستقیم
 • قهوه ای شدن برگ ها: آلوده بودن آب، کاهش رطوبت و خشک بودن هوای محیط
 • کج شدن : نور نامناسب و نامتعادل
 • توقف رشد بامبو: رشد نکردن گیاه در پاییز طبیعی است چون فصل استراحت گیاه است می توانید از اواخر زمستان کوددهی را شروع کنید
 • ریز بودن برگها: نبود و مواد مغذی کمبود نور مورد نیاز گیاه
 • به وجود آمدن جلبک در آب: وجود نور مستقیم و تابش آن به گلدان آب و ریشه
 • سفید رنگ روی آب: آب آلوده
 • پوسیده شدن ساقه بامبو: کم آبی و وجود قارچ
 • بستن تار عنکبوت روی برگها: آلوده شدن گیاه به حشره ای به اسم کنه

علت زرد شدن نوک برگهای بامبو

زردی برگ های گیاه بامبو یکی از مواردی است که اگر شما بتوانید شرایط درستی در محیط آماده کنید، آن را مشاهده خواهید کرد. علت اصلی این مورد، نرسیدن مواد مغذی به گیاه است. نرسیدن مواد مغذی به گیاه می تواند دلایلی داشته باشد که مهم ترین دلیل، خیس بودن بیش از حد خاک و یا تعویض نشدن آب آن در موعد مناسب است. زهکشی خاک و تعویض آب گلدان اولین قدم است. برای قدم بعدی شما می توانید برای رفع این عارضه قطره تقویتی را به خاک و یا آب گیاه اضافه کنید. ذکر این نکته هم مهم است که زردی گل می تواند ریشه در تابش بیش از حد آفتاب داشته باشد.

زرد شدن نوک برگ بامبو

از دیگر دلایلی که باعث زردی برگ های بامبو می شود، بی آبی است. بی آبی باعث خشکی ریشه می شود و در نتیجه ریشه نیز نمی تواند مواد مذی را به سمت ساقه و برگ ها حرکت دهد. دومین دلیل زردی برگ های گیاه بامبو قارچی شدن آن است. برای جلوگیری از قارچ ها باید مقداری سم قارچ کش به درون آب و یا خاک بامبو خود اضافه کنید.

شیوه های نگهداری بامبو

تکثیر بامبو به چه صورت انجام میشود؟

بامبو در دسته گیاهان قرار می‌گیرد که در هر زمان می‌توان آن را تکثیر کرد ساقه‌های گیاه زمانی که بیش از اندازه بلند می‌شوند نیاز به کوتاهی و مرتب شدن دارند قلم های این گیاه را هم در آب و هم در خاک می توان تکثیر کرد در قدم اول باید یک قلمه سالم برای تکثیر انتخاب کنید قلمه انتخاب کنید که حداقل دو برگ داشته باشد سپس برای دیدن گره رشد گیاه باید برگ های اضافی را جدا کنید.

ریشه دار کردن بامبو در آب چگونه است؟

این روش برای ریشه دار کردن بیشتر توصیه می شود پس از قلمه گرفتن ساقه را در آب مقطر قرار دهید شما پس از گذشت چند روز شاهد رشد ریشه های قرمز رنگ در پایین ساقه خواهید بود آب گلدان را باید هر هفته تعویض کنید و همواره تمیز نگه دارید پس از اینکه ریشه ها به صورت کامل رشد کردن می توانید گیاه را به خاک و یا گلدان جدید منتقل کنید.

شیوه های نگهداری بامبو

ریشه دار کردن بامبو در خاک چگونه است؟

در این روش نیز می توانید به راحتی گیاه خود را تکثیر و ریشه دار کنید برای انجام این کار ساقه را خاک قرار دهید یک گروه داخل خاک قرار بگیرد کافی است باید خاک گیاه همواره گرم و مرطوب باشد تا جایی که شاهد رشد آن باشید.

روش های شکل دادن به گیاه بامبو

یکی از شگفت انگیزترین خصوصیات بامبو این است که ساقه های آن را می توانید به راحتی شکل دهید و می توان آنها را به یکدیگر بافت عنصر اصلی برای انجام اینکار نور است با جابجایی منبع نوری می توانید با آن ها را به شکل های دلخواه خود در بیاورید برای اینکه گیاه پیچ دار شود باید آن را داخل یک کارتون سربسته بگذارید تا نور به گیاه نرسد از سمت کناری یک سوراخ ایجاد کنید تا بامبو به سمت نور رشد کند و خم شود سپس از سمت دیگر به نور بتابانید که به سمت دیگر رشد کند و پیش تار شود این عمل را تا جایی که به اندازه دلخواهتان بود ادامه دهید برای منظم دیده شدن گیاه برگ هایی که در قسمت پیچ خورده گیاه هستند را قیچی کنید.

فروش گلدان مخصوص بامبو

قبل از خرید لاکی بامبو شما باید یک سری نکات را بدانید. اول نکته این است که این گیاه می تواند هم در خاک و هم در آب رشد کند. البته ناگفته نماند که سرعت رشد بامبو در خاک به مراتب از سرعت رشدش در آب بیشتر است. نگهداری بامبو در آب به دلیل راحت بودن در شرایط نگهداری بیشتر مورد علاقه مردم است. بعد از این باید بدانید که باید یک گلدان خوب برای بامبو تهیه کنید که نوع گلدان بستگی به نگهداری آن در آب و یا در خاک دارد. اگر شما بامبو را در خاک نگهداری می کنید طبعتاً گلدانی بهتر است که حالت چوبی یا سفالی داشته باشد. گلدان های سفالی و چوبی باعث می شود که خاک بامبو همراه مرطوب باشد. اگر بامبو را در آب نگهداری می کنید پیشنهاد ما این است که گلدان شیشه ای داشته باشید تا ریشه های آن بتوانند نور خورشید را نیز دریافت کنند.

تفاوت بامبو لاکی و تایلندی

بامبو هم مانند دیگر گیاهان دارای اقسام مختلف است. از معروف ترین انواع را به بامبو لاکی و تایلندی اشاره کرد. اگر شما هم به نگهداری گیاه علاقه دارید باید بتوانید تفاوت های این دو گیاه را از هم تشخیص دهید. عمده ترین تفاوت بامبو لاکی و بامبو تایلندی، تفاوت در ضخامت آن ها است. بامبو تایلندی دارای ضخامت بیشتری نسبت بامبو لاکی است. دومین تفاوت، اندازه برگ های آن ها است. در گیاه مدل لاکی معمولاً برگ ها بیشتر از یک مقدار خای رشد نمی کند و حدود پنج الی ده سانت رشد می کند، اما در مدل تایلندی این رشد برگ ها بسیار بیشتر از نوع لاکی آن است. سومین تفاوت این دو بامبو، تفاوت در ارتفاع است. البته ارتفاع این گل تقریباً به یک میزان است، اما بابو تایلندی به دلیل برگ ها و ضخامت بیشتر معمولاً ارتفاع بیشتری نسبت به بابو لاکی دارد.

فرمول قطره بامبو

همانگونه که می دانید، بامبو یک گیاهی است که برای زنده ماندن نیاز به شرایط بسیار ویژه ای دارد. یکی از این شرایط فراهم کردن مواد مغذی برای رشد است. مواد مغذی در خاک و یا آب باید به حدی باشد که گیاه شما دچار کمبود آن نشود، وگرنه عواقب ناخوشایندی را برای گیاهاتان رقم می زنید. برای تقویت و ادامه حیات گیاه بامبو شما نیاز دارید تا از قطره تقویتی برای آن استفاده کنید. قطره تقویتی برای گیاه بامبو معمولاً دارای مقادیر مختلفی از مواد مغذی است. نیتروژن، فسفات و پتاسیم از مواد ضروری برای رشد گیاه بامبو هستند. قطره های تقویتی که در بازار وجود دارد بیشتر از اکثراً دارای 20 درصد نیتروژن، 30 درصد پتاسیم، 7 درصد پتاسیم و مابقی از دیگر مواد مغذی تشکیل شده اند. اگر شما هم بامبو خود را درون آب نگهداری می کنید، پیشنهاد ما این است که حتما از این قطره تقویتی استفاده کنید.

خرید بذر بامبو خوش شانس

شاید برای شما هم جالب باشد که بامبو هم دارای بذر است. با نگاهی به این گیاه اکثرا اینگونه تصور می کنند راه رشد و تکثیر این گیاه فقط از طریق قلمه زدن است. بامبو هم مانند دیگر گیاهان در شرایط و زمان خاص به خودش بذر خود را ارائه می کند. معمولاً در گلخانه ها شما می توانید این بذر را در بسته های 4 عددی تهیه کنید. با پرداخت حدود 20 الی 50 هزار تومان شما می توانید از گلخانه ها بذر این گیاه را تهیه کنید.

قیمت بامبو مارپیچی

گیاه بامبو با توجه به شرایط نگهداری دارای انواعی است که معمولاً مدل تایلندی و لاکی دارای مارپیچ بیشتری نسبت سایر دیگر هستند. شما می توانید گیاه را در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار پیدا کنید. مصنوعی که دیگر نیاز به نگهداری ندارد و قطعاً آن شادابی مد نظر شما را نیز فراهم نخواهد کرد. بامبو طبیعی را شما می توانید از هر یک عدد (یک شاخه) با حداقل قیمت 150 هزار تومان تا 200 هزار تومان در گلفروشی ها خریداری کنید. البته این نکته هم را باید بدانید که ارتفاع، ریشه زدن و ضخامت ساقه آن نیز در قیمت تاثیر گذار است.

علت خشک شدن نوک برگ بامبو

گیاه بامبو را باید در شرایطی قرار دهید که استرس محیطی به آن وارد نشود. از عواملی که باعث خشکی شدن نوک برگ این گیاه زیبا می شود، استرس محیطی است. استرس محیطی به عوامل بسیاری بستگی دارد. مهمترین عامل دما و رطوبت است. این گیاه معمولاً دوست دارد در محیطی قرار داشته باشد که رطوبت آن تا حدی بالاتر از حد معمول باشد. رطوبت پایین باعث خشک شدن نوک برگ های این گیاه خواهد شد. علاوه بر رطوبت، موارد دیگری نیز باعث می شود تا نوک برگ بامبو شما خشک شود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چرا نوک برگ بامبو خشک می شود؟

عمده ترین مشکلی که گیاه بامبو با آن رو به رو می شود، خشک شدن نوک برگ های آن است. خشکی نوک برگ های گیاه دلایل مختلفی دارد که اصلی ترین دلیل، قرارگیری این گیاه در برابر نور خورشید است. این موردد معمولاً بیشتر در فصل تابستان رخ می دهد. برای جلوگیری از این مورد کافی است که شما جای خود را تغییر دهید و به محیطی ببرید که دارای نور ملایم است.

علت قهوه ای شدن نوک برگ بامبو چیست؟

قهوه ای شدن یک مورد دیگری است که علاوه بر خشکی و زردی در بامبو مشاهده می شود. قهوه ای شدن در بامبو عوامل زیادی دارد. عمده ترین دلیل قهوه ای شدن برگ های بامبو، کاهش سطح رطوبت محیط است. بامبو دوست دارد که در محیطی قرار بگیرد که رطوبت خوبی داشته باشد. پس باید رطوبت را برایش فراهم کنید. دومین دلیل عمده قهوه ای شدن برگ های بامبو مربوط به آن دسته از بامبو هایی است که در آب قرار دارند. این بامبو ها معمولاً با آلوده شدن آب خود مواجه می شوند که قهوه ای شدن برگ ها یک واکنشی است که آن ها از خود بروز می دهند. تعویض آب می تواند از این مورد جلوگیری کند.

نگهداری گل بامبو

برای نگهداری گلی مانند بامبو باید شرایط خاصی را رعایت کنید. اولین شرط برای نگهداری گیاه در منزل و یا محل کار خود، ایجاد رطوبت مناسب است. این گیاه عاشق رطوبت است و اگر رطوبت مناسبی داشته باشید، یک قدم بزرگ در شادابی آن برداشته اید. دومین قدم، آب دهی به گیاه بامبو است. گیاه Bambusoideae برای ادامه حیات و رشد نیاز دارد تا ریشه اش همیشه در خاکی باشد که رطوبت کمی داشته باشد. منظور از رطوبت کافی همان رطوبتی است که به مقداری باشد تا ریشه پوسیده شود. اگر شما هم مانند برخی از افراد علاقه دارید از آن در آب نگهداری کنید باید توجه کنید تا ریشه آن از آب بیرون نزند. سومین قدم، دما است. دمای بیش از سر و یا بیش از حد سرد سبب از بین رفتن این گیاه خواهد شد.

کود خانگی برای بامبو

اضافه کردن کود برای گیاهان مختلف یکی از پر دغدغه ترین مواردی است که همه با آن روبرو می شوند. بهترین کود برای بامبو کود خانگی است. کود های خانگی همیشه یک گزینه عالی و درجه یک برای همه گیاهان است. برای تهیه کود خانگی بهتر است از پسماندهای میوه هایتان استفاده کنید. مخلوط کردن پسماند های میوه ها و خاک های دارای مواد آلی می تواند یک کود عالی برای رشد شود.

گلدان مناسب بامبو

گیاه بامبو برای رشد و حفظ شادابی خود نیاز مبرم به یک گلدان مناسب دارد. پیدا کردن گلدان مناسب برای گیاه Bambusoideae ریشه در نحوه کاشت آن دارد. کاشت بامبو در خاک و کاشت آن در آب به گلدان های متفاوتی نیاز دارد. به عنوان مثال اگر شما گیاه بامبو خود را درون آب قرار دهید، بی شک به یک گلدان شیشه ای نیاز دارید، تا از نشت آب و همچنین رسیدن نور به ریشه ها خیالتان راحت باشد. البته در مورد ریشه ها باید دقت کنید که به هیچ وجه نور مستقیم آفتاب نباید به آن بتابد. برای کاشت بامبو در خاک باید گلدانی انتخاب شود که حجم کافی خاک را درون خود جای بدهد و همچنین باید قابلیت خروج آب بعد از آبیاری را به شما بدهد.

شیوه های نگهداری بامبو

شرایط نگهداری گیاه بامبو

گیاه بامبو یک گیاهی است که برای رشد و ادامه حیات نیاز دارد تا در محیطی قرار داده شود که نور در آن محل به شکل غیر مستقیم باشد. نور مستقیم در رشد گیاه Bambusoideae تاثیر می گذارد و باعث می شود تا لبه های برگ بامبو شما قهوه ای و خشک شود که به اصطلاح به آن  سوختگی می گویند. دومین قدم برای نگهداری گیاه آبدهی به آن است که اگر در آب آن را نگهداری می کنید، باید هر هفته آب گلدان را عوض کنید. آبیاری گیاه بامبو در خاک به گونه ای باید باشد که رطوبت مورد نیاز باقی بماند. مهم ترین نکته در آبیاری بامبو، زهکشی خاک است. برای رشد خود نیاز به آب فراوان ندارد، پس باید به دقت آب مورد نیاز آن را تامین کرد و اگر در محیطی گِلی قرار داده شود، ریشه هایش دچار پوسیدگی خواهند شد. آخرین مورد در نگهداری گیاه بامبو دما است که همان دمای محیط می تواند برایش خوب باشد.

نحوه نگهداری گل بامبو

نگهداری گیاه بامبو یک شرایطی دارد که در متون بالا مفصلاً به آن پرداخته ایم. اما نگهداری از گیاه یک سری اقداماتی نیز نیاز دارد. اولین اقدام در نحوه نگهداری گل بامبو، هرس کردن است. هرس کردن در گیاه بامبو به این گونه است که شاخه های جانبی را تا طول 5 سانتی متر باید هرس کنید. شاخه های دیگری که در کنار ساخه اصلی هستند نیز باید کوتاه شود. در هرس کردن این نکته را در نظر داشته باشید که بریدن شاخه اصلی می تواند یک اشتباه جبران ناپذیر باشد. دومین اقدام برای نگهداری بامبو، تعویض به موقع گلدان است. به دلیل رشد خوبی که دارد، باید دقت داشته باشید که اگر ریشه ها به حدی رسیده اند که گلدان برایش کوچک است، باید گلدان مناسب تری برای آن پیدا کنید.

نگهداری بامبو در آب

شیوه های نگهداری بامبو

علاوه بر نگهداری در خاک، این گیاه را در آب نیز نگهداری می کنند. از شرایط روش نگهداری گل بامبو در آب این است که شما باید هر هفته آب آن را تعویض کنید. نگهداری در آب معمولاً درون گلدان های شیشه ای است پس نباید اجازه دهید که نور مستقیم به آن ها تابیده شود. یک نکته طلایی که خیلی از افراد به آن توجه نمی کنند آن است که به هیچ وجه اجازه ندهید که ریشه ها از سطح آب بیرون بیایند.

گیاه شامادورا یا نخل بامبو

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید، گیاه بامبو یک عضوی در خانواده خود دارد که به نظر ظاهری هیچ شباهتی به بامبو ندارد. نام این گیاه شامادورا یا نخل بامبو است. نخل بامبو یک گیاه با ریشه آمریکایی است که در نور کم رشد خوبی دارد. نخل بامبو را باید در خاک بکارید  برای آب دهی نیز باید بدانید که هر موقعی که سطح خاک آن خشک باشد، نیاز به آبدهی پیدا می کند. اگر بتوانید شرایط را برای رشد آن فراهم کنید، شاهد رشد تا حدود 2 متر خواهید بود. برگ های تیره این گیاه نشان دهنده آن است که در نور کم می تواند به خوبی رشد کند، اما اگر زمانی مشاهده کردید که رنگ آن رو به روشنی می رود، باید آن را به مکانی منتقل کنید که دارای نور بیشتری باشد. نور مستقیم آفتاب نیز نباید به آن تابیده شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “شیوه های نگهداری بامبو

 1. محمد علی گفت:

  سلام گیاه بامبو دارم از پایین کوتاه تر کردم الان داره خراب میشه زرد شده باید چیکارش کنم درست شه

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام اگر از پایین زرد شده باید به اندازه 5 سانت گیاه را با کاتر ببرید. بامبوی شما قارچی شده حتما شاخه ای بامبو را از سایر بامبو ها جدا کنید. شرایط نگهداریتونم برامون بنویسید تا بیشتر کمکتون بکنیم.

 2. laleh گفت:

  سلام خداقوت من دو گل بامبو دارم یکیش ازپایین زرد وله ش

  ده و یکیش ازبالا زرد شده تاپایین کم مونده به ریشه برسه
  تواب جوشیده سردشده میزارم داخل خانه نو میخوره ن آفتاب
  هفته ای هم عوض می کنم
  : این یک دونه بود ازبالا برش دادم دوتاش کردم بعد اینطورشد البته زمستون ب خاطر گرمای خانه برگاش زردمیشه ولی برگ جدید رشد کرد
  اونی که برگ داره گذاشته بودم ریشه بده که ازپایین زردشد وله هم شده تا بالاهنوزب برگ نرسیده له شدگیم کمی پایین ساقه هست
  : اونیم که فقط ساقه هست ازبالا زردشده ولی له نشده و هنوز زردشدگی به ریشه نرسیده
  [ یک دونه قارچ کش برای گلام استفاده کردم به همه گلام جواب داد ب اینم بزنم؟ فقط طریقشو بگید ممنون میشم
  ۷ساله دارمش نمیدونم چرا امسال اینطور شد کودم تا ب حال ندادم

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   شما برای آب بامبو سعی کن که آب جوشیده سرد شده استفاده کنی تا املاح کمتری داشته باشه. نور آفتاب هم نباید مستقیم روش بیوفته.
   شما شرایط بالا رو تصحیح کنید اگر دیدید که لکه های قهوه ای بیشتر میشن میتونید از قارچ کش استفاده کنید.
   من خودم تا جای ممکن سعی می کنم از سموم استفاده نکنم، چون این سموم براحتی از پوست جذب میشن و در هوا هم پخش میشن. باید برای احتیاط ماسک فیلتردار با فیلتر شیمیایی زد و همینطور لباس نایلونی یکسره با دستکش پلاستیکی پوشید و گیاه رو هم خارج از محیط خونه سمپاشی کرد، که تو ایران کسی این چیزها رو جدی نمیگیره.
   برای بامبو میتونید از بالکن استفاده کنید و بگذارید ریشه ها نیم ساعت داخل محلول قارچ کش باشن. موقع استفاده از سموم یا کود نباید گیاهتون زیر نور آفتاب باشه. یا صبح یا بعدازظهر اینکار رو بکنید که نور آفتاب روی گیاه نباشه. بعد ظرف و ریشه گیاه رو با آب بشورید و داخل آب تسویه شده قرار بدید. از دستکش مناسب و ماسک هم استفاده کنید.

 3. Siminbahrami گفت:

  بامبوهای من سرحال و شاداب بودن ولی یهو از ساقه زرد شدن. دوتاشون. که کلاً از بین رفتن انداختم دور کسی میتونه کمکم کنه؟ بااینکه من مرتب ابشونم عوض میکنم آب معدنی هم استفاده میکنم.

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   آب معدنی، آبی هست که املاح معدنی داره و آب مناسبی برای گل بامبو نیست. ضمن اینکه آب معدنی های بازار به جز چند برند مثل نستله، حتی برای آشامیدن هم مناسب نیست! اگر تصفیه آب دارید بهترین آب برای گباه بامبو هست و اگر ندارید آب رو بجوشونید (به جوش اومد خاموش کنید) و بگذارید سرد بشه. املاحی که ته ظرف میمونه رو نریزید.

 4. Hamidansari گفت:

  سلام برای تکثیر بامبو باید چیکار کنم؟

 5. Sara گفت:

  وقت به خیر من 9 شاخه بامبو از سایتتون سفارش دادم بعد 5 ماه برگاش زرد شده علتش چیه؟

  1. فروشگاه اینترنتی خانم گل گفت:

   سلام وقت شمام به خیر تشکر از اینکه گلخونه خانم گل برای خرید انتخاب کردید بامبو های در این فصل به دلیل سردی هوا زرد میشن اگر محیط نگهداری بامبو ها سرد هستش سریعا جا به جا کنید تا گلاتون نجات پیدا کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *