تکثیر سانسوریا

پیشنهاد خرید

پک 5 تایی سانسوریا پاکوتاه

360,000 تومان345,000 تومانخرید کنید

گل سانسوریا گیاهی بسیار لوکس و زیبا است که همه افراد اپارتمان نشین که امروزه در شهر های شلوغ و پر جمعیت ساکن هستند سعی می کنند به هر نحوی شده یکی از ان ها را خریداری کنند. سانسوریا از نظر زیبایی می تواند تاثیر بسیار مثبتی در دکوراسیون منزل شما داشته باشد. یکی دیگر از دلایل محبوبیت سانسوریا، مقاومت بسیار خوبی است که این گیاه دارد.

سانسوریا علاوه بر تاثیر در طراحی منزل می تواند تا مدت ها در برابر بی ابی مقاومت کند. همین مسئله سبب شده شما هیچ نگرانی بابت خرید این گل نداشته باشید. اما افرادی که اقدام به خرید سانسوریا می کنند باید حتما در خصوص روش های تکثیر ان نیز اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشند. تکثیر سانسوریا برای افرادی که به این گیاه علاقه مند هستند از اهمیت زیادی برخوردار است. آیا در خصوص تکثیر سانسوریا اطلاعاتی دارید؟ آیا با روش های تکثیر سانسوریا اشنا هستید؟ پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب از وبسایت خانم گل با ما همراه باشید تا هر انچه را که لازم است در خصوص تکثیر سانسوریا بدانید.

تکثیر گل سانسوریا

پیشنهاد خرید

سانسوریا گلد فیلد پا جوش دار

205,000 تومان195,000 تومانخرید کنید

تکثیر سانسوریا یکی از جذاب ترین بخش های نگهداری از این گیاه است. افرادی که سانسوریا را در خانه خود نگهداری کرده اند به خوبی می دانند داشتن این گیاه در خانه هر چه تعدادش بیشتر باشد، زیبایی و جلای بیشتری را نیز به محیط تزریق خواهد کرد. بر خلاف تصورات عموم، تکثیر سانسوریا کاری چندان سخت و طاقت فرسا نیست.

حتی افرادی که تا به حال تجربه تکثیر سانسوریا را نداشته اند و به اصطلاح فردی مبتدی به حساب می ایند نیز می توانند به راحتی کار تکثیر سانسوریا را حتی در منزل انجام دهند. شما برای تکثیر سانسوریا می توانید از روش های مختلف استفاده کنید. به صورت کلی تکثیر سانسوریا از 4 روش مختلف امکان پذیر است که شما بر اساس سلیقه و میل درونی خود تصمیم به انتخاب هر یک از روش های تکثیر سانسوریا خواهید گرفت. در ادامه در خصوص هر یک از 4 روش تکثیر گل سانسوریا با شما صحبت خواهیم کرد.

تکثیر سانسوریا

تکثیر گل سانسوریا

تکثیر سانسوریا در آب

پیشنهاد خرید

سانسوریا پوست ماری گلدان سطل زباله

1,900,000 تومان1,850,000 تومانخرید کنید

یکی از اولین و شاید بهترین راه هایی که می توانید برای تکثیر سانسوریا انتخاب کنید، قلمه زدن این گیاه در اب است. منظور از تکثیر سانسوریا در اب در واقع به این صورت است که شما باید با کمک یک برگ ج.ان، سانسوریا را در اب قلمه بزنید. برای اینکار باید یک برگ سالم و جوان از گیاه سانسوریا را در بین برگ های ان پیدا کنید و با استفاده از یک چاقوی تیر ان را برگ دهید و به تکه های 8 تا 10 سانتی متری تقسیم کنید.

سعی کنید پس از برش قسمت های ذکر شده، مدتی ان ها را در هوای ازاد قرار دهید. حتی این کار را می توانید تا 48 ساعت نیز ادامه دهید. این تکه ها باید به قدری در هوا قرار گرفته شوند که کاملا خشک شوند. بعد از خشک شدن می توانید به وسیله گیره ان را درون اب قرار دهید. در این زمان شما می توانید از هورمون های ریشه زایی استفاده کنید تا این قسمت ها برای تکثیر سانسوریا به صورت کامل اماده شوند. فراموش نکنید که ریشه زایی سانسوریا با این روش ممکن است زمانی به طول بیانجامد، پس صبر کنید.

تکثیر سانسوریا

تکثیر سانسوریا در آب

تکثیر سانسوریا در خاک

تکثیر سانسوریا در خاک بهترین روشی است که شما می توانید برای افزایش این گیاه انجام دهید. این کار با قلمه زدن سانسوریا در خاک شروع خواهد شد. شما باید برای انجام این کار، ابتدا یک برگ سالم از گیاه سانسوریا را پیدا کنید  ان را از پایین ترین قسمت گیاه جدا کنید. سعی کنید برای جدا سازی این قسمت از یک چاقوی تیز و استریل شده استفاده کنید. بعد از جدا سازی باید تکه بریده شده را به قسمت های 8 تا 10 سانتی متری تقسیم کنید. بد نیست در زمان برش نهایت سعی خود را کنید تا قسمت های زیرین را به حالت عدد 8 برش بدهید.

بعد از این کار تکه های جدا شده برای تکثیر سانسوریا باید به مدت 2 روز در هوای ازاد قرار داشته باشند تا کمی پینه ببندند. حال نوبت به قرار دادن برگ های بریده شده به صورت عمودی در ظروف کم عمقی است که درون ان ها را با ماسه و پرلیت ترکیب کرده اید. اکنون باید کمی سطح خاک را اسپری کنید تا رطوبت خاک تامین شود. فراموش نکنید که پس از اسپری حتما باید روی خاک را با پلاستیک بپوشانید. این روش ابیاری باید 20 تا 30 روز به صورت مداوم انجام شود تا برگ ها جهت تکثیر سانسوریا به خوبی ریشه زایی کنند. بعد از قلمه زدن ریشه ها نوبت به کاشتن ان ها در گلدانی مجزا است. با کاشت تکه های ریشه زایی شده، کار تکثیر سانسوریا در خاک برای شما به اتمام خواهد رسید.

تکثیر سانسوریا

تکثیر سانسوریا در خاک

تکثیر سانسوریا از طریق ریزوم

یکی دیگر از روش های کاربردی که برای تکثیر سانسوریا وجود دارد، تکثیر از طریق تقسیم بوته یا هما جدا کردن ریزوم های گیاه است. در این رو شما می توانید به خوبی تکثیر سانسوریا را انجام دهید. فقط باید دقت کنید که مو به مو کار های خواسته شده را به درستی انجام دهید. برای تکثیر سانسوریا از طریق ریزوم باید در هنگامی که برگ های سانسوریا بلند شدند و به گونه ای ریزوم تمام گلدان شما را اشغال کرد، فعالیت خود را اغاز کنید.

اولین قدم تهیه یک قیچی باغبانی است زیرا گیاه مادری که سر از خاک در اورده است را باید از قسمت زیرین برش دهید و ان را به چند قسمت تقسیم کنید. هر قسمت از محل برش داده شده دارای ریزوم است. اکنون باید تکه های برش داده شده را درون گلدان قرار دهید. پس از قرار دادن قسمت ها درون گلدان لازم است خاک ان را با استفاده از محلول ریشه زایی ابیاری کنید. این روش برای تکثیر سانسوریا، بیشتر به گیاه کمک خواهد کرد که به صورت ابلق رشد کند. به همین خاطر تکثیر سانسوریا از طریق ریزوم را یکی از روش های تکثیر سانسوریا ابلق می دانند.

تکثیر سانسوریا

تکثیر سانسوریا از طریق ریزوم

تکثیر سانسوریا با استفاده از پاجوش

یکی از ساده ترین روش های تکثیر سانسوریا بدون تردید استفاده از پاجوش است. برای اینکار باید ابتدا پاجوش را به ارامی از سانسوریا مادر جدا سازی کنید. سعی کنید این کار را با نهایت دقت و حساسیت انجام دهید تا پاجوش شما اسیبی نبیند. بعد از جداسازی پاجوش باید ان را به صورت ایستاده درون گلدان بکارید و سپس اقدام به آبیاری ان کنید. فراموش نکنید که ریشه دهی پاجوش شما ممکن است مدت زمان درازی به طول بیانجامد پس نگران نباشید.

پیشنهاد می کنیم برای اینکه در این روش تکثیر سانسوریا موفق تر عمل کنید، از یک گلدان بسیار کوجک برای قرار دادن گیاه سانسوریا استفاده کنید. گلدانی که کوچک تر از مقدار استاندارد برای گیاه شما باشد کمک می کند تا سانسوریا در تمام قسمت های گلدان ریشه دهی کند. همین امر کار شما را برای استفاده از پاجوش راحت تر خواهد کرد. فراموش نکنید که گلدان با زهکشی مناسب تر می تواند برای بهتر شدن این روش جهت تکثیر سانسوریا مفید عمل کند.

تکثیر سانسوریا

تکثیر گل سانسوریا با استفاده از پاجوش

تکثیر سانسوریا ابلق

اگر به یاد داشته باشید در قسمت های قبل گفتیم که تکثیر سانسوریا از طریق ریزوم یکی از روش های شایعی است که مردم برای تکثیر سانسوریا ابلق از ان استفاده می کنند. سانسوریا ابلق یکی از گروه های خانواده بزرگ گیاه سانسوریا است. برای اینکه بتوانید ان را به درستی قلمه بزنید باید از روش تکثیر سانسوریا از طریق ریزوم استفاده کنید.

البته در نظر داشته باشید که گیاه شما نیز باید سانسوریا ابلق باشد تا به صورت ابلق رشد کند. این روش جهت تکثیر گروه ها و خانواده های دیگر گیاه سانسوریا مناسب نخواهد بود. اگر در خصوص تکثیر سانسوریا ابلق سوالی در ذهن خود دارید می توانید از مشاوره های کارشناسان مجموعه خانم گل استفاده کنید.

تکثیر سانسوریا پاکوتاه

سانسوریا پا کوتاه یکی از جالب ترین اعضای خانواده گیاه سانسوریا است. این نمونه از سانسوریا ها ظاهر بسیار زیبایی دارد. اگر قصد خرید سانسوریا را دارید توصیه می کنیم حتما یک سانسوریا پاکوتاه کوچک را در خانه برای خود نگه دارید. تکثیر سانسوریا پاکوتاه نیز به مشابه سایر اعضای خانواده ان است.

شما می توانید کار تکثیر سانسوریا پاکوتاه را نیز به روش هایی که در قسمت های قبل ذکر کردیم انجام دهید. اما مسلما بهترین و مناسب ترین روش برای تکثیر سانسوریا پاکوتاه، قلمه زدن این گل در اب است. طبق تجارب به دست آمده، ماهیت گیاه سانسوریا پاکوتاه به شکلی است که در اب می تواند ریشه زایی بهتر و مناسب تری داشته باشد به همین خاطر اگر اقدام به خرید سانسوریا پاکوتاه می کنید، نهایت سعی خود را کنید برای تکثیر ان، از روش قلمه زنی در اب استفاده کنید.

تکثیر سانسوریا

تکثیر سانسوریا پاکوتاه

تکثیر سانسوریا کراواتی

سانسوریا کراواتی یکی دیگر از گونه های گیاه سانسوریا است که به خاطر ظاهری عجیبی که دارد به سانسوریا کراواتی مشهور شده است. این نمونه از گیاه سانسوریا ظاهری خمیده و پیچی شکل دارد به همین دلیل نام ان را سانسوریا کراواتی قرار داده اند. سانسوریا کراواتی یکی از مقاوم ترین نمونه های این گیاه است. داشتن برگ های همیشه سبز باعث می شود شما با هر بار نگاه کردن به ان احساس خوشایندی داشته باشید.

سانسوریا کراواتی از نظر مقاومت یکی از بهترین ها در خانواده سانسوریا است. داشتن برگ های گوشتی و ضخیم دلیل اصلی این امر می باشد. در خصوص تکثیر سانسوریا کراواتی نیز باید بگوییم این گیاه به مشابه سایر اعضای خانواده اش تکثیر خواهد شد. شما هم می توانید از طریق قلمه زدن در خاک و هم با قلمه زدن در اب و حتی با سایر روش ها اقدام به تکثیر سانسوریا کراواتی کنید.

تکثیر سانسوریا در زمستان

یکی از سوالات پر تکراری که در زمینه تکثیر سانسوریا توسط کاربران پرسیده می شود، فصلی است که برای استفاده از روش های تکثیر، مردم انتخاب می کنند. به نظر شما تکثیر سانسوریا در زمستان بهتر است یا تابستان؟ پاسخ این سوال برای بسیاری از افراد مشکل است اما ما قصد داریم در این قسمت به پاسخ این سوال حیاتی بپردازیم.

سانسوریا جزو گیاهان مقاوم و با دوام در شرایط اب و هوایی مختلف است. بنابر این بین فصل زمستان و پاییز، تفاوتی جهت زمان تکثیر وجود ندارد. اما انچه که ما در مجموعه خانم گل در طول این جند سال تجربه به دست اورده ایم، توصیه می کنیم فصل بهار را جهت تکثیر سانسوریا با استفاده از روش های مختلف انتخاب کنید. تکثیر سانسوریا در بهار انتخاب مناسب تر و بهتری برای شما خواهد بود.

تکثیر سانسوریا در آب بهتر است یا خاک؟

تکثیر سانسوریا در اب بهتر است یا خاک؟ این سوالی است که شاید شما نیز در ذهن خود داشته باشید. همان طور که در بخش های قبلی به ان پرداختیم، دانستید که تکثیر سانسوریا در چندین روش مختلف انجام خواهد شد و شما بنابر میل خود اقدام به انتخاب هر یک از روش ای تکثیر سانسوریا خواهید کرد.

اما اینکه کدام یک روش بهتری است، بسته به عوامل زیادی دارد. در یک حالت کلی، تجربه روش قلمه زدن در خاک را روش بهتری برای تکثیر سانسوریا می داند. به همین خاطر اکثر افراد با تجربه پیشنهاد می کنند که شما نیز برای تکثیر سانسوریا از روش قلمه زدن در خاک استفاده کنید. اما برخی گونه ها در خانواده سانسوریا هستند که ریشه زایی ان ها با قلمه زدن در اب نتیجه بهتری خواهد داشت.

تکثیر سانسوریا

خرید گل سانسوریا

حال که اطلاعات لازم در خصوص گیاه سانسوریا را به دست اوردید و با روش های تکثیر ان نیز اشنا شدید باید به دنبال یک گیاه سانسوریا جوان برای خرید باشید تا طراحی فضای داخلی منزلتان را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. اما آیا می دانید که چگونه می توان بهترین گیاه سانسوریا را با هزینه ای مناسب خریداری کرد؟

شما می توانید برای خرید گل سانسوریا، همین حالا وارد وبسایت خانم گل شوید. مجموعه خانم گل یک مجموعه معتبر و بسیار پر تنوع در زمینه فروش انواع گل ها و گیاهان اپارتمانی است که شما می توانید برای خرید گل سانسوریا نیز به ان مراجعه کنید. قیمت گل سانسوریا در مجموعه خانم گل به قدری مناسب است که شما با کم ترین بودجه نیز قادر به خرید محصول مورد نظر خود خواهید شد. حتی ارسال رایگان نیز برای مشتریان خانم گل به صورت دائمی بر قرار خواهد بود.

نتیجه گیری

تکثیر سانسوریا کاری بسیار ساده است که اکثرا گمان می کنند نمی توانند از پس ان بر بیایند. اما همان طور که در طول این مطلب مشاهده کردید، تکثیر سانسوریا با استفاده از روش های گوناگون، به سادگی در خانه نیز امکان پذیر است. شما می توانید هر یک از روش های بالا را برای تکثیر سانسوریا اتخاد کنید.

آیا تا به حال تجربه تکثیر سانسوریا با روش های ذکر شده در این مطلب را داشته اید؟ پیشنهاد می کنیم در صورتی که تاکنون اقدم به تکثیر سانسوریا کرده اید، حتما در پایان این مطلب و در قسمت نظرات از تجربیات خوب و بد خود برای ما بنویسید تا دیگر مخاطبان نیز از تجربیات شما استفاده کنند. هم چنین شما می توانید برای دریافت مشاوره، تمامی سوالات خود را در بخش نظرات وبسایت خانم گل با ما به اشتراک بگذارید تا پشتیبانان وبسایت خانم گل در اسرع وقت به تمامی سوالات شما مخاطبان پاسخ دهند. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید و موثر واقع شده باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *