بشر همواره در جستجوی آرزوها و رسیدن به هدف های زندگی خود می باشد و در این مسیر بسته به اعتقادات خود عناصری را دست مایه توسل و جذب انرژی می کند. بسته به اعتقادات افراد مختلف در سراسر دنیا مواردی مشترک بین همه انسان ها وجود دارد که یکی از این موارد، اعتقاد به خوش یمن بودن یا خوش روزی بودن و خوش شانس بودن است. این اعتقاد ممکن است نسبت به شخصی باشد یا نسبت به اشیاء و گاهی پیش می آید که نسبت به گیاهان و بعضی از حیوانات باشد. یکی از گیاهانی که مورد توجه علاقه مندان به گیاهان آپارتمانی و نگهداری و پرورش آن ها است و البته از آن به عنوان گیاه شانس آور یاد می شود گل بامبو می باشد. اما اینکه خرید لاکی بامبو شانس آور است یا خیر باید پیشینه آن را بررسی کنیم که ابتداً بامبو در آنجا دیده شد و از آنجا راه به سراسر دنیا و خانه های ما پیدا کرد.

فنگ شویی و بامبو

فنگ شویی و بامبو

گل بامبو در فرهنگ فنگ شویی یکی از نمادهای زنده آب، چوب و زمین است.  این اتفاق در فنگ‌شویی به معنای تکمیل تعادل عناصر پنجگانه می باشد. فنگ شویی مدعی است که گل بامبو حامل انرژی مثبت و جذب این انرژی به محل نگهداری خود می باشد. کسانی که آشنایی دارند می دانند که بامبو گیاهی مورد توجه در این فرهنگ است که علاوه بر اینکه خود گیاه اثر مثبت در جذب انرژی مثبت دارد تعداد آن نیز تعیین کننده می باشد. در ادامه به بررسی رابطه بین اعداد و گل بامبو می پردازیم و اگر تمایل دارید در مورد روش نگهداری بامبو بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید.

عدد یک در گل بامبو

عدد 1 در گل بامبو

اگر شما یک بامبو را در گلدان خود نگهداری می کنید باید بدانید که معنای یک گل بامبو یعنی داشتن رفاه در یک زندگی است. به عنوان مثال هنگامی که شخصی کسب و کاری را تازه شروع کرده به عنوان هدیه یکی از گزینه‌ های مناسب برای این شخص یک عدد گل بامبو می باشد چرا که یادآور روزی خوب و درآمد سرشار می باشد.

عدد دو در گل بامبو

عدد 2 در گل بامبو

یکی از راه های ابراز عشق و علاقه در کشور چین این است که افراد به معشوقه خود دو عدد گل بامبو هدیه می دهند این به معنای عمق علاقه و محبت قلبی به طرف مقابل. در فرهنگ فنگ شویی هنگامی که گل بامبو به عدد ۲ می رسد به معنای رشد خوش شانسی و دو برابر شدن اقبال انسان است.

عدد سه در گل بامبو

عدد 3 در گل بامبو

هنگامی که تعداد ۳ عدد از این گل در یک مکان حضور داشته باشد دارای معنای ترکیبی است ترکیبی پرطرفدار و خوشایند برای همگان که به ترتیب زیر می باشد. ثروت و ارتقاء شغلی و عمر طولانی مفهومی است که از عدد ۳ در گیاه بامبو استنباط شده و ارمغان ایست که از جمع این سه گیاه پدید می آید.

 عدد چهار در گل بامبو

عدد 4 در گل بامبو

جالب است بدانید که در کشور چین شما نمی توانید در هیچ یک از خانه ها و محل کار افراد تعداد گل بامبو را ۴ عدد ببینید. زیرا آن ها اعتقاد دارند که این امر-یعنی چهار عدد در گلدان- منجر به مرگ گیاه شده و این خود نشانه بدی می‌ باشد، ضمناً یکی از افراد در این کشور این تعداد بامبو را به کسی هدیه نمی دهند چرا که این کار نوعی بی ادبی تلقی شده و افراد از این کار اجتناب می ‌کنند. چنانچه دنبال خرید بامبو ارزان هستید می توانید از سایت خانم گل خرید کنید.

عدد پنج در گل بامبو

عدد 5 در گل بامبو

جالب است بدانید که عدد ۵ در این گیاه به معنای ثروت است و ثروت از دو جنبه مالی و معنوی مورد توجه و بحث ما می باشد. یکی دیگر از ثمرات وجود پنج عدد بامبو شغل سالم و خوب روابط سالم نمونه هایی از این دست می باشد.

عدد شش در گل بامبو

عدد 6 در گل بامبو

در کشور چین عدد ۶ به شدت مورد علاقه مردم است زیرا نماد خوش شانسی و اقبال بالا می باشد. زمانی که شما ۶ عدد از گیاه بامبو را به کسی هدیه می‌دهید، در فرهنگ فنگ شویی در واقع دارید ثروت را به آن خانواده و آن شخص اهدا می کنید.

عدد هفت در گل بامبو

عدد7 در گل بامبو

همانطور که گفته شد ثروت فقط به معنای مادی آن نیست، بلکه بُعد معنوی آن نیز مدنظر قرار می ‌گیرد و سلامتی یک ثروت معنوی می باشد. هفت عدد از گیاه بامبو هنگامی که به شخصی هدیه می شود و یا در مکانی قرار دارد به معنای سلامتی و آرزوی صحت تن برای مخاطب می باشد. در کشور چین گیاه بامبو نماد قدرت و استقامت می باشد لذا وجود این گیاه در تمامی خانه ها و مکان های مهم جلب توجه می کند.

گل بامبو و اعتقادات مردم مشرق زمین

گل بامبو و مشرق زمین

با توجه به مطالبی که عنوان شد این که گیاه بامبو در مشرق زمین و بین مردم چین و طرفداران فنگ‌شویی گیاه خوش یمنی می باشد هیچ شکی باقی نمی ماند. حتی نوع اقبال و انرژی مثبتی که از این گل استنباط شده و برداشت می شود به تعداد آن بستگی مستقیم دارد.

به عنوان مثال از آن جایی که عدد ۶ در فرهنگ مردم چین به عنوان عدد خوش شانسی می باشد و یا عدد ۲ که نماد عشق و عاشقی می باشد تعداد گل ها به این تعداد بیشتر به عنوان هدیه به مخاطب مورد علاقه اهدا می شود و در نقطه مقابل از آن جایی که عدد ۴ در فرهنگ این مردم نماد مرگ می‌باشد به هیچ وجه از این تعداد بامبو برای هدیه دادن و یا قرار دادن در منزل استفاده نمی شود. پس نتیجه گیری این می‌شود که گیاه بامبو یک نماد و نشانه کسب ثروت می باشد. و همانطور که گفته شد ثروت هم از نظر معنوی و هم از نظر مادی تعریف می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *