یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی که اکثرا افراد می تواند در منزل خود نگهداری کنند، گل لیندا است. این گل را می توانید در گل فروشی ها به نام های دیگری نیز پیدا کنید. نام دیگر آن نخل دم اسبی است که ریشه آن از گیاهان بومی کشور مکزیک است.

این گل بنا به این دلیل که می تواند در بیابان ها رشد کند و به این آب و هوا عادت دارد، می تواند مقاومت بسیار زیادی را داشته باشد. برگ ‌های کشیده باریک و آویزانِ این گیاه در کنار ساقه ضخیم و به اصطلاح پافیلی  اش، دلیل جذابیت و زیبایی خاص این گیاه بیابانی شده است. یکی از شاخصه های اصلی این گیاه زیبا،‌ میزان و نحوه آبیاری آن است. همانطور که گفتیم این گیاه بومی کشور مکزیک است و دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط سخت بیابانی است.

این شاخصه را می توان از ظاهر ساقه و برگ های این گیاه فهمید. برگ هایی با سطح باریک و ساقه ای ضخیم که به واسطه ضخامت ساقه، حجم قابل توجهی از آب را درون خود ذخیره می کنند و به واسطه باریک بودن برگ های گیاه از هدر رفتن آب جلوگیری می شود. یکی از جذابیت هایی که این گل دارد این است که اگر بتوانید محیط خوبی برای رشد آن فراهم کنید، این گیاه آپارتمانی زیبا می تواند تا طول ۲ متر رشد کند و زیبایی دو چندانی را به فضای آپارتمان و یا محل کار شما بدهد.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

دمای مناسب گیاه لیندا:

 به طور کلی این گیاه می‌تواند  دمای بین ۶ تا ۳۰ درجه را تحمل کند اما دمای مطلوب برای این گیاه ۱۸ الی ۲۵ درجه می باشد بهتر است در روزهای سرد زمستان دمای ۱۱ درجه سانتیگراد را برای این گیاه فراهم کنید و در روزهای گرم تابستان دمای ۲۱ درجه برای این گل مناسب می باشد.

 این گیاه در حرارت بالا نیز مقاوم است و برایش خوشایند است و با حرارت متوسط نیز سازگاری دارد اما به سرما حساس می باشد  و برایش خوشایند نیست این گیاهان نمی‌تواند دمای زیر صفر درجه را تحمل کند و در صورت قرار گرفتن در این شرایط برگهایش خشک شده و کم‌کم از بین می رود.

نور مناسب گیاه لیندا:

 نیاز نوری این گیاه در روز ۱۲ ساعت می باشد سعی کنید که این گیاه را در مکانی قرار دهید که نور مستقیم خورشید به آن بتابد اما در روزهای گرم سال سعی کنید که بیشتر از ۶ ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد و در صورت نگهداری این گیاه در آپارتمان سعی کنید که آن را در بالکن تراس و یا پنجره‌های نورگیر قرار دهید.

 می توانید هر چند وقت یک بار مکان گلدان تان را عوض کنید اگر منزل شما نور کافی و مناسب مورد نیاز این گیاه را ندارد می تواند از نورهای مصنوعی استفاده کنید در فصل تابستان هنگام ظهر آفتاب مستقیم روی برگ‌های این گیاه می تابد  که باعث میشود برگهای لیندا بسوزد و لکه های  سوخته و قهوه ای  بر روی آن پدیدار شود و پس از مدتی  برگ  ها به صورت کامل دچار ریزش شود.

اگر در فکر خرید لاکی بامبو هستید و می خواهید سفارش اینترنتی گل را برای اولین بار تجربه کنید به شما تبریک می گوییم زیرا شما با سفارش گل از با کیفیت ترین و منظم ترین گل فروشی خانم گل، تازه ترین گل ها را به عزیزانتان هدیه میدهید و تجربه ی یک خرید اینترنتی گل موفق را به دست می آورید. با ما همراه شوید تا شما را با خرید اینترنتی گل بامبو بیشتر آشنا کنیم.

هنگامی که  شاهده  قطع شدن رشد بیش از  حد برگهای لیندا شدید  بدانید که گیاه به نور بیشتری نیاز دارد پس آن را به یک مکان پرنورتر ببرید رشد این گیاه در مکان های کم نور و یا سایه کندتر خواهد بود همچنین اگر گیاه را در مکانی که سایه مطلق باشد قرار دهید گیاه تان به طور کامل از بین خواهد رفت.

آبیاری مناسب گیاه لیندا:

 جالب است بدانید که این گیاه می‌تواند به اندازه یکسال آب را در ساقه پیازی  شکل خودش ذخیره کند  پس از فراهم کردن مکانی با نور مناسب  مهمترین مرحله  آبیاری آن  می باشد  این گیاه شرایط آبیاری ویژه ای دارد  پس باید در آبیاری آن دقت کنید که این گیاه بسیار حساس می‌باشد.

 انتهای ساقه این گیاه که ظاهری قطور و حجیم دارد که برای ذخیره آب لیندا می باشد و به دلیل وجود آن لیندا می‌تواند زمان زیادی بدون آبیاری سرحال و شاداب بماند به همین دلیل است که این گیاه یکی از بهترین پیشنهاد های سایت خانم گل برای کسانی که  زیاد به مسافرت می روند مناسب می باشد شما باید هر دو هفته یکبار این گیاه را آبیاری کنید دقت کنید که در آبیاری ،خاک  نباید به صورت کامل سیراب شود بلکه  آبیاری باید به طور معمولی صورت بگیرد حتی اگر محل زندگی شما منطقه گرمسیر می باشد یک بار آبیاری برای آن کافی است.

زمان مناسب برای آبیاری این گیاه هنگامی است که خاک گلدان به طور کامل خشک شده باشد زمانی که خواستید از خشک بودن خاک مطمئن شوید  می‌توانید یک  تکه چوب را در داخل خاک گلدان فرو ببرید اگر ذرات خاک به چوب نچسبیده بود یعنی خاک گلدان شما  خشک شده و هنگام آبیاری گیاه شما می باشد  دقت کنید که در آبیاری بیش از اندازه امکان پوسیدگی در پیاز و ریشه های آن وجود دارد.

خاک مناسب گیاه لیندا:

  خاکی مناسب این گیاه است که دارای زهکش مناسبی برای عبور بهتر آب باشد می‌توان در ترکیب خاک از ماسه و یا سنگریزه استفاده کرد که برای زهکشی آن مناسب است همچنین می توان مخلوطی از خاک پیت هوموس و ماسه برای این گیاه استفاده کرد.

 اما گیاه لیندا خاک لیمونی با ph ۵.۷ را دوست دارد خاک لیمونی خاکی است که در کنار رودخانه ها باقی مانده است که دارای خاصیت بسیاری برای رشد این گیاه می باشد و  همچنین خاک لیمونی خاک سبکی می باشد البته بعضی از افراد معتقدند که خاک کمپوست برای رشد این گیاه مناسب می باشد.

علاوه بر این شما می توانید از خاک های گیاهان آپارتمانی و یا خاک مخصوص کاکتوس ها استفاده کنید اگر در ترکیب گیاه تان از پیت ماس استفاده می  کنید باید دقت کنید که استفاده بیش از حد از آن باعث سنگینی خاک می شود اگر خودتان قصد ترکیب خاک  گیاه تان را دارید می توانید از یک  قسمت خاک پرلیت و  قسمتی کوکوپیت و پیت ماس و ۲ قسمت خاک برگ استفاده کنید.

رطوبت  مناسب گیاه لیندا:

گیاه لیندا باید مستقل از بقیه گلدان هایتان قرار بگیرد زیرا رطوبت گیاهان دیگر باعث آسیب به  این گیاه می شود اگر این گیاه را در کنار بقیه گلدان هایتان قرار دادید توجه کنید که هنگام غبارپاشی دیگر گل هایتان گیاه لیندا را کنار بکشید گل‌لیندا به رطوبت بسیار نیاز ندارد و در محیطی که فاقد رطوبت باشد هم می‌تواند به خوبی رشد شما می‌توانید هر هفته یک بار عمل غبارپاشی را برای این گیاه انجام دهید اما در روزهای سرد که دمای ۱۰ درجه می باشد هرگز غبار پاشی نکنید.

زمان تعویض گلدان لیندا:

  سایت خانم گل به شما عزیزان توصیه می کند که از تعویض گلدان لیندا در خانه پرهیز کنید در بعضی از گل ها شما باید برای تعویض تمام اصول را به صورت دقیق اجرا کنید زیرا اگر اصول دقیق آن را ندانید موجب نابودی گیاه میشود اگر شما بیشتر از یک یا دو بار اقدام به تعویض گلدان کنید باعث ریشه زایی گیاه لیندا می‌شوید و هنگامی که لیندا شروع به ریشه زایی کند باعث رشد ساقه این گیاه می شود و شکل ظاهری آن خراب می شود.

 اگر قصد تعویض گلدان را دارید بهتر است قبل از با یک مشاور متخصص صحبت کنید پس در نتیجه گیاه لیندا نیاز به تعویض گلدان مکرر ندارد و بهترین زمان برای تعویض اواخر زمستان و یا اوایل پاییز میباشد باید هر دو الی سه سال یکبار اقدام به تعویض گلدان آن نمایید زیرا این گیاه دوست دارد که ریشه هایش متراکم و پراکنده باشد  اگر قصد شما تعویض خاک گلدان است بهتر است در همان گلدان خاک قدیمی را تخلیه و خاک جدید را به آن منتقل کنید.

کوددهی گیاه لیندا:

  شما می‌توانید در فصل بهار و تابستان همراه با آبیاری گیاهان از کودهای مکمل استفاده کنید تعداد دفعات کود دهی باید ۲ الی ۳ بار  طی این فصول باشد کود مورد علاقه لیندا کود آهن است شما می توانید از این کود ماهی یک بار برای لیندا استفاده کنید در صورت کم بودن عناصر مغذی و مناسب خاک این گیاه می توانید یک بار در ماه خاک این گیاه را با کودهای مناسب تغذیه کنید.

 می‌توانید از کودهای ارگانیک و یا کودهای شیمیایی مایع استفاده کنید در صورت استفاده از کودهای مایع می‌توانید  برای آبیاری این گیاه یک هفته از آب معمولی جوشیده شده استفاده کنید و پس از گذشت دو هفته از این محلول برای آبیاری استفاده کنید برای گیاه لیندا پیشنهاد خانم گل کود معدنی هربان می باشد.

آفات و بیماری گل لیندا

خشک شدن نوک برگهای لیندا:

 در صورتی که گیاه شما با این مشکل مواجه شد ابتدا آن را  به محیطی با نور  متوسط انتقال دهید  پس از آن می‌توانید از راه غبار پاشی خشکی هوای محیط آن را تامین کنید علاوه بر آن می توانید با ساختن جزیره  و یا با استفاده از دستگاه بخور رطوبت  مورد نیاز این گیاه را برای او فراهم کنید. و در آخر از کودهای مناسب و مورد نیاز این گیاه با توجه به دستورالعمل های آن استفاده کنید.

 کود پتاس نیز برای این شرایط مناسب می باشد هنگامی  که نوک برگهای گیاه شما خشک شده می توانید با استفاده از یک قیچی و یا تیزبر استریل شده قسمت خشک آن را کوتاه کنید.

علت زرد شدن نوک برگهای لیندا:

 این مشکل  به خاطر کمبود مواد مغذی در خاک رخ می دهد. در این صورت می‌توانید از کودهای نام برده شده در مطالب قبلی استفاده کنید.

علت چروکیده شدن پیاز لیندا:

  یکی از مشکلاتی که برای  لیندا رخ می دهد ، چروکیدگی یا جمع شدن انتهای ساقه آن یا همان پیاز لیندا  می باشد.  که دلیل آن کمبود رطوبت  است.پس  هنگامی که شاهد بروز این مشکل شدید رطوبت کافی را برای  این گیاه زینتی   تامین کنید و آبیاری آن را به صورت منظم انجام دهید.

ضعیف و شکننده شدن برگهای لیندا:

 یکی دیگر از مشکلات لیندا زمانی رخ می دهد که نور کافی به این گیاه نرسد و خاک آن فاقد مواد مغذی و مورد نیاز شده باشد.

جوانه‌های جدید روی ساقه لیندا باید جدا شوند: برخی برای حفظ زیبایی ظاهری لیندا جوانه های جدید را از ساقه این گیاه جدا می‌کنند، اما اگر قصد دارید که گیاه تان را تکثیر کنید می توانید جوانه ها را جدا نکنید، تا زمانی که کمی بالغ تر شوند و پس از آن عمل تکثیر را به وسیله آن ها انجام دهید.

پژمرده شدن برگهای لیندا:

علت بروز این مشکل نور کم و ناکافی می باشد. پس  هنگام بروز این مشکل گیاه تان را به مکانی پرنورتر انتقال دهید.

چه گلدانی برای گیاه لیندا مناسب است؟

گلدانی مورد علاقه این گیاه  است که کوچک و تنگ باشد زیرا در این صورت می‌تواند  بهتر رشد کند.

قیمت گل لیندا:

 شروع قیمت این گیاه از ۹۰  هزارتومن الی ۲۰۰ هزار تومن می باشد.

تکثیر لیندا

تکثیر این گیاه از دو روش بذر و قلمه صورت می یابد. در روش قلمه زنی باید از تنه جوش های این گیاه  که پس از مدتی بر روی پیاز لیندا ظاهر می‌شوند استفاده کرد. هنگامی می شود این گیاهچه ها را از گیاه مادر جدا کرد ، که انتهای ساقه آنها نیز متورم شده باشد و آماده برای قلمه زنی باشد. هنگام قلم‌زنی این گیاه باید از یک تیزبر و یا چاقوی تیز و ضدعفونی شده استفاده کنید.

هنگام جدا کردن قلمه ها بهتر است آنها را در گلدانی که حاوی خاک هورمونی ریشه زا هستند قرار دهید. پس از آن گلدان را به مکانی با نور متوسط انتقال دهید و دقت کنید که هرگز آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید. پس از آن گیاه را آبیاری کنید و برای حفظ رطوبت آن می توانید یک پلاستیک روی گیاه تان بکشید.

تکثیر گل لیندا از طریق کاشت بذر:

یکی دیگر از روش های تکثیر لیندا کاشتن بذر در خاک پیت در هوای گرم می باشد. در ابتدا یک طرف بذرها را با استفاده از یک سو هان بتراشید ، تا جایی که لکه های روی آن کمرنگ تر شود. و از آن را در یک کاسه که حاوی آب گرم میباشد قرار دهید و بعد از ۲۴ ساعت آنها را خشک کنید.

 یک گلدان مناسب انتخاب کرده و ترکیب خاک آن که شامل :  شن درشت و قسمتی پیت ماس و پرلیت و خاک گلدان می باشد را آماده کنید ، بذر را داخل گلدان قرار دهید و روی آن را تقریباً با ۴ میلیمتر شن درشت بپوشانید. سپس خاک گلدان را آبیاری کنید. پس از آن  روی خاک را با یک  پلاستیک بپوشانید و آن را در یک محیط گرم قرار دهید. حرارت مناسب برای رشد بذر ها ۲۲ درجه سانتیگراد می باشد.

خاک مناسب برای کاشت گل لیندا

خاک مناسب همیشه یکی از مهم ترین ملاک ها برای رشد مناسب گیاهان است. در متون بالا به این مهم اشاره شد که این گل اصلیتی مقاوم دارد و به واسطه زادگاه خود که در بیابان های مکزیک است، گیاهی مقاوم می باشد. به دلیل همین مقاومت، این گیاه نسبت به خاک حساسیت زیادی ندارد. یک پیشنهاد برای انتخاب خاک مناسب این است که، از خاک هایی که در کاشت کاکتوس استفاده می شود، بهره بگیرید.

خاک های کاکتوس می تواند خاک مناسبی برای رشد این گیاه در گلدان آپارتمانی شما باشد. البته ذکر این نکته هم مهم است که همه گیاهان زینتی و آپارتمانی، برای رشد نیاز به خاکی دارند که زهکشی مناسبی داشته باشد. همچنین شما می توانید از خاک های ترکیبی نیز برای گلدان گل لیندا استفاده کنید.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

فرمول ترکیب خاک مناسب چیست؟

خاک های ترکیبی در هر شرایطی می تواند یک گزینه بسیار عالی برای رشد گل های شما باشد. یک سؤال اساسی و مهم در ساخت خاک های ترکیبی اسن است که چه مقداری از خاک را باید ترکیب کنیم. ترکیب زیر می تواند یک ترکیب خوب و مناسب برای گلدان گل لیندای شما باشد که متشکل است از یک قسمت لینت و یک قسمت پیت ماس و یا کوکوپیت که با دو قسمت از خاک برگ ترکیب می شود.

علت زرد شدن نوک برگ گل لیندا

یکی از اتفاقاتی که ممکن است برای تمامی گیاهان آپارتمانی بیفتد زرد شدن برگ های گیاه است. زردی برگ های گیاه، مخصوصاً لیندا، عوامل متعددی دارد. اصلی ترین عاملان این اتفاق، نور مناسب، آبیاری مناسب و خاک مناسب است. نور نامسناب باعث می شود تا گیاه شادابی خود را از دست بدهد. آبیاری بیش از حد نیز می تواند باعث شود تا ریشه های گیاه دچار پوسیدگی و درنتیجه زرد شدن برگ های آن شود.

خاک نامناسب هم باعث می شود آب به مقدار زیاد در گلدان باقی بماند و سبب پوسیدگی ریشه شود. از دیگر موارد زردی برگ این گیاه می توان به کمبود مواد مغذی نیز اشاره کرد. این گل ممکن است بر اثر کمبود عناصر مغذی در خاک نوک برگ های آن نیز زرد شود. شما می‌توانید با کود دهی مناسب ماهانه یک بار خاک گیاه خود را مقوی و مغذی کنید.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

علت چروکیده شدن پیاز گل لیندا

همانطور که در متون بالا گفته شد، یکی از عوامل زیبایی گل لیندا ساقه پافیلی آن است. گاهی اوقات مشاهده می شود که پیاز این گل دچار چروک شده است. اصلی ترین علت چروکیده شدن پیاز گل، کمبود رطوبت خاک است. برای جلوگیری از این اتفاق باید آبیاری منظم را در دستور کار خود قرار دهید. آبیاری باید به گونه ای باشد که آب کافی در ریشه های آن ذخیره شود تا رطوبت کافی نیز برای شادابی و طراوت پیاز آن نیز فراهم شود. نکته مهم دیگری که باید توجه داشته باشید این است که اگر گل لیندا نور کافی دریافت نکند و دچار کمبود مواد مغذی شود برگ های زیبای این گیاه دچار شکنندگی خواهد شد و آسیب پذیری آن بالا می رود.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

چند نکته در خصوص نگهداری گل ها در محیط آپارتمان

با توسعه و پیشرفت شدن زندگی ماشینی برای همه ما پیش می آید که دلتنگی عجیبی نسبت به فضای طبیعت پیدا کنیم و آرزوی زندگی در یک محیط مملو از گیاهان مختلف و درختان زیبا داشته باشیم. این انس عجیب انسان با طبیعت و آرامشی که از دل طبیعت بدست می آورد باعث شد تا بخشی از  محیط زندگی و محل کار خود را که غالباً فضای آپارتمانی است به محل نگهداری گیاهان و گلهای زینتی اختصاص دهیم.

گاهی مشاهده می شود که به علت عدم سازگاری برخی گیاهان با محیط نگهداری و یا عدم اطلاع از شیوه نگهداری آن توسط ما، آن گل ها دچار خشکی و پژمردگی می شوند. این امر ممکن است انگیزه ما را برای نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی از بین ببرد.

شرایط نگهداری گل لیندا

پیشنهاد ما برای نگهداری و پرورش یک گیاه زیبای آپارتمانی گل لیند است. این گل به واسطه سازگاری بالا با انواع محیط ها و مقاومت در برابر آفات مختلف و بعضاً کم آبی یکی از گیاهانی است که نگهداری آن سهل و آسان است. البته به واسطه ساقه پافیلی و برگه ای باریک آویزان خود یکی از گل های زیبای آپارتمانی است. اما دانستن چند نکته درباره نگهداری گل لیندا خالی از لطف نیست. این گیاه به واسطه اصلیت بیابانی خود نیاز زیادی به آبیاری دارد و شما می توانید در هفته دو بار آن را آبیاری کنید. البته به واسطه فصل های مختلف آبیاری گیاهان نیز متفاوت است.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

آبیاری در گل لیندا باید چگونه باشد؟

معمولاً در فصل زمستان شما می‌توانید دو تا سه هفته یک بار به گیاه گل لیندا آب بدهید. همین نیاز کم به آبیاری یکی از عوامل اطمینان بخش برای کسانی است که اهل مسافرت های طولانی هستند و نگران گیاهان آپارتمانی خود می باشد. شما اگر اهل سفر هستید و نگران آبیاری گیاه خود هستید باید بدانید که گل لیندا بعضاً با هفته ای یک بار آبیاری هم نیاز خود را برای دریافت رطوبت تامین می کند.

آبیاری در این گل بسیار مهم است. حتما توجه داشته باشید که هنگام آبیاری به هیچ وجه بر روی برگ های گل لیندا آب ریخته نشود چون این امر باعث می شود تا برگ های گیاه شما خشک شود و اگر رطوبت روی آن و قطرات آب از روی برگ ها پاک نشود منجر به پژمردگی گیاه شما می شود.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

نور مناسب برای رشد گل لیندا

یکی از عواملی که در نگهداری گیاه گل لیندا باید به آن توجه کنید نور متعادل است. گل لیندا نیاز به نور زیادی دارد اما نور مستقیم آفتاب، مخصوصاً در فصل تابستان ممکن است به سوزاندن برگ های گل شما منجر شود. پس توجه داشته باشید که نور به صورت متعادل و مدت زمان زیاد به گیاه شما بتابد. برای حفاظت از این که برگ های آن دچار سوختگی نشود، این است که آن را در محیطی قرار دهید که یک سایه ملایم بر روی آن وجود داشته باشد.

خاک مناسب برای نگهداری گل لیندا

اگر هنگام طغیان رودخانه ها در نزدیکی آن محل باشید می بینید که بعد از آرام گرفتن رودخانه مقادیر زیادی گل و لای و خاک بر اثر این طغیان بر روی زمین دیده می شود. به گفته محققان این نوع خاک یکی از بهترین انواع خاک برای نگهداری و پرورش گل و گیاه است. این خاک که در اصطلاح به آن خاک لیمونی گفته می شود که متشکل از مواد آلی خاک رس و شن می باشد. در واقع این ترکیب خاک همان ترکیب خاک بیابان های کشور مکزیک است که این گل با آن انس عجیبی دارد و به رشد و پرورش این گیاه زیبای بیابانی کمک بسزایی می کند.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

چگونه گل لیندا را تکثیر کنیم

زیبایی گل لیندا به اندازه ای است که هر کسی دوست دارد از آن چندین عدد در منزل و یا محل کار خودو پرورش دهد. این گل یا همان نخل دم اسبی به دو روش بذر و قلمه پرورش و تکثیر پیدا می کند. اگر یک مورد از این گل را در خانه داشته باشید ممکن است با این صحنه مواجه شوید که در ناحیه انتهای گیاه و بعضاً بر روی ساقه گل لیندا گیاهچه های کوچکی رشد می کند که به اصطلاح به این گیاهچه ها تنه جوش گفته می شود.

برای قلمه زنی این گل لیندا از همین تنه جوش ها استفاده می شود. بعد از گذشت مدتی از رشد این گیاهچه ها بر روی ساقه یا قسمت انتهایی پیاز گیاه، شاهد متورم شدن محل اتصال گیاهچه به بدنه گل می شویم. این تورم نشان از آمادگی گیاهچه برای عملیات قلمه زنی دارد. این نکته همیشه در قلمه زنی گیاه باید مورد توجه شما باشد که روش صحیح قلمه زدن و استفاده از ابزار مناسب و البته ضدعفونی شده.

نگهداری و تکثیر گل لیندا

چه اقداماتی برای قلمه زدن باید انجام دهیم؟

پس از آن که پا چوش های این گل به اندازه کافی رشد کردند، برای جداسازی گیاهچه های روی بدنه این گل، با کاتری تمیز و ضدعفونی شده، قسمت پیازِ گیاهچه روی بدنه گل را با دقت جدا می کنیم. بعد از جدا سازی آن قسمت، انتهای پاجوش را با آغشته کردن به هورمون ریشه زا، در گلدانی مجزا می کاریم. حتماً دقت داشته باشید که وقتی قلمه را درون گلدان بکاریم ۲۰ یا ۳۰ درصد از این قلمه درون خاک باشد.

خاک گلدان قلمه ها گل لیندا باید دارای رطوبت مناسب باشد. حالا وقت آن رسیده که مکانی مناسب برای قرار دادن گلدان آماده کنید. برخلاف گیاه نخل دم اسبی که باید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیرد، قلمه آن نباید در معرض مستقیم تابش خورشید باشد. گلدان را در سایه و البته با نور زیاد بگذارید. یک نکته مهم و اساسی هم در کاشت قلمه ها این است که رطوبت لازم را برای گلدان قلمه را باید بتوانید مهیا کنید. شما می‌توانید برای حفظ رطوبت مناسب روی گردان را با یک نایلون بپوشانید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *