گل کروتون پنجه کلاغی همانگونه که از نامش پیدا است، دارای برگ هایی است که به شکل پنجه کلاغ می باشد. این گل ریشه ای هندی دارد و بیشتر در مناطق جنوب آن یافت می شود. این گل می تواند در شرایطی که محیط برایش فراهم باشد تا حدود دو متر نیز رشد کند. نور کم باعث می شود که رنگ برگ های آن به مرور سفید و زرد شود. اگر آن را در برابر نور خورشید غیر مستقیم قرار دهیم، خواهیم دید که چگونه می تواند وسعت خودش را بیشتر کند.

برای آبیاری به این گل زیبا و قدرتمند کافی است در فصول گرم سال هفته ای دو بار و در فصول سرد سال هفته ای یکبار به آن آب داده شود. بهترین دما برای رشد این گل دمای اتاق است و مانند سایر گل ها به نوسان دمایی بسیار حساس است.

نگهداری گل پنجه کلاغی

علت ریزش برگ گل کروتون پنجه کلاغی

علت اصلی ریزش برگ های گل کروتون پنجه کلاغی، تغییر دمای ناگهانی است. تغییر دمای ناگهانی آن هم کاهش دمای محیط باعث می شود که برگ گل شما دچار ریزش شود. اگر شما هم با این مشکل رو به رو شدید، کافی است مکان آن را از محیط سرد به یک محیط گرم تغییر دهید. از دیگر عواملی که باعث ریزش برگ ها می شود، خشکی خاک است. خشکی خاک باعث می شود که طراوت برگ ها از بین برود و ترد شوند و به مرور دچار ریزش شوند.

نگهداری گل پنجه کلاغی

نحوه نگهداری گل کروتون پنجه کلاغی

از شرایط نگهداری گل کروتون پنجه کلاغی می توان به رطوبت و دمای مناسب اشاره کرد. تغییر دمای مناسب آسیبی به این گل وارد نمی کند اما تغییر دمای ناگهانی گل کروتون را دچار استرس دمایی می کند. رطوبت محیط رشد کروتون پنجه کلاغی باید در حالت تعادل باشد تا از خشکی آن جلوگیری کند. از موارد مهم نگهداری این گل آبیاری مناسب آن است.

برای آن که گل کروتون با محیط منزل شما سازگار شود، می بایست ابتدا مقداری به آن آب دهید و از هفته ای یک بار شروه به آبیاری کنید. در ادامه آبیاری باید دقت کنید تا سطح خاک تا عمق دو سانتی متری خشک باشد.

خاک مناسب گل کروتون پنجه کلاغی

خاک مناسب همیشه جزو چالش برانگیز ترین مواردی است که کروتون پنجه کلاغی با آن مواجه است. بهترین خاک برای رشد این گل خاکی است که از مواد آلی تشکیل شده باشد و محیط اسیدی نداشته باشد. محیط اسیدی خاک باعث می شود تا مواد مغذی به خوبی جذب گل نشود. پیشنهاد ما برای خاک مناسب کروتون، خاک برگ است. نکته مهمی که در انتخاب خاک باید به آن دقت کنید آن است که خاک را پس از قرار دادن در گلدان باید زهکشی مناسبی انجام دهید. زهکشی مناسب باعث می شود تا آب در گلدان جمع نشود.

نگهداری گل پنجه کلاغی

دمای مناسب نگهداری گل کروتون پنجه کلاغی

دمای مناسب برای نگهداری گل کروتون پنجه کلاغی دمای اتاق است. معمولاً این گل می تواند دمایی بین  17 تا 25 درجه را تحمل کند. در فصل های گرم سال مانند تابستان باید برگهای آن را آبپاشی کنید تا طراوت برگ ها باقی بماند. در خصوص دما باید به این نکته توجه کنید که به هیچ وجه نوسان دمایی را برای گل ایجاد نکنید. نوسان دمایی باعث از بین رفتن گل خواهد شد.

نگهداری گل پنجه کلاغی

نحوه تقویت گل کروتون پنجه کلاغی

تقویت گل کروتون پنجه کلاغی ارتباط مستقیم با کوددهی آن دارد. کوددهی این گل باید به گونه ای باشد که مواد مغذی در کود با خوبی جذب ریشه شود. بهترین روش برای جذب حداکثری مواد مغذی در کود، استفاده از کود مایع است. کوددهی در فصل هایی مانند بهار و تابستان باید هفته ای دو بار باشد و در فصل های سرد مانند زمستان ماهی یک بار انجام شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *